Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 16 mesajdan 1 ile 16 arası

Konu: SAROS Hocam'a !!! Sanırım Flash Yaktım.

Member
    Giriş Tarihi
    01-02-2004
    Mekan
    43 Kütahya
    Üye No
    1449

SAROS Hocam'a !!! Sanırım Flash Yaktım.

5500 CI için çıkan emu yazılımı gayet güzel şekilde bugün 7500 CI makineme yükledim.Oldukça da hoşuma gitti.Fakat AB sat paketindeki ses problemi tekrar başgösterince ve bazı kanallar da açılmayınca ; F2 - Exit - 0906 yapmama rağmen menü açılmadı.Bunun üzerine memnun olduğum eski v1.53 e dönmek istedim.Ama yanlışlıkla 1.53 e tıklıyorum derken 8000 serisi için olan "Vulcan2MD1.01-CI_M0224.bin" dosyasına tıkladım.Yüklemeyi de yarıda kesmek istemediğim için bitmesini bekledim.Başarılı bir şekilde bittikten sonra cihazı kapatıp açmama rağmen 8888 yazısı çıkıyor ve cihaz açılmıyor.Ayrıca malesef herhangi bir yazılım yüklemek istediğimde Loader.EXE den file to menüsü de açılmıyor.Anlıyacağın arkadaşım ; bir hata yaptım ve nasıl kurtulacağımı bilmiyorum.
    Bu problemi kendi başıma çözebilir miyim?Yoksa Makineyi kargo ile servisemi göndermeliyim?Cihazın garanti süresi hala dolmadı.Ücret talep ederler mi?Konu hakkında yardımcı olabilirsen sevinirim.
    Saygılarımla.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Üye No
    1328

servis yolu gozukuyor.

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    14-12-2003
    Mekan
    37 Kastamonu
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    21

servis yolu görünmüş bilgine selamlar........

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    22 Edirne
    Üye No
    1048

Selam [email protected] arkadaşım alibeyamca ustamın ve altındag arkadaşımın yazdığı gibi servis yolu gözüküyor.Tamir için ücret almazlar kargo masrafın olacak.
    Ama şunu bir dene power düğmesini basılı tutarken fişi elektriğe tak eğer cihaz uuuu yazarsa belki tekrar yazılım yükleyebilirsin.Flash silinmişse zaten bu işlem cihaza zarar vermez.Sorun tıkladığın yazılımın 2mb olması flash bunu kaldıramadı tabii ki.Keşke yüklemeyi yarıda kesseydin ne olacaksa olacak hiç olmazsa bir tecrübe kazanırdık.

ps:pm le firmaya gönderdiğin cihazı kimin adına gönderdiğini yaz işlemleri biraz hızlandırım belki:)

Member
    Giriş Tarihi
    01-02-2004
    Mekan
    43 Kütahya
    Üye No
    1449

Öncelikle ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
    SAROS Hocam,dediğini denedim maalesef onun da bir faydası olmadı.yarın buradaki teknik serviste bir şansımı denemek istiyorum yapamayız derlerse öğleden sonra cihazı hemen kargoya vereceğim.Herhalde koçman Cd.No:19 adresine göndermem gerekiyor.Bu arada Garanti Belgesini de cihazın içine koymam gerekiyor sanırım.Kargoya verir vermez sana PM'den gerekli bilgileri veririm.İlgin için tekrar teşekkür ederim.Saygılarımla.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    22 Edirne
    Üye No
    1048

Selam [email protected] arkadaşım sanırım servis o sorunu hallademez adres doğru gönder ya da servis göndersin bana bilgi ver ama yukarıda yazdığım gibi işlemleri hızlandırırım değil hızlandırırım belki sana karşı mahçup olmak istemem.Elimden geleni yaparım.
    Saygılar.

Member
    Giriş Tarihi
    01-02-2004
    Mekan
    43 Kütahya
    Üye No
    1449

Sorun değil hocam.Mahçupluk ne demek.Sen burdan zaten elinden geleni yaptın.Yüreğime su serptin.Saygılarımla.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    5729

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi [email protected]
    Sorun değil hocam.Mahçupluk ne demek.Sen burdan zaten elinden geleni yaptın.Yüreğime su serptin.Saygılarımla.
    flas degısımını sadece fabrıkada yapabılıyorlar baska yerde yapamazlar yaparız dıyende fabrıkaya gonderırır bılgıne bence sen dırek kendın gonder servıs aracılıgıyla gondermenden daha hızlı elıne gecer

Member
    Giriş Tarihi
    01-02-2004
    Mekan
    43 Kütahya
    Üye No
    1449

Cihazı bugün Merkez servise gönderdim.Bir hafta içinde bana döneceğini söylediler.
    SAROS hocam,bilgilerimi PM'den sana yazdım.Saygılarımla.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    22 Edirne
    Üye No
    1048

Selam [email protected] arkadaşım mesaj alınmıştır.:)
    Saygılar.

Member
    Giriş Tarihi
    01-02-2004
    Mekan
    43 Kütahya
    Üye No
    1449

Sonunda büyük gün geldi çattı :) bugün cihazıma kavuştum.Bir hafta gibi kısa bir süre içinde cihazı onarıp gönderen YU-MA-TU'ya bir kez daha içten teşekkürlerimi sunmak istiyorum.Cihaz harika oldu.Son Emu ile Multiler OK.Absat OK.Polsat OK.sinefive OK.Hepsiiiiiiiiii OK. :) Birsürü çözülmeyen kanal eklenmiş.Modülümü rafa kaldırdım şu anda.
    Sorunun çözülmesine katkıda bulunan SAROS arkadaşıma,bir hafta boyunca günde en az 3 kere telefonla rahatsız etmeme rağmen bana katlanabilen H. hanıma ve tüm YU-MA-TU çalışanlarına sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.

Heyacandan aynı mesajı iki kez göndermişim :) kusura bakmayın.
    Düzenleyen [email protected] : 20-03-2004 at 21:49

Member
    Giriş Tarihi
    01-02-2004
    Mekan
    43 Kütahya
    Üye No
    1449

Sonunda büyük gün geldi çattı :) bugün cihazıma kavuştum.Bir hafta gibi kısa bir süre içinde cihazı onarıp gönderen YU-MA-TU'ya bir kez daha içten teşekkürlerimi sunmak istiyorum.Cihaz harika oldu.Son Emu ile Multiler OK.Absat OK.Polsat OK.sinefive OK.Hepsiiiiiiiiii OK. :) Birsürü çözülmeyen kanal eklenmiş.Modülümü rafa kaldırdım şu anda.
    Sorunun çözülmesine katkıda bulunan SAROS arkadaşıma,bir hafta boyunca günde en az 3 kere telefonla rahatsız etmeme rağmen bana katlanabilen H. hanıma ve tüm YU-MA-TU çalışanlarına sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3881

bayulgen arkadaşım niye sadece fabrikada sdeğişebileceğini söylüyorsun ki.biraz masraf et sen de yap.saygılar...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    22 Edirne
    Üye No
    1048

Selam carisma arkadaşım ben elektronikçi değilim ama bildiğim kadarı ile flash çıkarılıp takılması zor bir parça lehim artığıyla ayaklar birbirine değerse flash yanar diye biliyorum bu nedenle bayulgen arkadaş fabrikaya gönderirseniz iyi olu diye yazmıştır.
    Saygılar

Member
    Giriş Tarihi
    01-02-2004
    Mekan
    43 Kütahya
    Üye No
    1449

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi carisma
    bayulgen arkadaşım niye sadece fabrikada sdeğişebileceğini söylüyorsun ki.biraz masraf et sen de yap.saygılar...
    @carisma arkadaşım nelere masraf edeceğiz neleri alacağız.Bunları isimleri ve fiyatları ile yazabilir misin?Bu konuda oldukça bilginiz olduğu belli.Bilgilerinizi bizimle paylaşmak istemez misiniz?
    Saygılarımla.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    5729

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi [email protected]
    @carisma arkadaşım nelere masraf edeceğiz neleri alacağız.Bunları isimleri ve fiyatları ile yazabilir misin?Bu konuda oldukça bilginiz olduğu belli.Bilgilerinizi bizimle paylaşmak istemez misiniz?
    Saygılarımla.
    carisma arkadasım dedıgın işlem farzetelım kı kolay pekı buna tekradan flas yuklemek ıcın kullanacagın gan08 abaratini nerden bu kadar ucuza bulucan onu merak edıyroum kaldıkı bende fabrıka gondermen ıyı olur dedım ayrıca bunu yapacak servıs veya kım olursa ucret alacaktır ama dedıfgım yere gonderırıse ucret alınmayacagını saros hocamda belırtmıstır.Arkadas bılmedıgınız konular hakkında konusup dıger kullanıcı arkadaslarıda yanlıs bılgılendırmeyelım saygılar.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı