Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: checksum error

Average Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    37

checksum error

arkadaslar günaydin
    ilk sorunum yeni sitemizde yazilim sorunu altinda gerceklesti hepimize hayirli olsun demek istiyorum bir kac gündür ugrayamadim ama gercekten sitemizi ve sizleri özlemisim bence herkez bir foruma bagli olmali ne dersiniz????? :wave:

simdi sorunum uzun süredir devam eden bir sorun daha önce anlatigim gibi video kayit isleri ile ugrasmistim bu dönem icinde bilgisayarim bagzi programlarda devamli kilitleniyordu ve ben resetlemek zorunda kaliyordum bunu bir kac kere yaptigimda benim pc kafayi yedi artik normal bir sekilde acamiyorum bir kac kere demem gerekiyor yani sorun direkt olarak boot moduna gecmiyor o meshur düttttttt sesi gelmiyor ilk acilista verdigi hata ( detect audio in flopy veya bios checksum error veriyor) ve benden start disketi istiyor ama bir kac kere denemden sonra motor calisiyor :help1:

bu ara pc bilgilerim pentium 3 /800 isletim xp

diyorum ki arinizdan biri bir start disketi hazirlasa da belki elinizde hazir vardir ve bir yere uoload etsenizde bende indirsemde ve onu kullansamda belki sorun hal olur????????
    yardimci olabilmeniz dileklerimle
    sevgiler :write:

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    21-10-2003
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3

büyük ihtimalle boordunda problem var gibi biosa ulaşamıyor genede bilgisayardan daha iyi anlayan biri cevap yazacaktır..
    sevgiler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    187

selamlar;
    Sayın lee ,denildiği gib anakartınızdan kaynaklanan bir sorunla karşı karşıyasınız. Sistem disketiyle işiniz yok. Ya biosunuzun pili bitmiş yada elektriksel bir problem yaşamışsınız ve anaklartınızda cıyaklıyor. Sorunu tam tespit etmek için öncelikle açılış sırasında biosunuza girin sırasıyla load setup defaults ve load bios default seçeneklerini seçip evet olarak cevaplayın sonra save and exit seçeneğini seçip çıkan mesaja evet deyin. MAkinanınz yeniden başlayacaktır. Eğer yine bu tip mesajla karşılaşırsanız Anakartınızı en kısa zamanda yenileyin.. Saygılar iyi çalışmalar...

Average Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    37

anakarti yenilemek istiyordum daha dogrusu pc yenilemek istiyordum herhalde bu da bir firsat olacak gibi ancak sabah alt topic lerden birisini okudum ve start menuden msconfig yazarak calistirdim orda general bölümünde selective start up seciliydi onu normal start up-load all device diye cevirdim ve su an sorun kalkmis gibiydi ama belli olmuyor zaten her zaman yapmiyordu ama takildigi zaman tam takiliyordu
    yardimlariniz icin tesekkür ederim
    sevgiler

New Member
    Giriş Tarihi
    05-02-2004
    Üye No
    1763

büyük olasılıkla bios'UN YAZILIMI SİLİNMİŞTİR YENİDEN YÜKLESEN DÜZELEBİLİR

Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1257

bios standart konturol yaparken flopy sürücünde hata görmüş ya kablosu cıkmış ya bozulmuş bios ayarlarını acılışta del tuşuna basarak ac hata sinyallerini yok sayı onayla sonra ac video işlemlerinde sorunlar yaşamanınnedeni ise ram belleginin yetersiz olması büyük ihtimalle yeni ram alman ve eger sistemde vürüs varsa arka planda calışıyorsa sistem cok zorlanır virüs taramasıda icap eder kolaygelsin

New Member
    Giriş Tarihi
    03-09-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    25870

bios pilini değiştirerek sorunu çözmen gerekir

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız