Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 16 mesajdan 1 ile 16 arası

Konu: Kameradan DVD'ye

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    748

Kameradan DVD'ye

Arkadaşlar Merhaba,

Ben Dijital Kamera ile çektiğim görüntüleri, Pinnacle bilgisayara kayıt kiti ile Studio8 yazılımını kullanarak Bilgisayara '' DV-FULL QUALİTY CAPTURE'' seçili iken kayıt yapıyorum. Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra '' Make Movie'' menüsüne geçiyorum. Buradan Mpeg seçip, Settinsten'de DVD Compatible seçiyorum. Ve .mpg uzantılı bir dosya oluşturuyorum. Bu dosyayı Power DVD ile izleyebiliyorum.
    dvd yazmaya gelirsek; Yazıcım Plextor 8x. Nero 6.0.3.2 açıyorum, DVD yazmayı seçiyorum, az önce oluşturduğum .mpg uzantılı dosyayı seçiyorum, ancak Nero'nun yazma fonksiyonu aktifleşmiyor. Bunu hem + hem de - medya ile denedim ama olmadı. KOnuyu biraza araştırdığımda yazmak için .mpg yanıda daha pek çok dosya gördüm . Oysa benim elimde sadece .mpg uzantılı bir dosya var. Bu kayıtlarımı nasıl yazacağım konusunda yardımlarınıza ihtiyacım var, şimdiden teşekkür ederim...

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

Sn.pharmacist...walla tam benim yapmayı düşündüğüm şeyleri yazmışsın....bende cevapları dört gözle bekliyorum....eğer becerebilirsem bende bu işi kendim yapacağım....Mini DV kasetleri dünyanın parası verip Beşiktaş Sinanpaşa'da DVD'deye çektirmekten bıktım...DVD Writer olan yeni bir Notebook almayı düşünüyorum- tabii ayrıca Pinnacle kiti de almak lazım...digital dünyanın nimetlerinden faydalanalım , dimi ama...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    170

nero ile bende denedim olmadı ulead movie factory ile veya winoncd6.0 ile mpeg dosyalarını direkt olarak yazabilirsiniz.
    Yalnız benimde bir sorunum var bende philips dvd+RW 824 yazıcı var bu yazıcı ile -dvd medyaları yazdıramıyorum yalnızca +dvd leri yazdırbiliyorum,piyasada ise boş kutusuz +dvd bulamadım.
    Banada help....DVD+R 8x veya 4x nerede bulabilirm?

Member
    Giriş Tarihi
    07-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6044

tvgozde arkadaşım
    benim işim kasetleri cd aktarım kullanmış olduğun dvd writer sadece + media lara yazar özelliği odur.boş mediaya gelince piyasada + medialar bulk yani paket halde satılmıyor.kutulu tek olarak edinebilirsin 8x zaten yok 4x olanlarıda 2x den hızlı yazdırmanı tavsiye etmem.capture olayına gelince snazzi 1 numara ama senede kaç adet kaset çektiriyorsunuz 300-350$ fiyat la satılıyorlar.1-2 kaset için bence o yatırıma değmez.meraklıyım evde oynaşırım derseniz ona bir şey diyemem
    iyi çalışmalar
    saygılar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-02-2004
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4950

Ulead Video Studio 7.
    valla bazıları beğenmiyor ama benim hoşuma gidiyor. ne yapim.
    hakkaten bu Dvd+ ve dvd- iyice can sıkmaya başladı. yok bu firma bunu destekliyor yok bu firma bunu destekliyor.

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    320

powerdirector işinizi kökünden halledecektir,,Direkt dvd ye yazma fonksiyonuda war

Banned Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    170

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cengelli
    tvgozde arkadaşım
    benim işim kasetleri cd aktarım kullanmış olduğun dvd writer sadece + media lara yazar özelliği odur.boş mediaya gelince piyasada + medialar bulk yani paket halde satılmıyor.kutulu tek olarak edinebilirsin 8x zaten yok 4x olanlarıda 2x den hızlı yazdırmanı tavsiye etmem.capture olayına gelince snazzi 1 numara ama senede kaç adet kaset çektiriyorsunuz 300-350$ fiyat la satılıyorlar.1-2 kaset için bence o yatırıma değmez.meraklıyım evde oynaşırım derseniz ona bir şey diyemem
    iyi çalışmalar
    saygılar
    Sevgili arkadaşm bende mpegator var.Benim sıkıntım video kaydı ile değil yalnızca DVD+R ile kutusuz bulamıyorum. DVD-R leri piyasada bol,fakat bendeki DVD+RW 824 sadece + (plus) lara yazması.

Member
    Giriş Tarihi
    07-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6044

doğrudur philips bu modelleri çıkarttı ucuz olarak tek dezavantajları +medialara yazması....! bu piyasada tercih edilen markalardan değiller.program konusunda ben ulead dvd movie factory veya nero 6.0 kullanıyorum ulead de menü hazırlamak falan çok kolaylaştırılmış.memnunum........
    iyi çalışmalar.
    saygılar

Member
    Giriş Tarihi
    07-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6044

ayrıca dvd writer olarak tavsiye edeceğim pioneer dir...
    +,- olarak sonuç tatmin edici.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    748

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler,

Ben olayı DVD-Lab ile hallettim. Studio8 ile oluşturduğum .mpg uzantılı dosyayı DVD-Lab ile işledim, menü oluşturdum, ve Nero ile de yazdım. Fakat Benim görüntü DVD filmlerdeki gibi kaliteli olmadı. Bu kaliteyi neler etkiler? Ben dvd ye yazmadan Power DVD ile denedim aynı idi yazdığımda da aynı, yani çok kaliteli değil. Kameram Sony TRV75E. Studio8 yazılımı kayıt yaparken '' DV-FULL QUALİTY CAPTURE'' seçtim ve buradan MPEG yaptım, deneme için yapmıştım bu çekimi ve de akşamdı. Kamera konusundaki önerilerinizde değişim yapmam konusunda beni yönlendirecektir, çünkü yeni aldım ve değiştirebilirim.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Banned Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    170

Bende Sony VX-2000E var.Biraz pahalı ama mini dv kasete çekiyorum çok memnunum profesyonel bir kamera yani ibrahim tatlısesin pala remzi klibinde de var dikkat eden oldumu ama gazeteciler tv kanallarının bir çoğu bu kamera ile çekim yapıyor.Benim tavsiyem bu olur.

Resmin üzerine tıkladığınızda daha detaylı bilgi alabilirsiniz...
    Düzenleyen tvgozde : 13-03-2004 at 03:48

Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    68

Arkadaşlar Merhaba,

Benimde bir de sorunum var siznle paylaşmak istedim.

Analog Hi8 kameramdan Dazzle DVC150 (usb) ünitesi ve
    Pinnacle 8 yazılımı ile BEST QUALİTY konumunda kayıt yapmaktayım.
    Görüntü netliği olarak hiç bir problemim yok.
    Düzenleme sonrası Render etmeye geçince problem başlıyor.
    Kısaca 60 dk lık dosyayı 4-5 saatte render ediyor bu normalmidir.

PC konfigurasyonum
    İşletin Sistemi XP Prefessional
    İntel 865 PERLL main Bord
    İntel Petium 2,8Ghz 800 Mhz işlemci
    2GB RAM DDR 400 Mhz
    128 MB INVIDIA ekran kartı........

Dün SKY Bileşime konuyla ilgili e-mail yolladım haber bekliyorum.Tabii bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan da yardım bekliyorum.

Member
    Giriş Tarihi
    07-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6044

arkadaşım yakaladığın görüntüyü niye render ediyorsun ki.......
    mpeg1 olarak yakaladığın görüntü zaten 3352*288 öiçüsündedir.bunu direk vcd olarak
    herhangibir yazdırma programında yazdırabilirsin.

Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    68

cengell, arkadaşım ,

Yakaladığım görüntü mpeg2 formatında.
    DVD olarak nasıl kayıt ederim.
    Video dosyası ayrı ses dosyası ayrı.Lütfen yardım.

Member
    Giriş Tarihi
    07-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6044

bildiğim kadarıyla dazzle dvc 150 sadece mpeg1 formatında kayıt yapıyor yaptığın kaydı mpeg2 ye convert etmen gerekir.buda çok uzun bir işlem(yardımcı programlarla) capture kartını mpeg2 kayıt yapan bir kartla değiştirisen direk mpeg 2 kayıt yaparsın

Member
    Giriş Tarihi
    07-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6044

ayrıca ses ve video dosyalarını da ayrı yapman gerekmiyor mix olarak kayıt yapabilirsin ben öyle yapıyorum..........

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı