Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 17 mesajdan 1 ile 17 arası

Konu: Next 8000 ve Diseqc motor problemi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3985

New Icon18 Next 8000 ve Diseqc motor problemi

Selamlar,

Sonunda bugun itibariyla Next 8000'im ve ona Diseqc motorla bagli bir 120cm canak ile uydu yayinlarini seyretmeye basladim. Ogleden sonra sistem kurulup kanal taratmalari kuran kisi tarafindan tamamlanana kadar her sey yolundaydi.

Ne var ki aksam eve geldigimde hangi uyduyu sectiysem Sinyal Yok mesajiyla karsilastim. Yukari cikip antene baktigimda tumuyle Dogu istikametine donup orada takili kaldigini gordum.

Anteni motorun manuel kumandasini kullanarak Turksat'a cevirdigimde, en azindan o uydudaki kanallari seyredebilecegimi dusunuyordum ama nafile. Herhangi bir kanala (o uydu uzerindeki) gecmek istedigim anda... hooop, anten en doguya dogru gidip mount koluna yaslanip kaliyordu. Sonuc olarak gecici olarak Diseqc motoru devre disi birakmak durumunda kaldim.

Buna benzer problemlerle karsilasanlar oldugunu okumustum bu forumda ama simdi aradigimda bulamadim. Receiverimda Kasim yazilimi var.

Yardiminiza ihtioyac duyuyorum. Simdiden tesekkurler.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    775

Bu sayfanın üst tarafında "search" yazan bölüme diseqc ve next yazarsan konuyla ilgili tüm eski mesajları görebilirsin. Ben motorlu kullanmadığım için yardım edemiyorum. Kolay gelsin.......

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3985

New Icon15

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi haydut
    Bu sayfanın üst tarafında "search" yazan bölüme diseqc ve next yazarsan konuyla ilgili tüm eski mesajları görebilirsin. Ben motorlu kullanmadığım için yardım edemiyorum. Kolay gelsin.......
    [email protected]

Nasil search edilecegini biliyorum. Zaten yeni topic acmadan once search de etmistim ama adeta o daha onceki topic yer yarilmis icine girmis ya da ben beceriksiz gunumdeyim, bulamadim.

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    325

aarslan
    eski yazlimda yani kasim yaziliminda bende de vardi sorun ama test3 yazilimini yukledikten sonra seytan kulagina kursun test yazilimi olmasina ragmen simdiye gene doguya gtmez oldu. istersen once test 3 yazilimini yukle sanirim bu sorun master 3 te sona erecek.. kolay gelsin

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3985

New Icon15 Insallah master3

Ya [email protected]

Harbiden insan ilk gunden boyle problemle karsilasinda butun keyfi kaciyor. Bir taraftan zaten mount istedigim gibi olmadi. Satici surekli diseqc motoru kotuluyor. Bir taraftan dakka bir gol bir. Yani insallah yeni yazilim problemi cozer.

Yarin kendime bir baglanti kablosu edineyim de bari master3test'i yukleyeyim.

Peki sen daha once boyle bir problem yasamis miydin? Yani bu doguya donme meselesi yazilim problemi midir?

Sonsuz tesekkurler...

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    325

kasim yazilimi ile bende de aynisi oldu canak doguya dogru gidiyor yazlaniyordu. yeniden ayarliyordum. ama test 3 u yukledikten sonra olmadi. sanirim doktor bunu bu yazilimla halletti. cihazin hayirli olsun.. merak etme bu sorunuda cozersin..

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    775

@aarslan
    Bu topikte birtakım bigiler var. Belki bir faydası olur. Master3 ü zaten her ihtimalde yüklemen lazım. Hispasat olmadan motorun zevki olmazki. Kolay gelsin.......
    Düzenleyen haydut : 11-03-2004 at 00:23

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    325

anten capi biraz buyuk olursa conax larda var :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3985

New Icon5 Master3

Arkadaslar, icime su serptiniz. :bath:

Master3'u Digium'dan mi download etmeliyim, zira nextteknik henuz off durumda.

Bir de loader download etmem gerekecek.

Aslinda belki de cihazi aldigim yere goturup, hani bana son yazilimi yuklenmis olarak verecetiniz demeliyim (ama bunu yapmayacagim).

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    325

butun yazilimlar burdan veriliyor. su an icin site yenilenme asamasinda yeni yazilimla birlikte sitede biter sanirim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3985

New Icon6 Nextteknigi beklerken

Anlasilan ben Nextteknik online olana kadar TurkSat'la yetinmek durumunda kalacagim. Bari bu arada bana daha sonra hep lazim olacak olan seri kablomu imal edeyim de, yazilimi download ettigimde cihaza atmak icin gerekli herseyim hazir olsun.

Ve tabii M3t3'un problemimizi cozecegini umalim...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3985

New Icon15

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi haydut
    @aarslan
    Bu topikte birtakım bigiler var. Belki bir faydası olur. Master3 ü zaten her ihtimalde yüklemen lazım. Hispasat olmadan motorun zevki olmazki. Kolay gelsin.......
    Benimaradigim baska bir topicti ve tam benim problemimle ilgili en az iki tane daha hadiseden bahsediliyordu. Ne yazik ki bulamiyorum.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    775

Yazılım henüz test aşamasında olduğundan cihazlar denenmiş olan master2 ile piyasaya veriliyor. Digium da yüklemeyle ilgili yardımcı bir text var. Önce onu oku. Gerekli programları ve kabloyu da bulursun. Problem olursa yaz, bilenler yardım eder. Hayırlı olsun, kolay gelsin......

New Member
    Giriş Tarihi
    05-02-2004
    Üye No
    1795

New Icon3

Arkadaşlar bilen bi arkadaşım Diseqc motorla diğer motorlar arasında ne gibi farklar olduğunu yanı avantaj ve dezavantajlarını yazarsa hem bilmeyen arkadaşlar öğrenir hemde bilen arkadaşlar bilgilerini tazelemiş olur

Saygılarımla...

Kolay gelsin... :smashfrea [/SIZE]

Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2004
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    6281

Su anda Turksat + Hotbird + Eutelsat w3 + Thor uydularini seyrediyorum. Kumandada SAT tusuna basinca Hispasat+Arabsat+Nilsat da gozukuyor. Ama onlara geldigimde sinyal yok diyor izyelemiyorum. Ve buna ilaveten yeni uydulari secip tarattirdigimda da yine sinyal yok diyor. Afyon dayim. Hangi uydulari izleyebilirim. Ne yapmaliyim.

Not: uydulari dogru tarattigmdan da supheliyim. Ne yapmaliyim

Next 8000 + GES 1.05 canak (satici bunun digerlerinin 1.20 si ile esdeger oldugunu soyledi ??) + Diseqc motor var.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3985

New Icon19 Master 3 ve diseqc motorlu antenim

Selamlar,

Bu aksam Master 3'u yuklemek icin gerekli tum ekipmanlara sahip oldugumu dusunuyorum. bakalim yeni yazilimi yukleyince bu antenin doguya donme probleminden kurtulabilecek miyim?

Bu problemi ben ve birkac kisiden baska kimsenin yasamamis olmasi beni sasirtti.

Gelismeleri yazmaya devam edecegim. :wave:

Junior Member
    Giriş Tarihi
    14-03-2004
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    7105

next8000 disecq motor goldmaster 120 parabol çanak hispasatı izleyebilirmiyim afyon başmakçı için 0(sıfır )konumunda bulunacak uydu nedir . bilgi verirmisiniz.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı