Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: acil yardım

 1. #1
  Senior Member
  Giriş Tarihi
  27-01-2004
  Mekan
  08 Artvin
  Mesajlar
  542
  Kan Grubu
  A Rh ( - )
  Üye No
  1033

  acil yardım  FBI hostage rescue oyununun hilelerini bilen arkadaş varmı.

 2. #2
  Member
  Giriş Tarihi
  19-03-2005
  Yaş
  46
  Mesajlar
  74
  Üye No
  84614

  intrnetten arastır bazı arama motorları kulan

 3. #3
  Senior Member
  Giriş Tarihi
  05-02-2005
  Mekan
  06 Ankara
  Yaş
  54
  Mesajlar
  652
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  70245

  dostum ben hileleri şimdi bulamadım ama sonra bulurum şimdilik şu yazıya bir bak istersen
  Bazen karşımıza öyle yapımlar çıkıyor ki, biz de ekranın başında çileden çıkıyoruz. Bunları incelemek aslında önemli, ne de olsa amacımız okuyucuyu yönlendirmek ve bilgi sahibi yapmak. Bu sözlerle başladığıma göre, karşınıza nasıl bir oyun çıkacağını tahmin edebilirsiniz. Aslında FBI Hostage Rescue’yu oynarken bayağı eğlendim, ama eğlenmem oyunun kendisinden dolayı değil, karşıma çıkan adamların hareketlerinden ileri geliyordu. Taktiksel bir FPS geliştirmek isteyen yapımcılar, olayı pek de kıvıramamışlar ve sonuçta ortaya değişik (!) birşey çıkmış. İsmine bakınca, FBI kelimesini görüp gaza gelenler, oynamaya başlayınca kafalarını monitöre vurmaya başlayacaklar. FBI gerçekten çok üzülecek…

  Geleceksin ya da öleceksin
  FBI Hostage Rescue, 10 bölümden oluşuyor ve her bölümde aynı şeyleri, aynı şekilde gerçekleştiriyoruz. Amacımız, rehineleri bulup kurtarmak, gereken yere ulaştırdıktan sonra, karşımıza çıkan diğer kötü adamları öldürmek. Kötü adam kelimesi aslında yanlış, kötü olmaya çalışıyorlar ama komik oluyorlar. Bir başlangıç noktamız var, buradan çıkıp karton sandığımız ama bina olduğunu anladığımız bir yapıya giriyor ve rehineleri kurtarıp geri çıkıyoruz. Onları kurtarmaya çalışırken, önce psikolojik tedaviye ihtiyaçları olduğunu gözlemledim, çünkü belli ki kurtarılmak istemiyorlar. Peşimden sürükleyene kadar akla karayı seçtim. Ya bir yere takılıp kalıyorlar, ya da sizi hiç sallamıyorlar, patlak gözlerle suratınıza bakıyorlar.

  Görevlere başlamadan önce, brifing ile birlikte yapmamız gerekenler belirtiliyor. Acayip bir de harita gösteriliyor. Son olarak, 3 tane silah seçip görevimize başlıyoruz. Silahlar hiç değişmiyor, her bölümün başında seçmeniz için aynıları duruyor. Ben her bölümü, tabanca, makinalı ve sniper üçlüsü ile rahat bir biçimde geçtim. Zaten, bölümler içerisinde öldürdüğünüz adamların silahlarını da alabiliyorsunuz, bu konuda bir sıkıntınız ya da takıntınız olmayacak. Bölüme başladığımız zaman, sağ üst köşedeki geri sayım olayı dikkatimizi çekiyor. Hostage Rescue, bizi zorlamaya çalışaraktan, görevleri belli bir zaman aralığında bitirmemizi istiyor. Hatta zaman, fazla fazla verilmiş, her rehine kurtardığımızda da 2 dakika ekstradan kazanıyoruz. Olur da kazayla zamanınız dolarsa, ya da bölüm içerisindeki rehinelerden birisi ölürse, orayı baştan oynamak zorunda kalıyorsunuz.

  Akşam yemekte mantık mı var?
  Grafik adına bahsedecek çok fazla birşey yok. Ne karakterlerin, ne animasyonların ne de mekanların tasarımları çok kötü. Oldukça fazla grafik hatası var, üstelik kaliteliymiş gibi, bazı açık alanlarda yavaşlamalar bile olabiliyor. Uzağa bakıldığı zaman, objeler iç içe duruyorlar, aniden yavaş yavaş önünüze bir duvar ya da parmaklık örülmeye başlıyor. Geçilebilecekmiş gibi bir yere doğru hareket ettiğinizde, aniden karşınıza çıkan bir demir parmaklık, kafanızı duvarlara vurmanıza neden oluyor. Karakterlerin animasyonları ise oyunun tek artısını oluşturuyor. Sakın yanlış anlamayın, kaliteli falan değiller ama çok komik oldukları için insanı acayip eğlendiriyorlar. Size bu eğlenceden birkaç kare sunayım; ilk bölümde bina içerisinde market kısmı vardı, içeri girdim ve adamları temizledikten sonra raftaki şişelerden birine ateş ettim. Ne göreyim, şişe yere düştü ve lastik top gibi sekmeye başladı! Uzun uğraşlar sonucunda 1-2 tane kırabildim ama bu görüntüyü gördükten sonra, gülmekten yarılmış oldum. Buradan geri döndüm ve arkadaki ofis kapısından içeri girdim. Burada bir terörist, rehineyi boynundan sarmıştı ve bana ateş etmeye başladı. O sıra elemanın hareket edişine ve ayaklarına bir bakış attım, öyle figürler sergiliyordu ki, Kağızman türküsünün çaldığını zannedersiniz. Sesler de aynı şekilde, hiçbirşey katmıyor.


  Hostage Rescue’da mantık hataları ve yapay zeka saçmalıkları havada uçuşuyor. Daha doğrusu yapay zeka adına çok fazla birşeye rastlayamıyoruz. Rehineleri çeşitli komutlar ile yönetebiliyoruz. Takip etmek, saklanmak, beklemek gibi komutlar var, ama dinlemiyorlar ki. Kapılardan geçemiyorlar, ya da doğaüstü güçleri sayesinde içlerinden geçiyorlar. Aslında bu güç bizde de var, kapıyı açıyorsunuz, ama açıldığını anlamıyorsunuz. Yarım yamalak birşey oluyor, biz de içinden geçip gidiyoruz, hayaletlik kanımızda var demek ki. Düşmanlar da yapay zekasızlıktan nasiplerini almışlar. Bizi görünce bir haller oluyor, panik yapıp garip garip koşmaya başlıyorlar. Ama nedense, onlar duvara ateş ederken, mermiler gelip bizi vurabiliyor. Nereden vurulduğumuzu anlayamıyoruz ve kafayı yemeye devam ediyoruz. Diğer komik bir durum ise, vurulduğumuz zaman etrafın mavi bir renge bürünmesi, heralde oyuna kan ekledikleri zaman, oynanmayacağını düşünmüşler. Bizim zaten oynamaya niyetimiz yok.

  En kızdığım noktalardan birisi de, şarjör değiştirme olayı. Dolu olmasına rağmen, değiştirme tuşuna basarsanız boş yere şarjörünüz gidiyor. Yani arka arkaya birkaç defa bastığınız zaman mermisiz kalıyorsunuz. Inventory sistemi de feci. Silahınızı seçene kadar, civarda bulunan bir düşman sizi indirebiliyor. Alet-edevat olarak yanınızda kapı kilidi kırabilen bir alet taşıyorsunuz, ama kilit haricinde nereye tutarsanız kapının kilidi kırılabiliyor. Bu arada, biraz daha zorluk oluşturabilmek için, çevreye bomba tuzakları yerleştirebiliyorlar, tabii etkisiz hale getirmek de bize düşüyor. Oyunun belki de en gerçekçi yanı, bulabileceğiniz sağlık paketlerinin olmaması. Ama ihtiyacınız olmayacak, zaten her bölümde 3-4 adam vuruyorsunuz. Hepsi de “gel beni vur” diyor.

  Son olaraktan…
  FBI Hostage Rescue, harcadığınız zamana ve paraya acıyacağınız bir yapım. Ne oynamaya, ne de sinirlerinizi yıpratmaya gerek var. Biraz olsun gülmek istiyorsanız, ya da oyun dersi veriyor olup da, günlük konunuzu “kötü oyunlar” olarak belirlemişseniz, FBI Hostage Rescue’yu oynayabilirsiniz


Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı