Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: 3510i

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    366

3510i

arkadaşlar sitede baktımama bulamadım ben bugün nokia 3510i telefon aldım
    ayceel hattım var sizlerden öğrenmek istediğim bu telefona gprs ayarlarının nasıl yapıldığını nete nasıl bağlanacağımı vs... konular hakkında bana nyardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim ...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    1947

New Icon16 www.aycell.com.tr Alıntıdır..

Aycell Internete bağlantı için GPRS ayarları aşağıdaki gibidir:
    APN : aycell
    IP adresi : otomatik
    1.DNS : 212.156.4.1
    2.DNS : 212.156.4.4
    Kullanılan cep telefonunun GPRS desteğine sahip olması gerekmektedir.
    PC/Laptop aracılığı ile GPRS servisi kullanılırken GPRS'li cep telefonun PC/Laptop'a bir modem olarak tanıtılması gerekir. Bu işlem telefonla birlikte gelen yazılımla yapılabileceği gibi sürücülerin bilgisayara doğrudan yüklenmesi ile de yapılabilir. Birçok telefon üzerinde ayar yapmak gerekmezken bazı telefonlarda gereklidir.
    Öncelikle, kullanılan cep telefonunun GPRS’i desteklediğinden 100% emin olunmalı ve telefondan kaynaklanacak olası bir performans düşüklüğüne karşı, telefon üreticisinin en son yazılım seviyesinde olması tercih edilmelidir.
    GPRS telefonu ile kullanılan PC/Laptop/PDA arasındaki bağlantı seri data kablosu, kızılötesi bağlantı (Ir DA) veya bluetooth ile sağlanır.
    PC/Laptop/PDA ile GPRS terminali arasındaki bağlantı metodunun (kablo, IrDA, bluetooth) bilgisayar tarafından desteklendiğinden ve aktif olduğundan emin olunmalıdır. (Bu aktivasyon sırasında bios ayarı ve doğru sürücülerin yüklenmesini gerektirebilir.)
    GPRS hizmetini kullanmak için hattın AYCELL tarafından GPRS hizmetine açılmış olması gerekmektedir.
    Eğer Kızılötesi ile bağlantı kurulması planlanıyorsa, bağlantı esnasında cep telefonun Kızılötesi fonksiyonunun açık hale getirilmesi gerekmektedir. Cep telefonundaki Kızılötesi portu çalışır hale getirildikten sonra 20 saniye içinde bilgisayar ile bağlantı sağlanmazsa cep telefonu bağlantıyı keser.
    Bağlantı seri kablo ile yapılacak ise önce seri kablo bilgisayarın seri portuna monte edilmeli sonra diğer ucunun cep telefonunun iletişim portuna montajı gerekmektedir. Cep telefonu üzerinden herhangi bir ayar gerekmemektedir.
    NOT: Bir çok GPRS telefon üreticisi günümüzde yaygın kullanılan Windows tabanlı işletim sistemlerine sürücü desteği vermektedir. GPRS telefonunuzun, işletim sisteminize en uygun ve güncel yazılım ve/veya sürücülerini telefon üreticinizin web sayfasından kontrol ediniz.
    Düzenleyen MeksikAli : 14-03-2004 at 18:41

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    366

bilgi için tşk..
    bunu daha önce okudum ama yazdıkları gibi olmuyor ..

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı