Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: yardım

New Member
    Giriş Tarihi
    10-03-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    6410

yardım

herkese selam;
    bende vestel 840cı alıcı var.ancak kablom eski analog alıcımdan(rg6-u4) birkaç yerinde dış yüzeyinde çatlatlar oluşmuş.olay tv ve expo channel'i ise hiç bulamıyor.expo channel'in sinyal seviyesi ve kalitesi ise yüksek.olay tv sinyal seviyesi hiç yok,kalitesi ise %30-40 arasında gidip geliyor bazen 0 oluyor.kablodan olabilirmi?kablomu değiştirirsem iyi bir sonuç elde edebilirmiyim.(bu kanalları çıkarabilirmiyim)diğer kanallarda hiç bir sorunun bulunmuyor.ayrıca turksat uydusunda otamatik arama nasıl yapılıyor.cihaz sembol hızı istiyor.cevaplayan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    16-11-2003
    Mekan
    68 Aksaray
    Üye No
    14

iyi kaplo devamlı avantaj sağlar ama uydu alıcındanda olur bu kanallar
    bazı uydu alıcıları pit ile alıyor
    türksat üzerinden sr hızı bulman zor çünkü hotbırt olsa 27500 yaparsın
    astra olsa 22500 .27500 yaparsası türksata nerdeyse her kanalın sr değişik bu biraz zor

Average Member
    Giriş Tarihi
    19-02-2004
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Üye No
    3402

Merhaba bir konuda yardım rica edecektim.Bizim apartmanın çatısında ortak çanak bulunmakta.Bizim daireye tek bir kablo geliyor.Bende bunu receiver'a takıyorum.Receiver'dan diseueq anahtarlarını a ve B'yi seçerek Turksat1-c ve hotbird'ü seyrediyorum.Ben 3. bir çanağı kendi balkonuma takarak 3 uydu seyredebilirmiyim?Böyle bir imkanım varsa bunu nasıl yapmalıyım?

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    16-11-2003
    Mekan
    68 Aksaray
    Üye No
    14

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi alligatormt
    Merhaba bir konuda yardım rica edecektim.Bizim apartmanın çatısında ortak çanak bulunmakta.Bizim daireye tek bir kablo geliyor.Bende bunu receiver'a takıyorum.Receiver'dan diseueq anahtarlarını a ve B'yi seçerek Turksat1-c ve hotbird'ü seyrediyorum.Ben 3. bir çanağı kendi balkonuma takarak 3 uydu seyredebilirmiyim?Böyle bir imkanım varsa bunu nasıl yapmalıyım?
    selam yukarıdaki diseueq 4 girişli olması lazım
    ve balkona takacağın antenin kablasunu da yukarıya bağlayacaksın
    diseueq 4 olmassa olmaz a.b.c bağlayacaksın

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık