Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: lütfen okuyun ss2

Starting Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2004
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    4685

lütfen okuyun ss2

Merhaba arkadaşlar sky star2 ile problemlerimi dile getirmek istiyorum ve bana yardımcı olur iseniz sevinirim ama bu gidişle çoook zor
    1-kartı almada en önemli sebebim normal uydu cihazlarından hızlı çalışabileceği düşüncesi idi ama yanılmışım progdvb nin yaklaşık olarak her versiyonunu netten indirip denedim ama hala bir kanaldan diğerine geçmekte zorlanıyor yani yaklaşık 5 saniye bekliyor ve en önemlisi bir uydudan diğerine bazen geçmiyor bazende 5 dakika bekleme yaparak geçiyor ve ben bu kart ile buna destek veren bir çok program denedim ama en hızlı geçiş yapan dvb portal idi
    2-bilgisayarım 30 sanıyede açılır iken 1.5 dakıkaya cıktı kapanması ıse 5 sanıye iken neredeyse 1 dakıka beklıyor
    3-offline download için ise file grabber tarzı programlar ile abuk sabuk şeyler den başka bir şey indiremedim ama eon kanalından fazzt ve ateon skynet sisteminde hiçbir şey indiremedim
    4- yukarıda anlattığım şeyler ile ilgili nette ne var ise indirdim ama başarılı olamadım .uyduturk kayacenter turkeyforum vs… sitelerde ne var ise indirdim ben böyle problemli bir kart görmedim
    5-makinam celeron 1100 ,256 sdram ,32 mb tnt ekran kartı ,2 adet 80 gb 1 adet 60 gb hard disk ,1 adet lg cd raytır ,1 adet sky star2 ve sogutma için 8 adet fan işletim sistemi çoğunluk ile winme ama xp pro de de denedim
    6-kullandığım malzemeler tursat için 90 lık çanak hotbird için 120 lik utelsat 3 için 120 lik ve kulandığım kablo rg 6 star sat 2.0 diseq kullanıyorum
    7-şimdi diyeceksiniz makinen çok iyi değil ama ben bu kartı 3.06 ve celeron 1700 işlemcili makinelarda denedim ve 1 numaralı maddede anlattığım şeyler aynen yapıyor
    8-kayseri de oturmakta olan var mı bu kart ile ilgili bana yardım edecek ????? ben ne yapmalıyım ?????????? ACİL YARDIM

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

kanal geçişi progdvb'de malesef hızlı değil. hiçbir zaman olacağını da sanmam. herhalde kanal database'i ile ilgili bir derdi var. hızlı kanal geçişi istiyorsanız skyview yazılımını tavsiye ederim.. benim testlerimde en iyi sonucu veren yazılım.. tabi başka eksileri var, ama artıları eksileri götürüyor bence..

"bir uydudan diğerine geçiş yaparken bekleme yapıyor" demişsiniz.. disecq ayarlarınızda bir sorun olabilir.. kurcalayın..

bilgisayarınızın yavaşlaması sistem kaynaklarının yetersizliği ve swap dosyasının büyüklüğü ile ilgili olsa gerek.. progdvb'nin settings sekmesinde Audio-video seçeneği'ne girip timeshift buffer ayarını değiştirin. memory'de ise hd'ye, hd'de ise memory'e alın bakalım değişen bir şey olacak mı? bir de sisteminizde herhangibir network kartı var ise, ss2'nin kullandığı network protokollerini kapatmanızı öneririm.

benim makinem de 1700 p4, 512ram.. sistem lebaleb dolu... hd'lerde bazen swap yapmaya yetecek yer bile kalmadığı oluyor. ancak en kötü zamanımda bile sizin bahsettiğiniz kadar yavaşlama görmedim sistemde.. Açıkcası sizin sistem ss2'ni çalıştırılması için gerekli konfigurasyonun sınırına yakın bir düzeyde.. ss2 tüm diğer software mode mpeg2 dekoding işlemi yapan kartlar gibi epey bir işlemci gücü ister.
    verim almak istiyorsanız upgrade yolları görünüyor..:)

offline dl için skynet v84 yazılımını öneririm. dosya yakalama işi için en başarılı yazılım bu.. progdvb'nin kendi plugini olan file grabber ile büyük dosyalar yakalamak mümkün değil. skynet ile max 1gb dosya yakalamış biri olarak skynet diyorum.. yalnız sistem kaynağı çok yiyen bir pluindir. çalışırken başka iş yapamazsınız.. hele ki celeron 1100'de... bir de sonuç almak için progdvb'nin önceliğini normalin üstüne çıkartmalısınız..

fazzt olayından sözetmek forum kurallarına uymayabilir.. moderator "okey" derse ondan da bahsederiz..

sonuç olarak önerim; ss2'nin tüm yazılım ve sürücülerini kaldırıp en son çıkmış sürücülerini kurarak herşeye tekrardan başlamanız..

doğrusu; ss2 kullanıp da sizin kadar dertli olanını görmedim...
    Düzenleyen yer6 : 10-03-2004 at 00:53

New Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    1882

skynet fazzt pogramlarini neredn indirebilirim?

Starting Member
    Giriş Tarihi
    15-03-2004
    Üye No
    7235

ArkadaŞlar Benİm Skystar2 Kİtlendİ Onu AÇmak İÇİn Bİr Dosya VarmiŞ Bulmama Yardimci Olurmusunuz

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

@ponyiron, fazzt eon'un kendi sitesinde var oradan alabilirsiniz..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

@hayati_oztürk,
    "skystar2 repair" veya "eon lock" şekliyle ararsanız internette bulabilirsiniz..

sitesinde de olması lazım. ancak adamlar galiba site formatını değiştirdiler. linkler çalışır mı denemedim..

eon ile ilgili sürücülerin veya bazı yazılımların kurulması neticesi oluştuğunu biliyorsunuzdur bu sorunun.. skynet.sys gibi temel ss2 dosyalarının yeniden kurulmasıyla ve sanırım registryde yapılan birkaç ayarlamayla hallediliyor.. ama en basiti sözünü ettiğim yamayı indirmek..

üstesinden gelinemeyecek bir sorun değil. daha önce benim de başıma gelmişti..
    geçmiş olsun, kolay gelsin..
    Düzenleyen yer6 : 16-03-2004 at 04:45

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık