Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: Sona Mi Yaklasiyoruz ?

Junior Member
    Giriş Tarihi
    09-02-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2155

New Icon13 Sona Mi Yaklasiyoruz ?

Öncelikle eğer yazdığım konunun yeri burası değilse lütfen doğru yere alınız.Teşekkürler.
    Bugün tanık olduğum bir olayı paylaşmak istiyorum. Sürekli alışveriş yaptığım aynı zamanda arkadaşım olan TV-uydu sistemleri satan bir mağazaya iş çıkışı çay içmeye gittim. Bir süre sonra malzemeci diye tabir ettikleri, adını vermek istemediğim ama herkesin kalitesini takdir ettiği bir markanın bölge dağıtımcısı geldi. Bizimkilerin başta receiver ve modül aldıkları firma. Özetle şuan hiçbir şekilde hiçbir modül siparişi almıyorlar. Almadıkları gibi kartlı makinalar için destek konusunda hiçbirşey söylemiyor. Çünkü arkadaşım bir miktar modül istedi ve siparişi kabul edilmedi. Dedikleri bu son çıkan yasadan dolayı ortamın karışık yada belirsiz olduğu. Modül satmanın sonrasında destek vermenin yasal boyutlarının hiçde iyi olmadığı idi. Bu işinde korsan vcd,dvd vs gibi takip edileceğini söyledi. Bana çok ilginç geldi. Hele receiver reklamlarının çok çıktığı bu günlerde böyle bir çekingenlik, mal satmama çok çok ilginç ! Üstelik bunlar piyasanın önde gelen firmalarından biri. (sonraki)
    Bu konuda bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Saygılarımla

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Taşınmıştır !

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

her güzel şeyin bir sonu vardır.....rüyalar uyandığında bitmiyor mu ?

Adviser
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    145

burası turkiye kardeşim.. ?????

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Ne demek yaw burası Türkiye.....

Yanlış anlamayın ama ben tam iş bağlanmışken garip durum nedeniyle bir fransız adamın bu lafı etmesi yüzünden 1.5 milyon dolarlık işi iptal ettim.Adamın dediği laf havaalanında bavullar ile ilgili bir sorun oldu.
    Ne olur böyle demeyin,diye diye ülkenin kötü imajı dahada kötü oluyor.

İlk yazıya yorum yapmıyorum...Çünki çıkan kanunun henüz detayları net değil,daha zaman var.Ama genede bunun gelişimine göre elbette bizlerde yazarız.

Sevgiler

Junior Member
    Giriş Tarihi
    09-02-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2155

Sevgili Bulent Bey
    Bu yargitay meselesi nedir ? Birileri dava mi acmis ? Bildigim kadari ile kanun onaylandi.
    Burasi Turkiye cümlesini hiç sevmesemde maalesef doğru. Bir türlü ne ülke olarak nede devlet olara KURUMSAL olmayı başaramıyoruz. Bir türlü yazılanla uygulamayı aynı sınırlar içinde tutamıyoruz. Eminim yalnız siz değil herkesin bu konuda bir sürü yaşadığı olay vardır.
    İmaj konusunda bence yabancılar neyin ne olduğunu çok çok iyi biliyor. Ve akıllı oldukları için yada ülke menfaatlerini korumak için (bizde seyrek görülen bir durum) nasıl işlerine gelirse öyle davranıyorlar. Eminim o bavulu bahane eden fransız dönüşte ucuz tshirtlerde 10-15 tane alıp gitmiştir ülkesine.
    Saygılarımla

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Mutlaka yaşanmıştır,ancak hep böyle olacak gibi 'burası Türkiye' denmesi bana biraz yanlış geliyor,öyle yada böyle bunu kafamızdada değiştirmeliyiz.Neyse...

Yazımdan yargıtay kısmını yanlış anlaşılabilir diye kaldırdım.Keza daha tam olarak ne detayda olduğu bile belli değil aslında.

Evet dediğin gibi adam kapalıçarşıdan me bulduysa alıp gitti.Ne yapalım sağlık olsun...

Sevgiler

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

New Icon11 Ne oldu bu Kanuna ???

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi timurd
    .... şuan hiçbir şekilde hiçbir modül siparişi almıyorlar. Almadıkları gibi kartlı makinalar için destek konusunda hiçbirşey söylemiyor. Çünkü arkadaşım bir miktar modül istedi ve siparişi kabul edilmedi. Dedikleri bu son çıkan yasadan dolayı ortamın karışık yada belirsiz olduğu. Modül satmanın sonrasında destek vermenin yasal boyutlarının hiçde iyi olmadığı idi.

Bu Konu hakkında bir gelişme oldu mu ? Bilen varsa yazsın....SON ÇIKAN YASA - nedir ?

Selamlar,

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı