Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Direk Baglantı

New Member
    Giriş Tarihi
    07-03-2004
    Mekan
    23 Elazığ
    Üye No
    6020

Direk Baglantı

Herkese selma Benim isyerimde 3 adet pc var Adsl Aldım ve tabi birde ZYXELL 630 marka adsl modem bir hup lu bu 3 pc yi birbirine bağladım.Simdi sıra geldi problemimi anlatmaya benim herhangi bir pc den internete baglanmam icin ana makineyi acıp internete girmem gerekiyor ve internette kaldığım surece ana makina acık kalıyor.Bildiğim Kadarıyla ZOOM marka modemlerin cogunda buna gerek yok hangi pc yi acarsanız acın anında internete giriyor.Ben modemi değismeden bunu yapabilirmiyim? Şimdiden tesekkurler.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

Zoom modemlerde " ROUTER " özelliği olduğundan Gateway makine kullanma ihtiyacı ortadan kalkıyor.Bildiğim kadarı ile sizin ADSL modeminiz olan Zyxel Prestige 630'da Router özelliği yok.Sitesindeki data sheet'lerde de bu cihette bir bilgi verilmemiş.Dolayısıyla probleminiz normalde ancak harici bir router edinirseniz giderilebilir.Bu router'ı ADSL modeminizin arkasına bağlayarak Gateway PC kullanmadan paylaştırma yapabilirdiniz.Yapabilirdiniz diyorum çünki sizin modeminiz Ethernet arayüzünü değil USB arayüzünü kullanıyor.Bildiğim kadarı ile de piyasada USB girişli router yok.O yüzden illa Gateway PC kullanmak istemiyorsanız modeminizi değiştirmeniz gerekecektir.

Saygılarımla...

New Member
    Giriş Tarihi
    07-03-2004
    Mekan
    23 Elazığ
    Üye No
    6020

Ok ustam ilgine cok tesekkur ederim.
    Anladıgım kadarıyla tek carem modemi degismem.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

Rica ederim dostum.Eğer modeminizi değiştirmeyi cidden düşünürseniz , forumumuzu bir araştırmanızı tavsiye ederim.Birçok marka için açılmış threadlerimiz mevcut.Fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir.

Saygılarımla...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı