Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 22 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: sky star 2 hakkında kötü haber

Average Member
    Giriş Tarihi
    04-02-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    1677

sky star 2 hakkında kötü haber

ss2 cart bilgisayar acıldıgında lnb ye voltaj gidiyor hiç bir işlem yapmazsan bile bu nedemek lnb de sürekli voltaj kalması 1.lnb yı bazma riski büyük 2. kartın yanaması olasılık 3 .bilgisayarın ana kartını bozabilir herkese duyrulur.....bilgisayar kaandıgında voltaj kesiliyor.stand bye da voltaj sürekli oluyor................

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    8

sevgili aokcu. sana bir sorum olacak. acaba receiver'larda lnb'ye surekli voltaj gonderiyormu? ve bu receiver'larimizi yada lnb'mizide bozabilirmi? bunun icin ne yapmamiz lazim?

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    14-12-2003
    Mekan
    37 Kastamonu
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    21

evet önemli bir konu öğrenmemizde fayda var.......

Junior Member
    Giriş Tarihi
    03-02-2004
    Üye No
    1558

arkadaşlar aokcunun söylediği doğru fakat bilgisayar sistemlerinde kural budur bilgisayar açıldığı anda takılı olan herşey tanınır ve sürekli donanımsal olarak çalışırlar mesela bir internal modem internete bağlanmasanızda sürekli enerji alır ve ısınır hatta arızalanabilir bu dvb kartları içinde geçerlidir lnb nin sürekli çalışması pek endişelenilecek bir durum değildir kolay kolayda bozulmazlar normal receiverler ise kapatıldığında lnb voltajını keserler zaten bu dvb kartlarında normal receiver tadı yok
    artı özelliklerine rağmen

Junior Member
    Giriş Tarihi
    03-02-2004
    Üye No
    1558

söz bilgisayardan açılmışken pek çok kullanıcını ihmal ettiği bir konu atx power e sahip
    bilgisayarların fişte takılı bırakılması çok sayıda bilgisayarın standby durumunda arızalanmasına sebep olmaktadır bazen sadece power bazende bütün donanımsal parçalar büyük hasar görmektedir emin olun bu bir dvb kartının bilgisayara zarar verme ihtimalinden çok daha fazladır.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    8

ozellikle de power supply arizalari.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    12

Tabiki AMD Athlon yada P4 gibi güncel bir işlemciye güçlü ekran kartlarına vs.sahipseniz toplam sisteminizin şektiği güç yaklaşık 280W kadar çıkabiliyor .Birde skystr ı hesaba katarsanız bu dahada artıyor demektir.Piyasada 20-30$a 300-400W diye satılan kasalar var bunların hiç biri 300W değildir (200W civarlarında gezindiği ölçülmüştür.).gerçek 300w kasaların fiyatları ~60$ dan başlar.Bırakın skystar ı bu kart olmadan dandik kasa kullananlarda ,çok uzun kullanımlar sonucu kasaların PSU larının yandığı görülmekte..Suçu skystarda değil kasanızda arayın.

New Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    64 Uşak
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    267

Arkadaşlar Ben Qwerty arkadaşın sözlerine sunu ilave etmek istiyorum. Ucuz PSU larda dolayı yangın riskide mevcut . Ucuz kasalara güvenipte fazla donanımla yüklenmeyin.

Awaiting Email
    Giriş Tarihi
    13-03-2004
    Üye No
    6918

Arkadaşlar Skystar2 yeni aldım ve Next8000 ne bağlı kabloyu ona taktım.1-2 gün sorun yoktu .Ama daha sonra kısa devreden olabilr lnb bozuldu. Allahtan garantisi vardı. lnbyi değiştim.Herhalde pc açıkken kabloyu skystara bağlamayacağız.Sizce bu durumu nasıl önleriz?

Average Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    571

bilgisayar kasalarının iyi ve kaliteli olanlarının fiyatını en az 60 ilka 70 dolardan başladığı doğrudur. iyi kasalarda bilgisayarın çalışma performansı da gözle görünür bir şekilde artmaktadır. bilgisayar açıkken, bilgisayara zarar vermemek için özellikle yağışlı ve yıldırım olan havalarda modem kablosunu ve digikart kullanıcılarındada lnb kablosunu çıkarmak bilgisayarı olabilecek büyük arızalardan korumuş olur. bunun için yapılabilecek en basit olay moden kablosu ve lnb ye giden kablolar arasına bir socket koymaktır. en sağlamı ve güvenlisi budur. daha önce ben bilgisayar kapalı iken elektrik fişi bile takılı değilken sadece modem kablosu takılı vaziyette bilgisayarımda modem arızalandı bu acı tecrübeden sonra araya bir socket koydum ve yağmurlu ve yıldırımlı havalarda bu socketten bağlantıyı keserek konuyu hallettim herkese de tavsiye ederim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    193

tek çözüm :) lnb kablosunu çıkarmak zuahahahaa

Average Member
    Giriş Tarihi
    16-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    7283

Bende Aver Dvb-s var. Bu da lnb gücünü kesmiyor. LNB kablosu splitter'den geçip Vestel dijital alıcıya da bağlı halde. PC'yi açtığım zaman polarizasyondan dolayı Vestel'de H yayınları izleyemiyorum. Ancak ProgDVB'yi açıp, herhangi bir V yayına kilitleyip programı kapatmam gerekiyor. Ayrıca kartın çok ısındığı bir gerçek. Benim kart, kasanın tabanına en yakın yuvaya takılı olduğu için, kasanın tabanına bir fan koydum, kartın ısısını çekiyor ve sıcaklık büyük oranda düştü. İmkanı olan bunu veya benzer birşeyi yapabilir. Yalnız, ProgDVB'nin bendeki sürümünde (4.32.2) SS''nin özelliklerinde LNB Power'ı pasif yap diye bir seçenek var. Buradan kapatmak mümkün olabilir belki. Maalesef Aver'de bu özellik çıkmıyor.

Average Member
    Giriş Tarihi
    16-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    7283

Ayrıca bir not daha: Çift LNB için bir diseq switch bağlamıştım Aver'e. Bir süre sonra diseq arızalandı. Birkaç yerde, diseq'lerin dvb kartları ile sorunlar yaşadığını okumuştum buna da dikkat etmek gerekebilir.

Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4268

selam bnede de skystar kartı var 4-5 aydır calısıyor bi problemim yok ama ss2 nin lnb ye surekli enerji gonderdigini biliyorum bazı receiverlerde lnb12 v ayarı var sanırım bu secenek aktif olunca lnb ye enerji gonderiyor ayrıca atx kasalar da pc kapalı olsa dahi bi tehlike mevcut sebekedeki herhengi bir dalgalanma power suply + hd+ ekran kartı ana kart islemci yi goturebiliyor zira atx kasalar daki buton kasanın sebeke ile iliskisini tamamen kesmez dikkatli olun basıma geldi. en iyisi bi ups almak zira ups pc nin tamamından daha ucuz

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    886

elktriklerin dalgalanmasından korunmak için güç kaynağı alın ozaman bütün sisteminiz korumuş olursunuz sağlam topraklamnızda oldumu sorun çıkmaz heralde
    selamlar

Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2004
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3521

Merak Etme Bişey Olmaz

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-06-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    16399

bu konuda yaptıklarım

receivera gelen lnb anten kablosunun ucuna bir f-konnnektör soket bir ucu açık
    buna ya bilgisayar SS2 den gelen f konnektörü ya da
    dijital receiver dan gelen f konnektörü bağlıyorum..
    yağmurlu havalarda iki bağlantıyı da sökmek lazım
    kullanmadığınız zamanlar (gece ya da gündüz özellikle de evde yok iseniz yangına karşı ) tüm tv-bilgisayar sisteminin enerjisi kesilmeli
    (bir yakınımın evi, prize takılı tv si yandığı için yandı)Selamlar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-02-2004
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    4880

bende şunda hiç bir sorun yok. prizim toprak hattı.

Average Member
    Giriş Tarihi
    18-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    7593

"aokçu" Herhalde kulakdan dolma bir lafı foruma taşıyıp kaçtı :) baksanıza ilk ve son yazısı olmuşş

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    07-12-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    19

Ben 1.5 senedir kullanıyorum ne lnb arızalandı nede skystar2 kartım nede boradım nede power supply'ım.
    Düzgün bir sistem ve azıcık kaliteli malzemeler kullanırsanız sisteminizde hiç sorun çıkmaz.
    Ama düşük güçlü power supply yada kalitesiz lnb yada diseqc switch(sudan korumalısınız) yada kötü bir kablo sadece skystar2 için değil receiverlar içinde tehlike arzetmektedir.

Tüm receiverlar değil ama çoğu standby bile yapsanız lnb ye voltaj gönderir çünkü abone kartı kullanıyorsanız stand by da kartınızın sürekli güncellenmesi için gereklşi bir işlemdir.

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı