Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 18 mesajdan 1 ile 18 arası

Konu: Kyoto Yazılımları Açık Kaynak Kodlu Olsun

Member
    Giriş Tarihi
    29-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4977

Kyoto Yazılımları Açık Kaynak Kodlu Olsun

Merhaba Arkadaşlar
    Asena her aramam da bir ay sonra yazılım çıkacak diye oyalıyor. ben yazılımların açık kaynak olmasını istiyorum. Programcılıktan anlayan çok arkadaş var onlarında yardımıyla daha güzel şeyler ortaya çıkabilir.
    mesala ben menü tuşuna basınca beyaz bir perde gelmesinden nefret ediyorum cihazı kurcalarken izleme olanağı kalmıyor.
    Ne dersiniz?

asenanın web adresini bilen varmı?
    Düzenleyen barisyoruk : 08-03-2004 at 22:36

Member
    Giriş Tarihi
    21-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    3700

haklısın__

Senior Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Üye No
    888

adresi bu, fakat senin dediklerini yapmazlar, ozaman yazılım çocuk oyuncağına döner.

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    14-12-2003
    Mekan
    37 Kastamonu
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    21

arkadaşlar bu yazılım işini çok kolay birşey sanıyorsunuz zannederim açık kodlarda verilse yazılım üzerinde oynayacak çok kişi olduğunu sanmıyorum öyle dediğiniz gibi kolay bir şey olsa herkes mükemmel bir yazılım yapar olayda biter bilginize selamlar......

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Arkadaşlar açık kaynak kodu bile olsa bunu kolaymı sanıyorsunuz ? Yani frontpage gibi web sayfası yapmaya benzemiyor bu iş.En bilen matematik mühendisleri bile bu konuda ayrıca özel eğitim alırlar,yapmayın ne olur.Bu konuyu bu kadar kolaylaştırmayın.

Linux açık kaynak koduna sahip,kim dreambox 'a özel bir yazılım yazmış (1-2 firma hariç) varmı bilen ? Bütün source kodları ortada yani.

Bu olayı basit hale getirmek bu işi yapanlara haksızlık.Ayrıca TR'de ki hiçbirfirma kaynak kodu üzerinde kendi burada çalışmaz ! Tüm yazılımlar yurt dışında kendi yerlerinde yapılırlar,TR de sadece ihtiyaca göre olacaklar belirlenir ve yollanır.Bu arada bu işi yapan adam kadar önemli birisi yoktur,bütün olay buradaki müşteri isteği ile oradaki yazılımcı bilgisini birleştirmek.Bunu yapan kişilere örnek vermiyeyim...

Sevgiler

Average Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    3022

alibeyamca , bülent tekcan hocam
    haklısınız özellikle bu tip donanımla birlikte çalışan bir yazılım işi hiçte kolay değil.ancak ummadık taş baş yarar.belki aramızda yazılım konusunda ne cevherler vardırda bilemeyiz. :)

Member
    Giriş Tarihi
    29-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4977

tekrar merhaba
    connector morselectronic.com sitesi bir yıldır güncellenmiyor. yeni ürünleri bile koymamışlar. orada yazan telefonlar bile artık geçerl degil.

Bülent Tekcan ve Alibey C++ yada delphi ile programlamayı bilen birtek bunlar değil ya! da hergün yeni yazılımlar geliştiriliyor. linux açık kaynak ve hiç de microsoft tan eksik kalır yanı yok. bu adamları da bu kadar abartmayın. zaten insanlar kodları baştan yazacak halleri yok sadece kendilerine göre degişikler yapacaklar. sorumluluk kendilerine ait elbette.

Ben elektronikten anlayan arkadaşlara bir şey sormak istiyorum 9600 dci ilerin flas bellegi 1 ve 2 mb olanları varmış bunları birbirinden nasıl ayıracagız? cihazı açtım ama içinden hiçbir şey anlamadım.

Average Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    3022

baris yoruk
    mesela ben ne yaptım. 9900 dci -- in kapağını açtım ve flashın numarasını aldım.( AMI 29LV1600TT-90) bu numarayı yazıp internette aradığımda bir tane çin sitesi(sanırım üretici) birde bütün komponentlerin karşılık tablosunu veren bir site buldum. şimdi karşılık tablosunu veren siteden bu flashın benzerini ve daha büyük kapasiteli olanını bulsam alıp değiştirecem ( ehehe elimden gelir evvelallah) ancak site üyelik istiyor 1 haftalık 20 euro gibi birşey.o yüzden şimdilik yattı gibi.hatta ben aslında ram i değiştirmek istiyordum ama onunla ilgili birşey bulamadım.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    21-02-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3805

valla arkadaşım bence senin yazdığında çok uzun. ama illaki kyoto hastasıysan bilemem :) sanırsam bunlar zaten standard olmalı 1m yi 2m yaparsın ama 3m lik bir flash üretilseydi zaten cihazla birlikte sunulurdu!....

Average Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    3022

buldum AMD firmasınınmış ancak daha geniş kapasiteli olanlarla pin bağlantıları uyuşmuyor.

Average Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    3022

ugur1985 arkadaşım.
    standart değil bunlar maliyet mevzusu. 8 MB olanı bile var ama üsttede dediğim gibi sadece pin bağlantıları uyuşmadı.
    2.olarak bunun kyoto yada humax vss.. hastalığı ile ilgisi yok.amaç hobycilikse birşey katmak geliştirmek insanı mutlu eder.amaç sadece seyretmek olsa biraz daha fazla verip alırsın sorunsuz iyi bir makina keyfine bakarsın.
    kolay gelsin

Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    4339

Flash yükseltme konusunda servisle görüştüğümde bu işin zor olduğunu, board'ın değişmesi gerektiği ve bu nedenle masraflı olacağı söylendi. Acaba bilgisayarlarda da olduğu gibi fazla masraf olmadan sadece flash belleği yükseltmek mümkün mü? (9900dci+)

Average Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    3022

görünüş öyle. aslında 48 pinli aynı firmanın aynı tip iki ürünü biri 2 MB (9900dci+ flashı) diğeri 8 MB ancak pin bağlantıları farklı olduğu için borda uymayacaktır.

Member
    Giriş Tarihi
    29-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4977

Arkadaşlar 9600 dci'nin flashının 1 mb oldugunu nereden anlıyacacağız? üzerinde bir şey yazmıyor. bilen varsa yardım etsin

Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    4339

Kullanım broşüründe (9600dci) flash 2mb, ana bellek 8mb olarak yazıyor. Menüden öğrenilemiyor.

Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    502

merhaba
    arkadaşlar yukarıda yazılanları okudum belkide söylenenleri yapabilsek çok iyi olur fakat bence ondan daha önemlisi şu 2 li sistemler
    birileri çıkıyor şu kanal çözülüyor diyor fakat şu modülü veya şu kart alırsanız insanlar bu işlerle uğraşıyor fakat maddi çıkarınıda düşünüyorlar
    yukarıda proglama konusundan iyi anlayan arkadaşlar varsa bence 2 li sistemler üzerine çalışılmalı
    bence bu işler modül veya kartdan çok yazılım işine benziyor
    adamlar sky tabanlı modüle yazılımla icecrypt ekliyor veya başka kanal sanki modül değişiyormu
    tamamen yazılım işi bence bunlar uğraşacak anlayan arkadaşlar varsa bunun üzerinde yoğunlaşalım derim
    saygılar

Member
    Giriş Tarihi
    29-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4977

Bende bunu anlatmaya çalışıyorum comanche bunlar hep para tuzağı

Starting Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Üye No
    4144

Ben kyoto kullanmıyorum ama bende açık kaynak kodlu olması isterim. Ama nedense hiçbir firma buna yanaşmak istemiyor. Hatta bazen bunu dile getirince kızıyorlar. Bence kaynak kodları açıklansa eminimki birileri bu kodlara çok iyi eklentiler yapar. Yani ben bu çok zor siz yapamazsınız lafına kesinlike katılımıyorum. yapan nasıl yapıyorsa Türkiye'de de yapan olur. Yeterki dökümantasyon olsun.
    Bence kim en erken yazılımcılara eklenti yapma imkanı verirse pazarı götürecektir. Çünkü o zaman çok çeşitli fikirler ve uygulamalar ortaya çıkacaktır. Kişi firmadan bağımsız şekilde istediği yazılımı yükleyecektir bu hem firmayı yükümlülükten kurtaracaktır hemde kullanıcıya seçim şansı verecektir.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı