Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Next 8000 De Lnb Problemİ

Starting Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    1085

Next 8000 De Lnb Problemİ

Üstatlar ve arkadaşlar

Türksat 1C uydusunda kanal taratma işlemini Maximum SF-1 marka LNB ile Standart LNB seçeneği ile yaptığımda Star ve star digitale ait kanalları bulamadığını LNB frekansını 9750 olarak seçtiğimde star ve star digitale ait kanalları bulmasına rağmen meltem tv ve tgrt gibi birkaç kanalı bulamadığını görüyorum. LNB min spektine baktığımda LO: 9.75/10.6 yazıyor. LNB seçeneklerinde 9750/10600 gibi bir seçenek de yok. Kumanda ile /10600 nasıl girilebilir, sebep bu değerlerin programda olmamasından mı kaynaklanıyor, LNB bozulmuş olabilirmi.... Yardımcı olursanız sevinirim.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    29-01-2004
    Mekan
    66 Yozgat
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    1193

standart üniversal LNB seçenegini seç ve LNB'nin geniş bant olup olmadıgını kontrol et sorun geniş band olmadıgından kaynaklana bilir

Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    27

Arkadaşım söylediğin maximum LNB ile bende TGRT V.b. kanalları alamadım. Hatta bozuk diye gittim satıcı yenisini verdi. Onunlada alamadım. Elimde eski Vestel bir universal LNB vardı onunla denedim. Tüm kanallar geldi. Maximumu iade etmeyi düşünüyorum ama bence satıcı geri almayacaktır. Birde hispasatta deneyeceğim olmazsa atarım artık. Bence LNB ni değiştir. Zira ben Türksatta onunla çok uğraştım. Birde 0.4 diye aldık.

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    5059

Selamlar,
    LNB Osilatörünü 9750/10750 olarak değiştir yeniden dene bazı LNB'lerin yüksek band osilatörü farklı olabiliyor normalde universal LNBler 9750/10600 olarak çalışıyor.

İyi çalışmalar.
    Digium

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık