Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 30 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: next piyasada yok!!!

Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    74

next piyasada yok!!!

next cihazları buraya (adapazarı) geliyor ve hemen tükeniyor,

sonrasında cihaz gelecek diye 10-15 gün bekletiyorlar (adapazarında next satan firmanın yaptığı bu)

bu cihaz az mı geliyor TR ye veya bizim firma mı bu işi bilmiyor (ismini vermiyorum, adapazarından olanlar bilirler)

bu konuda cihazları ucuza ve de sürekli tedarik edebileceğimiz kimse yok mu?

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Benim bildiğim belli zamana kadar olan cihazlar zaten satılmış,o nedenle sıkıntı oluyor.Yani yurt dışı yetiştiremiyor.

Sevgiler

Super Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    192

Cihaz yoksa yada üretimden çıkmıyorsa doğal olarak cihazda olmaz bunun iş bilmeyle vs alakası yok hangi firma istemezki çok çıksın çok satsın kar daha fazla etsin demekki şartlar bunlar beğensenizde beğenmesenizde öyle bir aman hemen çıkartalım başkası pazar payını kapmasın gibi bir düşünceleride yok cihazlar daha çıkmadan zaten günler evvel alıcıları sahipleri belli ayırtılmış oluyor bazı seriler için..

Senior Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    51

8000 isteyene bulabileceği yer bildirebilim. sınırlı sayıda. ancak 270 dolar fiyat çekiyor normalde 235 dolardı. sabredebilenler sabretsin diyecem ama acil ihtiyacını karşılamak isteyenlere sokağa atıcak parası olanlara pm den mesaj gönderebilirim.(bunun benle hiç bir alakası yoktur bende şans eseri tespit ettim. yine fırsatçılara göz açtırmayın derim )

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    249

Öncelikle adapazarındaki arkadasım toptancıda hata yok adamlar mal yetiştiremiyorlar.Nextin hangisini istiyorsun sen cihaz olarak.Yazarsan daha hızlı yardımcı oluruz sana.Toptancımızın da elinden gelen bir şey yok.Bahsedildiği gibi yurtdısından yeterli sayıda gelmiyor ve mal yetiştiremiyorlar.Saygılar hepinize.

Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    74

ne diyelim, aslında ben de biliyordum bunları ama anlayamadığım neden daha çok satılmasın, neden next yok diye müşteri gidip başka cihazları alıyor (adam yok satmamak için başka cihaz veriyor bilinçsiz müşteriye), vs vs uzar gider.

bu işin çaresi yok mu?

piyasada diğer cihazları kısmen de olsa bulmak mümkün
    neden birileri 270 $ a cihaz veriyor

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    14 Bolu
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    77

Çünkü ne kadar deneyip, denemeden yarım yamalak mal satmaktansa böyle satmak iyidir. Çünkü çok mal satmak maharet hüner değil. Bu sattığınız cihazlara yazılım vermek ile mümkün olur. Bu firmada kural böyledir. Ve her zaman takdir ederim.
    Diğer bazı ve eski recevırlar 20-40-60 dolar arası zamlı yaparak cihazlarını satıyorlar. ve kalmadı sattı gibiler. Piyasa böyle. Yokluk sebebiyle bazı cihazların fiyatlarında artış oldu.
    Bu arada bahsettiğiniz Next 8000 hispasatı seyrettirmeye devam ediyor. Fiyatının artma sebebi bu olsa gerek.

Super Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    192

Hispesat için not düşelim arkadaşlar yanlış fikre kapılmasınlar emu ile değil
    Rom10
    Titanium
    Fun kart epey donmalı
    Season ile şimdilik..

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    287

Hocam bu season kart çeşidi mi? Nasıl bir kart bu, başka uydularda çözdüğü kanallar var mı?

Super Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    192

Kart değil season interface denen bir parça module veya gömülü cihaza takılır com prt kablosu ile bilgisayara bağlanır ve bilgisayarda kullanılan emu programları ile şifreyi çözmeye loglamaya *** bulmaya yarayan bir parça..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    382

Mtch1 ustad benim kullandığım hiç bir emulterekle işaretli oldugu halde loglar yok. log **** ve log all da işaretli olsa logs klasöründeki pad dosyasında Log Created bu yazıyor yorumun nedir

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    177

Birçok firma anladığım kadarı ile "var" diyor telefonda. gidiyorsun dükkana "gelecek pazartesi" diyor. Pazartesi gidiyorsun "abi çarşamba" diyor. Çarşamba gidiyorsun "abi yeterli sayıda gelmedi peşin verenlere gönderdik" diyor.

Bu olay sanırım ticari belirsizlik ve ilkesizlikten kaynaklanıyor. Esnaflar "yok" demiyorlar. Bu nedenle sıkıntı çıkıyor. Adam gibi "yok" deseler başka markalara yönelinebilir. Ben eli ayağı düzgün bir bayii görebilmiş değilim. Hepsi startup firmalar ya da eskiden beri servis takış yapanlar. Az sermaye ile çalışıyorlar.

Bu next firmasını web sitesi de çok amatör ve yardım sayfası müşteri ilişkileri yok. Nextteknik gibi bir başka yere yönlendirme olağanüstü ticaret ahlakı dışı. Bu işin sonunda cılkı çikacağını söyleyeyim. İyi bir firma malının arkasında durabilen firmadır. Bu durmuyor gibime geliyor. Ben next aldım memnunum. Ama ne olur bilinmez ilerde.

ha HELP tuşunu boşvermişler kumandada. Anlaşılan tipik programcı yaklaşımı kendini göstermiş. Help kısmı ihmal edilmiş.

Yüksel elektro dan aklı varsa bir online store (mesela garanti bankası) açmasını beklerim. Bu bayillik sistemi tamamen saçma ve de sapan. Ufak tefek mahalle arası dükkanlara muhtaç kalıp mağdur oluyoruz. Mahalle arası dükkanların satış değil servis vermesi gerek. Zaten kazandıkları 10-20 dolardır alet başına. değmez bence.
    Bu eski kafalılığın bırakılması gerek.
    saygılar

gokturk

Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    74

gokturk arkadasın biraz haklılık payı var gibi...

Super Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    192

@dune bende log klasörü dolu her gün açtığımdaki loglar satırlar duruyor ..

Super Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    192

Malının arkasında yıllardır duran firma varmı nextten başka acaba 4-5 senelik cihazlara bile hala o beğenmedin sitede yazılım desteği veriyor doktor arkadaşımız?Bırakın boş muhabbeti bazı firmaların siteleri güzel ama bütün cihazları çöplük oldu 1-2 sene önce sattıkları......

Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    74

doktor arkadaşımızın gayretlerine ve de nexte verilen desteğe kimse laf atamaz, next kesinlikle çok güzel bir cihaz, web sitesinin amatör olası vs de önemli değil, önemli olan içeride ne olduğu (mach1 hocama katılıyorum). iyi güzel de next almak istiyorum; piyasada yok. cihazı satın alamadıkdan sonra bu desteğin ve de gayretlerin ne önemi var ki? piyasada olmayan uydu alıcısı kahve pişirse ne olur???

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    439

onurserdar
    doğru next piyasada şu an pek bulunmuyor ama buralarda var tabii biraz kazık.next plus & next, bir numara....

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    14-12-2003
    Mekan
    37 Kastamonu
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    21

Cihaz tutuluyo olmaz tabi piyasada..........

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    177

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mach1
    Malının arkasında yıllardır duran firma varmı nextten başka acaba 4-5 senelik cihazlara bile hala o beğenmedin sitede yazılım desteği veriyor doktor arkadaşımız?Bırakın boş muhabbeti bazı firmaların siteleri güzel ama bütün cihazları çöplük oldu 1-2 sene önce sattıkları......
    Mach,
    Başkalarının yaptıgı yanlışları göstererek bir başka yanlışımız için "bak bu o kadar yanlış değil" diyemeyiz. Diğer firmaların yaptığı da sakat bir durum demek ki.

Bugun arçelik türkiye de neden başarılı? Servis vb. değil mi?

Doktor arkadaşı ben de takdir ediyorum ama bu LINUX değil ki?

Sanırım olayın arkasında kanalların illegal izlenmesi ile gelişebilecek bir liability (sorumluluk) sorunu var. Ama gene de ana sitede sorumluluk taşıyarak bazı güncellemelerin verilmesi gerek.

Buna itiraz etmemek gerek. Ha iyi makina mı. Benim problemim yok. Sadece kapak çatlaktı menteşeden. o da no problem. Ama sağlam bir ürün almış priskolojisinde değilim. Bir vestel alsam farklı hissederdim o da ayrı. Fabrikası var servisi var. değil mi?

Yani bu konuda gelişme beklemek çok büyük birşey istemek değil sanırım.

Bence yüksel elektro sahipleri ya liability sorunu ya da başka bir vergi sorunu sebebiyle doğrudan pazarlama ve destek yoluna gitmiyor. Eminim geerli nedenleri vardır. Yoksa hatalı taktik.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    47

bence malın kalitesi önemli eğer cihazınızdan memnun iseniz sorun ne?ben arçelik kullanıyorum ve yazılım senede bir veriliyor yinede memnunum gördüğüm kadarıyla next sürekli yeni yazılım çıkarıyor servisi var garantisi var daha ne olsun?
    sevgiler.

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık