Uydumarket Banner  

5 sayfadan, 4. sayfa İlkİlk 12345 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 82 mesajdan 61 ile 80 arası

Konu: Trends Audio TA 10.1 Modifiyesi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    109693

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi noyan2006 Mesajı Göster
    Tartismaya mudahil olmak istemiyorum bunu basta belirtmek isterim. Sayin Audio_Technique'in yazdiklarinda teknik olarak dogruluk payinin daha fazla oldugu fikrindeyim. Kendisini takip ediyorum ve elektronik konusundaki bilgilerinin ust duzeyde oldugunu goruyorum. Elektronik konusundaki fikirleriyle benim kafa yapima uyan bir arkadas ve ileride kendisiyle yuzyuze tanisip danismak, sohbet etmek, dinletide bulunmak isterim. Kulaktan dolma olmayan, gercekten elektronik konusunda boylesine ciddi bilgili arkadaslarin cogalmasini yurekten arzu ediyorum. Ben genel olarak bu tip cihaz modifikasyonlara zaten pek sicak bakmayan biriyim. Cok insan markali kablolar ile, kapasitorler ile, direncler ile, potanslar ile eskilerini degistirerek ciddi farklar yakalayabilecegini saniyor halbuki bu malesef cogu zaman boyle netice vermiyor. Cozunurlugu dusuk sistemlerde elektoharmonix bir ecc83 ile telefunken ecc83 u yer degistirdiginizde nasil bir ses farki yakalanamiyorsa diger parcalarin modifikasyonlarinda da genelde hal boyle oluyor. Bir modifikasyon yapmadan once cok iyi sekilde o konuyu arastirmak, gerekirse deneyler yapmak, iyice emin olduktan sonra ise girismek faydali olacaktir fikrindeyim. Bunlardan baska, ayrica bu calismalari baskalariyla paylasirken cok dikkatli olunmasi ve dogrulugundan kesin emin olunmayan konularda insanlara acik bilgi verilmemesi yerinde olacaktir kanaatindeyim. Her ne olursa olsun, insanlarin hatalarini da kolayca kabul edebilmeleri ve duzeltmeleri de guzel bir erdemdir. :tflag::tflag::tflag::tflag::tflag:

Lambaylakalin!
    Sn Noyan,
    Ben biraz gerizekalı olduğum için Sn A.T. ile nerede karşılıklı bilgi yarıştırdık da siz o konuda sn.A.T. nin söylediklerinin daha doğru olduğu kanaatine vardınız bulamadım.Bi zahmet bana da gösterir misiniz.

Artık bu saçma tartışmadan ziyadesiyle sıkıldım.Ben ucuz bir t-amp üzerinde basit modifikasyonlar yaptım (ki aynısını bir Amerikalı yapınca kendisi guru olmaktadır).Ne bu modifikasyonların sonuçları hakkında attım tuttum ne de bunu ticari bir hale çevirdim.Yapılan işi ve kullanılan malzemeleri bir bir anlattım.Hiç bir zaman bir bilirkişi edasıyla yazı yazmadım.Ama ne zaman bir modifikasyondan veya imalattan bahsetsek saçma sapan tepkiler alıyoruz.Ben elektronik mühendisi bir tasarımcı değilim.Sadece yıllardır bu sektörde çalışan, biraz da meraklı biriyim.Matamatiğin temel kurallarını bilen, internete sahip herkes bir kaç aylık sıkı bir araştırma sonucu benim teknik bilgi seviyeme ulaşabilir.Sadece bu forumda bile benden bilgili olduğunu gördüğüm bir sürü insan var.Ama bilgi tek başına yeterli olmuyor malesef.
    Bir ayakla, bir rca soket değişikliğiyle, 20 usd lik bir power cord ile dünyaları değiştirenler modifikasyon ve imalat hakkında istedikleri gibi ahkam kesebiliyorlar.Ben sadece denediğim 6 farklı capasitör markasını isim isim sayıp , bunları her seferinde takıp tek tek denerken, yaptığı bir ampliyi referans ilan eden bir arkadaşımız merak ediyorum kaç farklı malzeme ve marka denedi.Tannoy Saturn serisi speaker nasıl bu tarz iddalı bir ampli tasarımında referans alınır.Daha yazacak çok şey var ama vaktimi daha fazla harcamak istemiyorum.Bu konularda en az bilenin ben olduğunu kabul edip herkesi rahatlatmak isterim.Kalın sağlıcakla.

.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    12995

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Mihran Mesajı Göster
    Ben sadece denediğim 6 farklı capasitör markasını isim isim sayıp , bunları her seferinde takıp tek tek denerken, yaptığı bir ampliyi referans ilan eden bir arkadaşımız merak ediyorum kaç farklı malzeme ve marka denedi.Tannoy Saturn serisi speaker nasıl bu tarz iddalı bir ampli tasarımında referans alınır.

.
    işte burada da sn . mihrana katılıyorum + 1500 :smiles34::smiles34::smiles34::smiles34:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    12995

Sevgili forumdaşlar tartışalım ama lütfen kalpleri kıracak lafları yazarken 3 kere düşünelim

gerek sevgili mihran , gerek sn .msağlam , gerek sn .Audio_Technique ve Sn Noyan kendilerinden faydalandığımız değerli arkadaşlarımızdır elbette kimse kusursuz kimse hatasız değildir..
    en çok bilenlerin de bilmediği bir şey mutlaka bulunacaktır.. Biz o eksiklikleri kırmadan dökmeden tamamlamalıyız . mesajlarımızda karşımızdakileri küçük görmeyelim onların düşüncelerine fikirlerine de saygı gösterelim uyarız uymayız kabul ederiz etmeyiz o ayrı bir mesele...

Hepinize saygı ve sevgiler :love::wave::wave:

Banned Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    305682

Sn Mihran,

Sakin olalım lütfen, hemen celallenmeye gerek yok . Sizin de hi-fi dünyasında bir yeriniz var bunu saygıyla karşılıyoruz ancak Sn Noyan2006'ı sizinle bir tutamayız. Yaptığı anfi gibi bir anfiyi yapabilen Türkiye'de fazla diy hi-fi'ci olduğunu sanmıyorum. Güneş balçıkla sıvanmaz .

Ben ve Sn. Noyan2006 bu işi profesyonel anlamda yapmıyoruz. Para kazanmak derdimiz değil. Merak daha ön planda o yüzden kendim için konuşursam hi-fi ile ilgili ve de elektronikle ilgili sağlam bilgiye sahip olduğumu söyleyebilirim.

Hangi seviyede olduğumu anlamak isteyenler diyaudio.com'da verdiğim linklerde yazılarımı okuyabilirler. Ayrıca bu forumda istediğiniz herhangibir hifi elektroniği üstüne her türlü tartışmaya girebilirim. Forum sakinleri kimin ne seviyede olduğuna kendileri karar verebilir. İstiyorsanız bir konu açayım ve tartışmaya girelim ( yarın uygunum , bugün çalışıyorum )

Yine tekrar ediyorum t-amp'da yapılan basit bir modifikasyondan başka birşey değil. Ama Sn Noyan2006'nın yaptığı gerçek ve zor bir çalışma . Ben ve Sn Noyan2006 t-amp'da yapılan değişiklik gibi bir değişikliği hiçbir zaman buraya getirmeyiz. Çünkü basit ve kayda değer olmadığını düşünüyoruz. Ama tabii herkes farklı düşünebilir , kimimiz çok değerli bulabilir ....

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-07-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    121556

t-10 kullanıyorum..
    3 versiyonunu kullandım..
    1 düz 2 modifiyeli..
    müspet menfi farklar oluyor..tarif edin derseniz zorlanırım tarif edebilecek kelimeler bulmakta
    2 modifiye için benden bir ücret talep edilmedi
    kendi anfisini yapabilenler için belki küçük görülebilir ama benim için önemli
    keyif aldığım bir süreç
    yapacağım herhangi bir övgüye kimseye tahdit koydurmak istemem..
    neyi övüp neyi övmeyeceğim kişisel kararımdır..
    bırakın insanlar ne yapcağına kendi karar versin..
    Düzenleyen kortin : 26-10-2007 at 13:56 Sebep: imla ek

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    205254

aslında bilgileniyoruz forum sayesinde.ama kişiselleşmesi şık değil.sen-ben tartışmasına dönmemeli.işin ilginç olanı ise, ben arkadaşlarımızı tanıyorum,eminim ki biraraya gelseler çok hoş bir muhabbet çıkar ortaya..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    109693

Sn Reha,
    hiç kızmadığım gibi bilakis eğlenmeye başladım.Ben 'benim yaptığım basit bir modifikasyondur.Eli havya tutan herkes yapabilir' dedikçe siz 'hayır senin yaptığın basit bir modifikasyondur' deyip duruyorsunuz.dıyaudio.com da bu cihazla ilgili 87 sayfa ve binlerce post var.Bu insanlar da bu önemsiz modifikasyonları gereksiz yere yazıp durmuşlar.
    Sizin derdiniz olmayabilir ama sn Noyan bu işi para kazanmak amacıyla da yaıyor ki kendisi bu iş için bir site kurmuş ve urununu fiyatlandırmış, satıyor.Kaldı ki bu projesi ortaya çıktığı günden beri kendisini tebrik edip destekledim, topolojisinin çok doğru olduğunu yazdım.Ben henüz dinleme şansına sahip olamadım ama gerek dinleyenler, gerekse forumda yazanlar ortalamanın üstünde başarılı olduğunu, bazı eksikleri olduğunu, farklı ve daha kaliteli malzemelerle üretilse daha başarılı olabileceği konusunda yorumlar yaptılar.Kendi adıma tasarlanırken kullanılan kaynak ve speaker hakkında terddütlerim ve malzeme kalitesi hakkında farklı düşüncelerim olsa da dinlemediğim bir cihaz hakkında yorum yapmayı terbiyesizlik olarak kabul ettiğim için herhangi bir yorumum olmadı.Kaldı ki ben başka bir projede Noyan beye dıy konusunda editörlük yapmasını rica etmiş ve yazılarını sitemde yayınlamış biriyim.
    Dikkat ediyorum devamlı olarak bilgi düzeyinizden bahsediyorsunuz.Sanırım bir ego problemi var.Kusura bakmayın ben bu .... yarışında size eşlik edemeyeceğim.Siz bilgilerinizi yazıp bizi aydınlatın, ben de birşeyler öğreneyim.Size müteşekkir olurum.

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

sn. Audio_Technipue konuyu kişiselleştirme çalışmalarınız hiç hoş değil yazım uslubunuzda daha "Garanti" li ve konumunuza yakışır ifadeler kullanmanız daha uygun olmaz mı, biz bu forumda bu tip karşılıklı tartışma ortamları nedeniyle sevdiğimiz arkadaşlarımızı kaybettik, ne sizi nede eski üyelerimizi kaybetmek istemeyiz, tartışmak elbette ama kırıcı olmak ???

Senior Member
    Giriş Tarihi
    04-07-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    233696

Modifikasyon

Tartismaya girmeyecegimi basta yazmistim :smiles22: . Konu ben ve benim calismalarim degil, burada bir baskasi tarafindan yapilan bir modifikasyondur. Benimle veya calismamla ilgili birseyler yazmak isteyenler ilgili topic'te yazabilirler. Not: Elektronik konusunda Sn. Audio_Technique'in genel bilgisine saygim var :smiles34:, yeterince bilmedigim konularda da yazip mahcup olmak istemem :smile_non . Ancak kisisel buyuk merakim ve pratik tecrubelerim nedeniyle lambalar ve lambali ampli konusunda mutevazi olmami gerektirmeyecek duzeydeyim :wave:.

Kucuk bir not: Bu forumlardan cekilebiliriz ancak bunun sizlere faydasi olurmu acaba? Bizler forumdaki "aykiri sesler", "dunya yuvarlaktir" veya "kral ciplak" diyenleriz. Baskalari elestirebilir diye genelin soylemlerine ters dusuncelerimizi icimizde saklamayip dile getiriyoruz. Bize desteksiz, bilimsel olmayan sozlerle saldirilinca tabi ki ortam geriliyor. Sn. Audio-technique'in durumu da buna bir ornek.

Lambaylakalin!
    Düzenleyen noyan2006 : 26-10-2007 at 15:21

Member
    Giriş Tarihi
    19-12-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    167068

Cihaz modifikasyonu ile ilgili bir konu ve genelde olduğu gibi tartışmalar yaşanıyor. Şahsen merak ettiğim ancak bilgim olmadığı için uygulamaya geçiremediğim bir heves olarak kalıyor modifiye olayı. Sadece benmi eminim forumu takip eden pek çok arkadaşımız gerekli bilgiye sahip olsamda cihazlarımda bazı iyileştirmeler yapsam diye düşünüyordur. Ülkemizde yeteri bu iş için pek kaynak bulunmamakta ve yabancı dilde bilmiyorsak işimiz zor gerçekten. Biryerlerde modifiye edilmiş yada üretilmiş cihaz gördüğümüzde imrenerek bakıyoruz ne yazıkki. Gönül istiyorki bu işi beceren arkadaşlar burada yaptıklarını bilmeyenlerle paylaşsın ve benim gibi kişilerde hiç olmazsa bir merak uyansın.

Ama nafile bu arkadaşlar genelde tartışmalar sonucu küstürülüyor. Sonuçta bakıyorum bu arkadaşlar paylaşımdan vazgeçiyorlar hatta forumda yazmaktan bile vazgeçebiliyorlar. Kendi adıma buna üzülüyorum.

Sevgili Audio_Technique yapılan modifikasyonun kayda değer olmadığını düşündüğünü yazmış. Bence kayda değer bir tarafı var. Benim gibi bu işi tek başına yapamayacak arkadaşlar bir elektronikçiye Sevgili Mihranın yayınladığı malzeme resimleri ve değerlerini göstererek malzemeleri temin edip bunları değiştirmesini isteyebilirler ve cihazlarında iyileştirmeler yapabilirler. İlerleyen zamanda belki daha başka iyileştirmeler için hiç olmadı cesaret edinirler. Bu yüzden Mihrana teşekkür ederim.

Ne yazıkki ülkemizde benim gördüğüm kadarıyla bu tür paylaşımlar pek yapılmıyor. Bildiğim birkaç örnek Mihran, yaptığı pre power amfilerin şemalarını paylaşan Adnan Arduman Bey inanıyorum ilgilenen arkadaşlarla bilgisini paylaşmaktan çekinmeyecektir, ne yazıkki artık foruma yazmayan Adisa, İnisin amfi içine fan takması ve bunu resimleyip bizlerle paylaşması, sanırım Satbabada buna benzer birşey paylaşmıştı. Hepsine teşekkür ederim hiç olmadı fotoğraf çekip bunları bizlerle paylaştıkları için.

Sevgili Noyan2006 forumdaki "aykiri sesler", "dunya yuvarlaktir" veya "kral ciplak" diyenler olabilirsiniz buna söyleyecek lafım yok ancak bu konu hakkında ''şeytan icadı'' veya ''tu kaka'' dediğinizi düşünmekteyim.

DIY konusunda sadece bakın ben bunu yaptım deyip paylaşmaktan çekinen arkadaşlardansa, ( kayda değer olmasada ) bunu paylaşan arkadaşların yazıp paylaştıklarını daha değerli buluyorum.

Herkese güzel müzikle dolu günler dilerim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    12995

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi snnylmz Mesajı Göster
    DIY konusunda sadece bakın ben bunu yaptım deyip paylaşmaktan çekinen arkadaşlardansa, ( kayda değer olmasada ) bunu paylaşan arkadaşların yazıp paylaştıklarını daha değerli buluyorum.
    ne kadar güzel ifade etmiş Sn.snnylmz
    işte bunu alkışlarım :smiles34::smiles34::smiles34::smiles34::smiles34: :smiles34:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    12

DIY Class-T için kit arayan arkadaşalr şu linle göz atabilirler
    Düzenleyen qwerty : 26-10-2007 at 18:13

Banned Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    305682

Moderator arkadaşlar nedense hep beni uyarıyorlar. Hitap şekli olsun yazı tarzı olsun bir saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum. Doğru bildiğimi söylemeye çalıştım ama anlaşılan bu forum biraz muhafazakar . Doğaldır ki eski dostlar ilişkilerini muhafaza ediyorlar. İster istemez bu forum grubunun dışındayım. Grubun içindeyseniz karşınızdakine istediğinizi söyleyebiliyorsunuz , istediğiniz gibi de hitap edebiliyorsunuz , moderator'lar buna birşey demiyorlar, sadece seyrediyorlar . İstenmiyorsam bu forumdan çıkarım tabii ki benim için problem değil.

Paylaşma konusuna gelince burası DIY forumu değil o yüzden bu forumda DIY projelerini konuşmak pek de aklıma gelmedi. Ama diyaudio.com forumuna bakın paylaşmış mıyım paylaşmamış mıyım öyle karar verin . Pek çok şeyi paylaştım. Devre şeması hiçbir yerde olmayan conservative anfi üreticilerin anfilerini dahi avometreyle tek tek ölçerek devre şemasını çıkartıp foruma vermişliğim vardır. Kaldı ki bu işten profesyonel olarak bir gelir sağlamayan birisi olarak paylaşma konusunda hiçbir tereddütüm olamaz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    12995

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Audio_Technique Mesajı Göster
    Moderator arkadaşlar nedense hep beni uyarıyorlar. Hitap şekli olsun yazı tarzı olsun bir saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum. Doğru bildiğimi söylemeye çalıştım ama anlaşılan bu forum biraz muhafazakar ..
    size katılıyorum
    bir zamanlar bir olaydan dolayı sorun çıktığında ben de forum mod ve yöneticilerinden destek görememiştim
    bana hakaret içeren mesajlar silinmezken , benim haklı ve asla hakaret içermeyen mesajlarım silinmişti

bakarsınız siz okumadan bu mesajda siliniverir kim bilir ?

New Member
    Giriş Tarihi
    18-09-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    382903

biz kaç kişiyiz?

Değerli arkadaşlar, haydi bu işe bir son verelim, beyaz bir sayfa açarak devam edelim lütfen. Önemli olan foruma katılanların karşılıklı olarak bilgi aktarımıdır. İster konuya negatif baksın, ister pozitif, hepsinden çıkartacağımız dersler, bilgiler var. Gerçekten birbirimizle sidik yarışı yapmak, kişisel eleştirilerde bulunmak yerine, fikirlere, tecrübeler odaklanalım. Sonuçta bu zevki paylaşanlar, kaç kişiyiz? Dostluklarımıza zarar vermeyelim. Bazı yazıları veya uygulamaları beğenmesek de küstürmeyelim birbirimizi, olgunlukla karşılayalım. haydi yeniden bütünleşelim.
    Var mısınız bir tarih belirleyip Nevizade'de buluşmaya....
    Sevgiler

Member
    Giriş Tarihi
    19-12-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    167068

Sevgili Audio_Technique sizi kırdıysam özür dilerim.

DIY konusunda bilgi edinmenin samanlıkta iğne aramak gibi olduğu ülkemizde, benim gibi konuya uygulama açısından bilgisiz ve yabancı dil bilmeyen arkadaşların bu tür yazılardan keyif aldığına inanıyorum. Haklısınız forum diy forumu değil gerçi olsada bu konuda bilgi sahibi insanların sayısı takdir edersinizki çok çok azdır. Konu hakkında bilgi sahibi olduğunuz için Mihranın yaptığı işlem size kolay görünecektir hakveriyorum. Fakat benim durumumdaki arkadaşlar sanırım farklı gözle bakıyor bu konuya.

Hifi ile ilgilenen birkaç forum var ülkemizde sanırım hepimiz biliyoruz bunları ve katılımcı sayıları pek fazla değil. Doğal olarak diy ile uğraşan bilgi sahibi arkadaşların sayısı dahada az. O sebepten bana hakverirsiniz sanırım.

Verdiğiniz linke baktım ancak yazılanları anlayamıyorum. Gönül isterki bu forumlarda size basit gelsede bu işi bilmeyen benim gibi arkadaşlarlada birşeyler paylaşın. Basitlik benim için önemli değil yeterki bu tür işlere bir merak bir şeyler yapma isteği uyansın. İnanıyorumki bu şekilde ülkemizdede diy gelişecek.

Son zamanlarda konular genellikle alınan cihazlara teşekkür etme, alınmak istenen cihazlar hakkında tavsiye istemeye döndü. Hatta albüm bile tavsiye edilmiyor bir süredir. Umarım siz ve konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yazı ve tavsiyeleriyle biraz hareketleniriz.

Yanlış anlamadınız umarım Mihrandan herhangi bir ürün almış değilim. Kendisi ile bir defa yarım saat kadar görüşme imkanım oldu sadece.

Şahsen kesinlikle hiçkimsenin bu forumdan ayrılmasını istemiyorum. Aksine genel konuların dışında bilgi sahibi olduğunuz bu konular hakkında bizede bir nebze faydalı olacağınızı ümit ederek yazılarınızı merakla bekliyorum.

New Member
    Giriş Tarihi
    18-09-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    382903

[QUOTE=snnylmz;4175407]Sevgili Audio_Technique sizi kırdıysam özür dilerim.

İşte budur, biralar benden

New Member
    Giriş Tarihi
    18-09-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    382903

AAA Yıldız aldım. Yaşasın. Bakın tatlı dil Moderatörü bile deliğinden çıkartıyormuş. Sonuçta moderatör de insan... Bu durumda eğer rüşvet olarak değerlendirmezse sevgili moderatörümüzün de birası benden. Hey uyuyor musunuz? Nevizade'de buluşma önerime rabet yok mu?

Average Member
    Giriş Tarihi
    20-07-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    366382

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi snnylmz Mesajı Göster

İşte budur, biralar benden
    ben çok bira içerim, sizi fazla zarara sokarım :)

Banned Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    305682

Sn Snnylmz ,

Size karşı hiçbir kırgınlığım yok. Ayrıca ben elektronik ve diy konusunda çok iyiyim diye de birşey yok . Kesinlikle bu doğru değil. Altyapım olduğundan internet'ten araştırarak pek çok bilgi edinebiliyorum. Sadece biraz uğraşmışlığım ve tecrübem var diyebiliriz. Ayrıca diyaudio.com'u da öyle çok ulvi bir site zannetmeyin, bizim forumlardan çok farklı değil orası da, orada da pek çok geyik yapılıyor. Bir sürü gereksiz subject var . Dünya'nın her tarafından anlayan anlamayan pek çok şahıs var .

DIY konusu çok gözünüzde büyütülecek bir olay da değil bana göre. Ama maalesef Türkiye'de hifi seviyesinde bir cihaz yapayım dediğinizde malzeme bulabilmek kolay değil. Örneğin anfi yaparken en zor kısım uygun bir kasa bulabilmek veya yaptırabilmek . Trafo yaptırmak da kolay olmuyor, sessiz ve ebatları uygun trafo yapabilen yer yok diyebiliriz Türkiye'de. Tormak gibi bir-iki şirket var onlarla yetinmek durumundasınız veya biraz paraya kıyıp dışarıdan getirtmelisiniz. Ama diğer elektronik malzemeyi dışarıdan getirebiliyorsunuz . Burada bir problem yok.

Herneyse sonuç olarak dediğim gibi kendimi üst düzey elektronikçi görmüyorum ama DIY konusunda yardımcı olabileceksem yardımcı olmaya hazırım diyebilirim

5 sayfadan, 4. sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı