Uydumarket Banner  

5 sayfadan, 2. sayfa İlkİlk 12345 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 82 mesajdan 21 ile 40 arası

Konu: Trends Audio TA 10.1 Modifiyesi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    109693

Modifiye edilmiş cihaz test için Ankarada.Ankaralı sevgili dostlar Sn.Adisa ve Sn.Ashoke dinleme konusunda size yardımcı olurlar sanırım.

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

Sevgili Mihran iyi odyofil çocuklardı ama kuraklıktan telef oldular :puah::puah::puah:
    maalesef Adisa ile Ashoke testi kendileri yapacaklar :)

Şaka bir yana eğer Ankaralılar gitmezse sonucu öğrenmek te mümkün olmayacak artık forumumuzda Ashoke ve Adisa diye birileri yok :(

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    109693

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sadays Mesajı Göster
    Sevgili Mihran iyi odyofil çocuklardı ama kuraklıktan telef oldular :puah::puah::puah:
    maalesef Adisa ile Ashoke testi kendileri yapacaklar :)

Şaka bir yana eğer Ankaralılar gitmezse sonucu öğrenmek te mümkün olmayacak artık forumumuzda Ashoke ve Adisa diye birileri yok :(
    Sn Sadays,
    Sn Adisa ve Sn.Ashoke forumdan ayrılmış olabilirler ama Ankarada varlıkları devam ediyor.:smiles10:
    Bildiğim kadarıyla Sn.Ashoke Sigmada arzu edenlere bu cihazı dinletecek.Sn.Adisa da görüşlerini ve eleştirilerini yazacak.

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

nereye yazacaksa orada okuyalım bari kendisi beyan etti artık bizim forumda yazmayacakmış ya

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    4687

nereye yazacaksa orada okuyalım bari kendisi beyan etti artık bizim forumda yazmayacakmış ya
    ben sana özet çıkarırım.:)
    Düzenleyen professor : 02-08-2007 at 09:30

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-12-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    51848

Bu akşam dinleyeceğim.....:headphone

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    109693

Yorumlarınızı merakla bekliyorum...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-12-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    51848

Mihran'ın modifiye ettiği versiyonu, Thorens295 pikap, Rega Fono preampli ve Atacama SE24 üzerinde duran Castle Richmond 3i ile evde denedim. Preampli ile "Gesvages Trends" arasında yine Mihran'ın imalatı bir arabağlantı kablosu vardı.

Gesvages trends'i takana kadar mevcut sistemle bir şeyler deneyerek daha çok ses dinlerken, taktıktan sonra oturup zevkle müzik dinledik.... Plaklar birbirini takip etti. Klasik, caz, rock vs vs....

Oldukça duru, sakin, yumuşak bir sunum. Çok şaşırtıcı derecede bir müzikal detay miktarı. Tınılarda çok başarılı: "Detaylı zil sesi geliyor"dan, "adam zile vuruyor"a doğru büyük bir adım. (Zili sadece örnek verdim, tüm yelpazede böyle bu) Sahne de çok güzel. Sonuçta müzikle aradan çok büyük miktarda çekilen, sizi müzik zevkiyle başbaşa bırakan, saatlerce dinleseniz bile yorulmayacağınız bir ampli.
    Başarısında modifikasyonun rolü kadar akü beslemenin de önemli rolü vardır diye düşünüyorum.
    Eksi yanları, uzaktan kumanda olmaması ve sadece tek cihaz bağlanabilmesi gibi görünüyor. Bu pratik konular dışında, fiyat düzeyi itibarıyla kesinlikle sesine diyecek bir şey yok.

Eline sağlık ve tebrikler.... :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    109693

Sağolun, beğenmenize sevindim.Şimdi sırada Vefa beyinkini daha da gelişmiş şekilde modifiye etmek var.:wave:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-12-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    51848

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Mihran Mesajı Göster
    Sağolun, beğenmenize sevindim.Şimdi sırada Vefa beyinkini daha da gelişmiş şekilde modifiye etmek var.:wave:
    Merakla bekliyorum :) :wave:

Member
    Giriş Tarihi
    09-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    26905

ta-10 hk.

bu cihazla ilgili uzunca bir süredir forumda yazı çıkmıyor? Modifiye edilmiş cihaz halen ankarada mı?

merakla değerlendirmeleri bekliyoruz

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-08-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    122135

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi okankav Mesajı Göster
    bu cihazla ilgili uzunca bir süredir forumda yazı çıkmıyor? Modifiye edilmiş cihaz halen ankarada mı?

Vallahi bizde değil (yani Sigma-Ankara'da).. Sevgili Mihran anlatır herhalde durumu...

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

oda yokki piyasada ?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    4687

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi okankav Mesajı Göster

okumuş muydunuz bilmiyorum...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    109693

Banned Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    305682

Sn Mihran,

Trends Audio Class-T amp'ı modifiye etmişsiniz ama bana göre bu yapılan modifikasyonun kayda değer hiçbir tarafı yok. Herhangi başka bir anfiye de yapsanız neredeyse aynen olabilirdi. Yani Class-T amp'a özel hiçbir şey yapılmamış gözüküyor. Belki de mantıksız çünkü ucuz bir cihazı pahalı bir hale getirmişsiniz. Herhalde Trends Audio da bu modifikasyonları aklına getirmemiş , akılları ermiyor demiyeceksiniz.

Biraz daha bilgilendirici olmak gerekir diye düşünüyorum. Örneğin Class T amplification'un Class A , Class AB push pull'a veya Class B'ye göre farkı nedir ? Class T amp'da kullanılan PWM ( Pulse Width Modulation ) nedir ne işe yarar bunları anlatabilseydiniz daha faydalı olabilirdi diye düşünüyorum.

Member
    Giriş Tarihi
    09-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    26905

ta-10 hakkında

sn. audio technique,

Modifiye edilmiş cihazı dinlediniz mi? yada t-10'u hiç dinlediniz mi? bu yargılara nereden vardınız bilmiyorum ama konu ile ilgili detay öğrenmek isterseniz sitesinden rewievlere ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bu cihaz sadece 149 $(abd fiyatı) yani komponentlerde kullanılan her 1$ saving önemli. bu sebepten 20$lık capasitör yerine 1 $ kullanmak . 34 $lık smps yerine 3 $ kullanması kadar doğal birşey yok.

Sonuç olarak sizle aynı fikirde değilim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    12995

modifiyeli toplam maliyeti kaç lira oluyor ? onu bilmek lazım

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    109693

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Audio_Technique Mesajı Göster
    Sn Mihran,

Trends Audio Class-T amp'ı modifiye etmişsiniz ama bana göre bu yapılan modifikasyonun kayda değer hiçbir tarafı yok. Herhangi başka bir anfiye de yapsanız neredeyse aynen olabilirdi. Yani Class-T amp'a özel hiçbir şey yapılmamış gözüküyor. Belki de mantıksız çünkü ucuz bir cihazı pahalı bir hale getirmişsiniz. Herhalde Trends Audio da bu modifikasyonları aklına getirmemiş , akılları ermiyor demiyeceksiniz.

Biraz daha bilgilendirici olmak gerekir diye düşünüyorum. Örneğin Class T amplification'un Class A , Class AB push pull'a veya Class B'ye göre farkı nedir ? Class T amp'da kullanılan PWM ( Pulse Width Modulation ) nedir ne işe yarar bunları anlatabilseydiniz daha faydalı olabilirdi diye düşünüyorum.
    Sn AT
    Eleştirinizi okudum ama anlayamadım.Yapılan değişikliklerin sonucundaki performans farklarını test edip de mi kayda değer olup olmadığına karar verdiniz ? Ben bu cihazla uğraşmadan önce sadece tek bir forumda 80 sayfa,500 civarında post oludum.Onlarca sitede bu cihaza yapılan değişiklikleri inceledim.İnsanlar neyi niçin yapmış inceledim.Sadece beslemesinde rubicon, nichicon, daewoo, panasonic gibi bir sürü marka denedim.Class-t ye özel derken ne kastediyorsunuz ? Tripath çipi yeniden mi tasarlayayım ?
    Gelelim zurnanın zırt dediği yere.Trends bu değişiklikleri yapmayı bilmiyormudur ? Herhalde biliyordur.Ama siz imalattaki bir birim artışın satış fiyatına yaklaşık dört misli yansığını anlaşılan bilmiyorsunuz.
    Bilgilendirici olmaya gelince bu yazının konusu ampli klasmanları ve çalışma topolojileri değil, spesifik olarak bir cihaza yapılan uygulamalar.Bilgiye açsanız gider sitemde yayınladığım 65 makaleyi bulur, istediğiniz bilgiyi alırsınız.Saygılar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-10-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    275317

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Audio_Technique Mesajı Göster
    Sn Mihran,

Mihran Bey'i çalışmasından dolayı tebrik ediyorum. Bence bu ve bunun gibi çalışmaların Ülkemiz de daha da fazla yapılması gerekir. Köstek olmak yerine, en azından sevgimizi göstererek, yapılan işi anlamaya çalışarak
    destek olmalıyız. Yapılan işi beğenmeyebilirsiniz. O zaman daha iyisini yaparsınız ve budur dersiniz ama en önemlisi kırmadan, incitmeden yapmaktır bu işi.

Amerika'da ve bir çok ülkede envai çeşit modifikasyon işlemleri yapılıyor. Ama hala biz alışamadık bu modifikasyon işlerine. Hala tek düşüncemiz, cihazı modifiye edersek sonra nasıl satarız, nasıl izah ederiz alıcıya!?

Mihran Bey yeni web sitenizde de bu ve benzeri, bizim de yapabileceğimiz, basit modifikasyonların, resimli, uygulamalı örneklerini görmek isterim.

Sistemlerimize uygulayabileceğimiz devrelerin, kitlerin satışının da yapılmasını özellikle istiyorum.

Mesela cdp içerisine internette bir çok sitede gördüm, modifiyeler yapılmış. Aşama aşama göstermişler, modifiyede kitler ve parçalar kullanmışlar. Bunların temini çok zor mudur bilmiyorum ama Türkiye'de hi-fi'ye yönelik bu tür ürünleri satan benim bildiğim hiç bir yer yok.
    Üzerinde emek harcanan, mesai verilen her iş güzeldir bana göre. :smiles34:

Selam ve sevgilerimle. :wave:

5 sayfadan, 2. sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık