Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: YT-8700 CI Hakkında birkaç soru..

Junior Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    5825

YT-8700 CI Hakkında birkaç soru..

Merhaba arkadaslar....
    ben YT-8700 CI receiveri yeni aldım ve uydu sistemleri hakkında pek birşey bilmiyorum.siteyi takip ediyorum arkadaslar.ancak ben bu emu yazilimlar ve yüklemeler hakkındaki bazı merak ettiklerimi sormak istedim.....
    1-FTA ve CI farklı modellermi arkadaslar?yada benim receiver 8700 FTA CI mı?
    2-EMU yazilimi nedir?Ne ise yarar?
    3-Yumatu'nun resmi sitesindeki (versiyon 3.03) dosyalar ile burada Vulcan2MD1.01-CI_M0224.bin isimli dosyanın farkları nelerdir..dosyalarin icinde kayboldum arkadaslar....hangisini yükleyeceğim,nasil yukleyecegim??
    4-Son olarak bu EMU yazilimlerle yumatunun sitesindeki dosyalar aynımı?varsa farklari nelerdir.....

ben bütün gün internetteyim arkadaslar arzu ederseniz bana ulasiniz..
    MSN : [email protected]

Simdiden Hepinize Tesekkürler...
    İyi günler,hayirli isler dilerim...
    Saygılarımla...
    Burak Saygin
    Düzenleyen espacee : 06-03-2004 at 05:16

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    5729

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi espacee
    Merhaba arkadaslar....
    ben YT-8700 CI receiveri yeni aldım ve uydu sistemleri hakkında pek birşey bilmiyorum.siteyi takip ediyorum arkadaslar.ancak ben bu emu yazilimlar ve yüklemeler hakkındaki bazı merak ettiklerimi sormak istedim.....
    1-FTA ve CI farklı modellermi arkadaslar?yada benim receiver 8700 FTA CI mı?
    2-EMU yazilimi nedir?Ne ise yarar?
    3-Yumatu'nun resmi sitesindeki (versiyon 3.03) dosyalar ile burada Vulcan2MD1.01-CI_M0224.bin isimli dosyanın farkları nelerdir..dosyalarin icinde kayboldum arkadaslar....hangisini yükleyeceğim,nasil yukleyecegim??
    4-Son olarak bu EMU yazilimlerle yumatunun sitesindeki dosyalar aynımı?varsa farklari nelerdir.....

ben bütün gün internetteyim arkadaslar arzu ederseniz bana ulasiniz..
    MSN : [email protected]

Simdiden Hepinize Tesekkürler...
    İyi günler,hayirli isler dilerim...
    Saygılarımla...
    Burak Saygin
    Bak guzel kardesım onmcelıkle senınn cıhazinini on panelınde yazar hangi model oldugu ayrica senın bahsettigin versiyon 3.03 versiyonu emu yazilini yuklemeden once cihazinda yuklu olmasi gereken yazilim dir.Emu yazilimina gelınce emu yazilimi bazi kanalların sifresini otomatik olarak cozen programdır bu kanalların ısmını kurallar geregi burda veremiyoruz ama ogrenmek ıstersen yumatu yu arayabilirsin ayrıca Vulcan2MD1.01-CI_M0224.bin bu dosya EMU yaziliminin dosyasidir yani bu dosyasi makınana yukelrsen cihazın otomatik olarak sifreleri cozecektir.Yumatu nun sayfasındakı dıger versıyonlar normal versıyon yuklemeerinde kullınılşan dosyalardır su anda yumatunun sayfasında emu yazılımıy yoktur ama mail araciligla verebılıyorlar saygılar kolya gelsin

Junior Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    5825

peki ben bu yazılımı nasıl yükleyeceğim?
    hangi programlarla?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    5729

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi espacee
    peki ben bu yazılımı nasıl yükleyeceğim?
    hangi programlarla?
    bu programi yukleme yapabılmen ıcın bır tane rs232 kabloya ıhtıyacın var bıder bilgisayara onunda dında kalan programları hem bu sıteden hemde yumatudan ısteye bılırsın naısl yukleme yapacagına gelınce ise almış oldugum progrmalr ıkı tane 8500 loader 1.40 dosyası ve bahsettıgın vulcan dosyası oncellıkle makınan bahsettıgım kabloyla baglantısını yapıyorsun cıhaz acık kanal konumundayken 8500 loader 1.40 programını acıyorsun fıle secenegınden open com1 secıyorsun sonra dstb tusundan f4 secenegını secıyorsun sana evet hayır dıye soracak evet dıyorsun sana kucuk bır pencere acıyor acılan bu pencereden vulcanla baslayan cı la devame den dosyayı buluyorsun ve cift tıkladınmı yukleme yapmaya baslıyor yukleem bıtıkten sonra on panelde rrrr yazıyor bu yazdıktan sonra fişi cek tak ve kanal aramsı yap ondan sonra sifreleri kanlalrın tadını cıkar :) rs232 kabloyu nerde bulurum dıyer sorar gıbı sın onuda bılgısayarcılar yada elektırıkcılerden yanlız rs232 capraz baglantılı kablo olacak sana kolay gelsın

Junior Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    5825

ben bunu yaptım ama hiçbir yararı olmadı...
    ondan önce 8700 CI için 3.03 ü yüklemistim.
    acaba neden olmadı hiçbir kanalı çözmedi..
    size çözdüğü herhangi bir kanalıbana yazarmısınız hotbird den...

Junior Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    5825

aaa birde ben cihaz kapalı konumdaykenn yani ledlerde saat gösterir haldeyken yükleme yaptım acaba ondan mı olmadı...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı