Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: modem

New Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    362

New Icon15 modem

connextant 56 k modemimi tanıtırken hangi işletim sistemi olursa olsun sorun cıkartıoo win 98 we xp professional da ozellikle bunun nedeni nedirr.. ?? :help1: :help1:

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Çünki SOFT MODEM,özellikle yeni boardlarda ve daha önemlisi XP'de SOFT modem kullanmayın,bu makina performansını bile etkiliyor.

Sevgiler

New Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    362

saol arkadasımmm
    peki ne marka tavsiye edersin???

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    139

piyasada genelde ucuz soft modemler var.sadece xp de değil diğer sistemlerde de performans düşüklüğü oluşturuyor.hw modemler aztech-creative-hayes-datron bu markalardan bir tanesini alabilirsiniz hw olanını genelde bunların hw olanları satılıyor

Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2025

arkadaşım aynı modemden bende var win98 de sorunyok sessiz çalışıyor fakat xp de internete bağlanıyor fakat devamlı ses yapıyor çalışması gayet iyi sesineden yapıyor birtürlü çözemedim saygılarımla

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    89

Arkadaşlar bendeki modem creative v90 windows milenyum ve 98 de problemsiz çalışıyor. Ancak XP de sorun var. Modemi tanıtıyorum sürücüsünü yüklüyorum. Modem çeviriyor,bağlantı kuruyor.2-3 saniye sonra modem den çıt diye role sesi geliyor ve bağlantı kesiliyor.Bilgi verirseniz menmun olurum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    12

Soft modemlerin büyük bir kısmı sorun çıkarıyor.Xp de kullanacaksanız üzerinde kontrol ünitesi olan hard modem alınız.
    Üreticisin sitesinden yeni Xp driverlarını çekip yüklemek bazı sorunları çözebilir.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    70

Rockwell modemlerin sonu HSF ilen bitenlerinde modem için çok önemli olan DSP(Digital Signal Processor=Dijital Sinyal İşlemcisi) ve kontrol çipi yoktur bu işler için CPU'yu kullanır. HCF ile bitenlerinde ise DSP var fakat yine kontrol çipi yoktur. Yani HCF olanı da hardware modem değildir. USB modemlerin büyük çoğunluğu bu HCF çipini kullanır. Seri port kullananların ise büyük kısmı hardware modemdir. Bu yüzden modem alırken biraz paraya kıyıp external ve seri port kullanan bir modem almak daha iyidir fakat bu saatten sonra Dial-up bağlantıyla falan uğraşmayın elinizdeki modem neyse idareten kullanın sonra tabiki ivedilikle ADSL'e geçin.

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    1266

amatör arkadasım bendede creative mb v90 var 98 de, mienium da ,ve xp proda denedim su an da xp proda kullanıyorum ve hıc bır problem cıkarmıyor hatta modemı kendı kendıne algılıyor senın kurmana bıle gerek kalmıyor modemden cok memnunum hep 50.6 ile baglanıyorum ne yazıkkı bu ay sonunda adslye gececem :)

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı