Uydumarket Banner  

12 sayfadan, 1. sayfa 1234567891011 ... SonSon
Gösterilen Mesajlar: 233 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: BlackNoise Mains Filters

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    12995

BlackNoise Mains Filters

BlackNoise Extreme
    ve BlackNoise MiniBlack modellerini sevgili avalon 27 ve inis dostlarım dün gece kendi sistemlerinde ayrı ayrı test etme fırsatı buldular. Önce inisin sisteminde denemişler ve çok olumlu neticeler almışlar birazdan belki kendisi de yorum ve izlenimlerini yazar..
    Daha sonra Avalon 27 nin evinde hi-end bir sistemde nasıl etki yapacağını merak edip orada da denemişler ve olumlu farkları tespit etmişler...

BlackNoise Extreme

BlackNoise MiniBlack

Evet avalon ve inis haydi detayları yazı verin :wave:

Senior Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    237059

hocam cehaletimi hoşgör ama , bunlar fişin önüne takılan filtrelermi? basit sistemlerde bir fayda oluştururmu? birde maliyetleri nedir acaba? tşk.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    12995

evet duvardaki fişten buraya , buradan cihaza gidiyor akım...

basit sistemlerde daha çok fark yarattığını söylüyor arkadaşlar...
    örneğin inisin mütevazi sisteminde farklar çok net ve odyofil olmayanların dahi hissedecekleri düzeyde iken avalonun hiend sisteminde farklar göreceli daha az olmuş..

Fiyatlar konusunu henüz ben de bilmiyorum
    zaten ürün henüz sadece demo için gelmiş siparişler dün geçilmiş bakalım hele gelince fiyatlar netleşir ...
    Düzenleyen satbaba : 25-05-2007 at 10:38 Sebep: ekleme...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-09-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    131666

öncelikle yazıp yazmamakta pek kararlı değildim onu baştan söyliyeyim... ama cengaverlik ruhumda var sanırım... hahahha... ah satbaba ateşe atıyon bizi... hahahhaa...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-09-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    131666

SYSTEMS AND MAGIC - mains filters - BlackNoise Filters*Extreme & MiniBlack,
    Evet arkadaşlar dün akşam bir süredir methini duyduğumuz; ama işten güçten dinlemeye vakit bulamadığımız... systems and magic in ürün gamında bulunan black noise filtrelerinden extreme ve mini black modellerini sistemimizde deneme imkanı bulduk... ben açıkçası çok hevesli değildim bu konuda çünkü filitrenin ses karakterlerini değiştirdiğini düşünüyordum ve sesleri büyüttüğü bu yüzdende imajlamaları bozduğu gibide bir ön yargım vardı... dün prof un forumdaki yazısından sonra adnan beyle bu konuda görüşmeye karar verdim... yaptığım telefon görüşmesinde... cihazların çok başarılı olduğunu ve ön yargısız dinlemek gerektiği bilgisini alınca... denememiz için alıp alamayacağımızı sordum... olumlu cevap sayesinde... avalon27 ve ben kendi sistemlerimizde bu cihazları deneme imkanı bulduk... öncelikle daha ithalatını yapmadığı bir cihazı bize güvenerek test amaçlı veren timpani ve adnan beye teşekkür ederim...

Neyse... cihazlar eve gelince hemen kutularını açtık... sonuç olarak ben cihazın fotosunu daha önce gördüğümden aşşağı yukarı ne ile karşılaşacağımı az çok biliyordum... ama tabi cihazı elinize aldığınızda herşey değişiyor... sanırım aliminyum bir kasa... köşeleri falan çok iyi geçilmiş... italyanların iyi işçiliği ve makyaja verdiği önem hemen göze çarpıyor... gerçi ben üzerindeki, kazınarak oluşturulmuş sol anahtarını çok beğenmesemde... yani rölyef olarakta çapaksız ve iyi işlenmiş bir çalışma... ele alındığında ilk hissedilen... içininde masif olduğu... adnan bey içine epoksi sıkmışlar demişti... buda demek oluyorki içindeki tireşimler minimize edilmiş... cihazın içinde bir boşluk hissetmiyorsun... büyüklüğü ve uzun kısa kenarlarının oranları açıkçası hem kullanım için ideal hemde gayet şık bir görüntü... mavimsi aliminyumun rodajlı yüzeyide çizilmelere karşı hem bünyesini koruyor hemde daha elite bir sunum sağlıyor... açıkçası krell in ön yüzeyi ile iyi uyum sağladı... hele krell deki mavi led (ışığın) black noise lardada olması, ne diyeyim düşeş... hahaha...

Cihazın altına baktığınızda... aynı yüzeyin altta da devam ettiğini görüyorsunuz... bu benim için çok önemli... çünkü bazı amplilerden biliriz... genelde üstte kullanılan malzemeler altta kullanılmaz böylece maliyetten bir miktar düşersiniz... bu anlamda black noise kesinlikle bu yola baş vurmamış... sanırım ayaklarıda oluşabilecek titreşimi hesaplayıp plastikten yapmışlar... çokda yumuşak olmayan bir malzemeden yapılmış... buda benim cihazlarla yaptığım ayak testinden aldığım bir sonuç... ne çok yumuşak nede çok sert malzemeler seste iyi etki yapmıyor... black noise iyi bir ara sertlik seçmiş...

Cihazın altında teknik bir etiket var... watt,ohm ve seri no falan... ben seri numaralarını elle yazmalarına eksi puan verdim... yani sana ne kardeşim diyeceksiniz belki ama... hani dedim... keşke elle yazılmasaymış... hahaha...

Aliminyum kasa seçimininde sese olumlu etkisi olduğunu zaten bir çok hi-fi üründe görüyoruz... buraya kadar olana bakarsak.... Sonuç olarak bazı cihazlara dokunduğunuzda size bir güven ve sağlamlık hissi verir bu noktada black noise size bu psikolojiyi sağlıyor... bazı cihazlara dokunduğunuzda size bir güven ve sağlamlık hissi verir bu noktada black noise size bu psikolojiyi sağlıyor...

Neyse... çok şekilci oldum bu kadar makyaj yeter gelelim sesine... az sonra... kehkeh...
    Düzenleyen inispiritusengt : 25-05-2007 at 17:25 Sebep: yanlış bilgilendirme...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-11-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    40738

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi satbaba Mesajı Göster
    inisin mütevazi sisteminde...
    sevgili inis, satbabanın sistemine çamur atarsan işte böyle yanıt alırsın.:smiles10::puah::wave:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-09-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    131666

Bence görsel ve estetik olarak extreme modeli, miniblack e göre çok daha başarılı... diyerek bu şekilci konuşmalarıma son vereyim...

İlk olarak şunu söyleyeyim cihazlar tam olarak pişmemiş... kullandığımız powercord larda ecosse big orange... bunların pişme durumunun da açıkçası 50-60 saati geçmediğini düşünüyorum... yani... birazdan yazacağım göreceli olarak eksi yönler bu yanma işlemi tamamlandığında çok daha başarılı olacaktır... bunun dışında ecosse dan daha üst bir sınıf powercord la belki daha iyi bir ses yakalanabilir... bunları da hesaba katmakta yarar var...

Neyse ilk olarak cihazları benim sistemde denemeye başladık... ilk olarak filitreleri sisteme bağlamadan 1-2 dinleti yaptık... önce... “Renaud Garcia-Fons * Oriental Bass” albümünden… 1. parka Oriental Bass ve ardından… 3. parça Goodjinns…

Ben gallo nun neresi pişti, neresi pişmedi diye muhabbeti arttırırken… önce filitrelerden extreme modelini kaynağım ah! a bağlamaya karar verdik… big orange ile sisteme bağladık... sağ olsun fazlarınada avalon27 baktı... aynı parçaları dinlemeye başladık... ben biraz önce filitresiz hali ile baslar düzelmedi... sahnem yüksek değil, detaylar tam oturmadı daha tam pişmedi...hatta meşhur oriental bass ı dinlerken bak kontrabas ta arkada gerginliği hissedilmiyor derken... extreme i sisteme katınca...

birden ilk fark edilen alt frekanslardaki detayın ve punch ın artması oldu... yani öyle böyle değil bayağı bir artış oldu... bunun yanında detay artışı adeta beni şaşkına dönüştürdü... avalon27 o anda bir söz söyledi...

“gallolar pişti bir anda”

üstelik mikro değil makro detaylarda da bir artış vardı ve en önemlisi bunu sesi parlatarak yapmıyordu...
    buda daha derli toplu bir sahne ve iyi bir imajlama oluşturması olarak oluştu sistemimde... hatta sahnemin yaklaşık bir karış yükseldiğini bile söyleyebilirim... (burada ölçü vermek çok abes oluyor ama sesi anlatmakta gerçekten çok zor idare edin artık...) oriental bass albümünün 1. parçasında kontrabass öne geldi ve detayı ve niteliği birden arttı... bunu sahne derinliğini azaltmadan yaptığınıda ilave edeyim... genelde bass arttığında sistemlerimizde sahne küçülür... burda böyle bişi söz konusu değil... bu arada aynı cd nin 3. parçasında ise mest olduğumu söylemeden edemeyeceğim...

tabi ilk şaşkınlık yauw birde vokalle deneyelime dönüştü... “A-B testi” yapmış ama tekrar “A” ya dönme ihtiyacı duymayacak kadar fazla bir iyileşme almamıza rağmen tekrar usulen “A” testine dönmeden önce... “patricia barber*companion” albümünün 1. şarkısı olan... “The Beat Goes On” parçası ile vocal ve sahne testine geçtik… şarkının başında gelen sahnenin mikro detayları, vokalin yeri, analogluğu… gerçekten çok daha iyi olmuştu... ama sahnenin çok fazla büyümediğini düşünüyordum... ve avalon 27 nin tavsiyesiyle hemen döndüğümüz “A” Testine... yani sistemden filitreyi çıkarınca... gerçekler lök diye ortaya çıktı... sahnem küçülmüş, kısalmış... frekanslardaki denge ve nitelik kaybolmuştu... detay desen hiç konuşmayayım... hahaha...

bir bilgenin dediği gibi:
    KULAK GERİYE GİTMİYOR...

Neyse yapacağımız daha bir sürü deneme vardı ve hemen sisteme giriştik... bu noktada belirtmem gereken çok önemli bir konu var... extreme modeli 230 watt a kadar dayanıyormuş... bu yüzden benim amplimde deneme imkanım olmadı... ben filitreden açıkçası arka planda dinginlik, seste büyüme gibi şeyler bekliyordum... birde enstruman ayrışımı... genelde filitrenin getirileri bunlardır... ama extreme in özelliği bambaşka... özellikle imajlarda büyüme yapmaması beni çok sevindirdi...

tabi sonra miniyi benim krell de deneyelim dedik... ama ben daha önce krell de ne denediysem kötü olduğundan... sonucun çok iyi olmayacağını önceden tahmin ediyordum... ve netekim öyle oldu da... 250 watt lık power ampli filitreyi pek sevmedi... ve miniblack sistemime daha büyük bir gövde ve air katmaktan öte bir artı sağlamadı... geri kalan bir çok şeyde de extreme in getirilerini bozdu diyebilirim... burada zaten yüksek watt lı amplilerin filitre ile kullanılmasının yanlış olduğu kanısıda hafiften ispatlanmış oldu... miniblack in ilk verilerinden extreme modelinin getirilerinden farklı bir kazanım sağladığını söylemeliyim... miniblack daha çok sahne ve gövde üzerine etkileri olan bir cihaz... bunu ilerde avalon27 nin sistemindeki etkileri anlatırken göreceğiz...

hem extreme kaynakta... hem miniblack amplide ikisini birden denememizde dinamizm kayboldu ve sesler biraz yayıldı... imajlarda kontürsüz dü demek daha doğru olur... yani bana sadece extreme modelini kaynağa bağlı iken kullanmak... sistemime sınıf atlattıracak...

ben kendi sistemim adına konuşursam daha reel örneklerle konuyu pekiştirmek istiyorum... şu ana kadar pek çok cdp denedim... dinledim... elimdeki cdp ah! 1 milyar civarı bir cihaz... eğer gidip 3 milyarlık bir cdp almış ve sistemime katmış olsaydım... bu kadar fark elde edemezdim demem sanırım yeterli olacaktır... ve bu konuda abartılı konuştuğumuda sanmıyorum... nasıl yaptığını teknik olarak açıklayamıyorum... muhtemelen içinde bir devre var... ama çok işe yaradığı kesin... üstelik eğitimsiz bir kulağın bile, fark edeceği olumlu farklar... şimdi diyeceksiniz tonal denge, naturellik falan filan... onlarada sizler deneyerek görün derim... ben kendi sistemime kattığımda çok keyif aldım...

tam bu noktada... benim sistemim... mid-fi... acaba hi-end de ne yapar diye merak etmeye başladım ve hemen avalon27 nin evinin yolunu tuttuk... avalon27 nin evinde nelermi oldu az sonra... kahkihkoh...

not:bu yorumlar sadece benim sistemimde oluşan sonuçlardır... yorumlarım benim sesten aldığım ve aradığım doğruları taşır... farklı sistem ve farklı akustik durumdaki odalarda farklı sonuçlar ortaya çıkabilir... usulen yazayım dedim...
    Düzenleyen inispiritusengt : 25-05-2007 at 12:00 Sebep: ikisini birden ekledim...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-09-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    131666

yolda ise hayretimiz doruktaydı ve avalon27 nin sisteminde bu kadar etki yapmaz desekte ne yapacağınıda görmek istiyorduk... yol sanırım 400 metredir... fakat bana 3 km gibi geldi...
    sanırım belediye yolu biraz uzatmış dün gece yaptığı çalışmalarla... hahahaha....

neyse eve geldiğimizde heyecandan... en büyük hatayı yaptık... yani sistemi filitreleri eklemeden dinlememiz lazımdı... ama hemen extreme leri bağlayıp denedik... tabi avalon27 sistemini ve performansını bildiğinden ben bu testte biraz kaba tabiriyle “angut” gibi baktım... adnan beyden aldığımız bilgilere göre... extreme transport ta daha iyi etki sağlıyordu ama biz ilk olarak dac ta denemek istiyorduk... klasik “A-B” Testi yerine “B-A” testi yaptık... ve lector ün dac ına extreme i bağladık...

ilk parçada “steve davis project-Quality of Silence” dan 3. parça “One Two Free “… burada iyi bir sahne
    değerlendirmesi yaptık... açıkçası benim sistemimdeki kadar büyük bir gelişim yoktu ama... olumlu etkileride hiç yatsınacak gibi değildi... detay ve bastaki olumlu gelişmeler... hemen kendini gösterdi... ama seste bir gövdesizlik... ve sahnenim derinliğinde bir bozulma oluştu... sahne bayağı bir daraldı ama yüksekliğide azda olsa bir miktar artış oldu... açıkçası keyfimiz biraz kaçmıştı... yani artılar getirmiş ama bu artılar; eksileride beraberinde getirmişti... hemen transporta taktık extreme i ve farklı bir dinletiye geçtik... burda daha önceki gelen artılardan bazı kayıplar oldu... peki dedik acaba... hem dac ı hemde transportu extreme e bağlasak ne olur... burda... açıkça söyleyeyim burda gecenin en kötü sonucu elde edeceğimiz... gaflet dalalet hatta hıyanet içinde olduğumuzun farkında değildik... extreme 2 cihazı birden filitre etmeyi bariz bir şekilde sevmedi... ve sonuçta çok digital bir ses ortaya çıktı...

bu noktada miniblack ide sisteme katarak bir iki deneme daha yapma yoluna gittik... çünkü benim evimde yaptığım denemelerde 2 filitreninde farklı yerlerde olumlu gelişmeler yapabileceğinin sinyallerini almıştık... miniblack sahne ve gövdede düzelmeler yapabilirdi... neyse çeşitli kombinasyonlar sonunda... transportta miniblack, dac ta extreme filitresini kullandığımız sistemde... şu sonuçlar ortaya çıktı...

dinletide patricia barber –companion cd sindeki 1. parçaya geri döndük... “The Beat Goes On”... dinletide basların dengeli ve detaylı sunumunun arttığını gördük... sistem daha dinamikleşmişti ama buraya kadar olanlar benim evimdeki dinletiye göre daha az bir artıştı... ama en şaşırtıcı olanı detaydaki artıştı... bu parçadaki girişde bir tabak bıçak sesi geliyorki sanırsın dandanakan savaşı oluyor... filitreleri çıkartıp yaptığımız denemelerde burayı avalon27 nin sistemi es geçerken... filitreli hali sesi parlatmadan gayet detaylı bir şekilde veriyordu... bu şarkıda vokalin ortaya fokuslanmadığını vokalin sola ve ortaya zaman zaman kaydığını fark ettik... yani sanırım gezerek söylüyor şarkıyı bu ayrıntıyı filitresiz halinde fark edemiyorduk... yani sahnesel anlamdada bir gelişme olmuştu... baslar dah güçlüydü... dinamizm artmış... imajlamada güzeldi ama bir iki eksik vardı... vokalde adını koyamadığımız bir farklılık ve... sahne derinliğinde azalma... aslında sahne yükselmiş ama derinliğinde bir miktar azalma olmuştu...

daha sonra yg acustic test cdsinin 1. parçası adını hatırlayamıyorum... yaptığımız testte... hop ların yerleriyle oynayarak derinliği tolore edebileceğimize karar verdik... gerçekten hopların yerlerini 1 karış öne alınca... sahne derinliğindeki daralma sorunu ortadan kalktı... bu şarkıda hem basları hem vokali hemde sahneyi test edebiliyorduk ve...

sonunda en iyi kombinasyonu sağlamış olarak sistemi dinliyor hale geldik... kısaca özetlersek...
    en belirgin olarak yg nin test cd sindeki 1. parçasında filitrelerin bas a olumlu etkisi tamamen ortaya çıkmış oldu... bendeki kadar bas larda fark yaratamamıştı ama artış odyofil bir kulakla kolayca anlaşılır biçimdeydi... sahnede yine yükselme vardı ama zaten avalon27 nin sahnesi çok yüksek olduğundan fark çok fazla belli olmuyordu... yani yine bana göre sahnede 1 karış bir yükselme vardı ama sahne kocaman olduğundan fark çok belli olmuyordu...

bu noktada olumsuzluktanda bahsedeyim ki olumsuzluk olarak değerlendirmek bence doğru olmasada... filitreli denemelerde gain de 1 tık düşme oluşuyor... önemle arz ederim... yani ses seviyesi biraz düşürüyor...ama gain düşerken detay artıyor nasıl açıklanır bilmiyorum...

sonuç olarak... denemelerimizde extereme dac ta... aynı anda miniblack transport tayken en iyi sinerjiyi yakalamış olduk... eksi olarak görünen şeyler miniblack sinerjisiyle ... minimuma indi son şekilinde...

hemen hemen herşey, filitresiz halinden daha iyiydi sadece 1 nokta dışında... vokalde tarif edemediğim bir fark vardı atla deve değildi! ama bişi vardı... vokaldeki analog luk bir tık kendini digital e bırakmıştı, ama sadece vokalde... arka arkaya yaptığımız “A-B”lerinde bu çok minimal farkın kabul edilebilir olup olmayacağını düşündüm... yani diğer getirilerini düşününce sadece arka arkaya yapılan “A-B” testiyle alınabilecek bu minimal farkın çokda önemli olmadığına karar verdik... ayrıca... pişme süresi tamamlandığında yada farklı powercord larla belki daha iyi sonuçlar olmamız muhtemeldi...

şu haliyle bile filitrelerin sese kattığı dinamizm ve bas artışı hatta detay gerçekten vazgeçilebilir bir artış değildi... özellikle

“o detay artışı vazgeçilecek birşey değil”

ben enstruman ayrışımındada bir nebze artış gördüm ama... ne diyeyim... artık... öteki artışlar yanında hava civa... tam o sırada preye miniblack i bağlasak ne yapar... ampliye bağlasak ne yapar diye düşünürken... benim eşim aradı... ve bu akşam avalon27 de yatmak istermisin? Dedi... hahaha... tabi kılıbıklık damarım kabardı ve eve döndüm... bu sabah öğrendiğime göre benden sonrada avalon27 de başka bir test yapmadığından başka bir ek yapamayacağım...

sonuçta sistemde kalite arttıkça... filitrenin etkisi düşüyor... ama hiçde minimale düştüğünü söyleyemeyeceğim... bana sadece tek extreme almak yetecekken... avalon27 miniyide alması gereken bir durum oluştu... hatta... otl ampliler için başarılı bir modelide olduğunu yazmışlar sitesinde artık bilmiyorum avalon27.... hahahahha....

sonuçta başka modelleride var... timpani ye onlarda gelince denemek lazım ama eldekilerle yaptığımız değerlendirmeler çok olumlu oldu... avalon27 ninde zamanı olursa buraya artık bişiler ekler... ama sanırım bu gün yola çıktığından... pek fazla bir ekleme yapmayacak... hahaha...

ayrıntılı bilgiyi alttaki linkten alabilirsiniz...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    4687

yahu adamlar yememiş içmemiş ilk bizim yapacağımız testi yapmışlar. esefle kınıyorum. :smiles10::puah:

siz bu yorumlara fazla takılmayın arkadaşlar; ne demiş atalarımız? bursa'nın şeftalisi, aydın'ın inciri, ankara'nın kulağı...:smiles10:
    hakiki ve öz yorumlar için bizi bekleyin. bu reklamcılara yüz vermeyin. :puah:

detaylı yorumlar için teşekkürler sn.inispiritusengt. tahmin ettiğim üzere başarılı bir etki göstermiş. murpan'dan duyduğum kadarıyla nemesis dac'da da aynı firmanın iç tesisatı söz konusuymuş. nemesis'deki arka plan sessizliği zaten dikkatimi en fazla çeken özellik olmuştu. bakalım, yarın bir de biz dinleyince öz, hakiki, harbi, mutlak, en, gerçekçi, objektif :smiles10::smiles10::smiles17: yorumlara kavuşacak forumdaşlar...

yarın getireceğim test cd'sini başarıyla çalan sistem olmuştur. :puah:
    Düzenleyen professor : 25-05-2007 at 14:08

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-09-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    131666

yauw yarın geliyormusunuz yauw... tüh... bende pazartesi teslim edicem filitreleri... artık biraz beklersiniz canım... :wave:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-03-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    193090

Şu an yola çıkma hazırlığında olduğum için uzun uzun yorum yazamıycam ama zaten inis çok güzel ve detaylı şekilde anlatmış....

Bu filtrelerin yarattığı farklar gerçekten çok enteresan...Şimdiye kadar ki tecrübelerim ve okuduklarım çok yüksek fiyatlı filtrelerin bile minimal etkiler yarattığı ve bu etkilerinde genelde backround temizliği ve minimal detay artışları yönünde olduğu idi...Hatta genelde imajların büyümesiyle sahnede sorunlar yaratması yada dinamikleri düşürmeside filtreler hakkında hep soru işareti olmuştur...

Bu filtreler ise detayda çok ciddi bir artış sağlarken , basların toparlanması ve sahnesel anlamdada çok güzel etkiler yapıyor...özellikle inis in sistemindeki farklar o kadar etkileyiciydiki daha 3. saniyede herşey belli olmuştu ve ben inis in ağzından akan suları silmeye başlamıştım bile...:puah::puah:

Sonuç olarak benim düşüncem bu aletlere filtre denmemesi yönünde...:smiles10:çünkü etkileri diğer filtrelere göre bambaşka olduğu için başka bir isim koymak daha mantıklı olurmuş...:smiles26:

Ürünleri deneme fırsatını bize sağlayan Adnan Bey e ayrıca teşekkürler...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-03-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    193090

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi professor Mesajı Göster
    yahu adamlar yememiş içmemiş ilk bizim yapacağımız testi yapmışlar. esefle kınıyorum. :smiles10::puah:

siz bu yorumlara fazla takılmayın arkadaşlar; ne demiş atalarımız? bursa'nın şeftalisi, aydın'ın inciri, ankara'nın kulağı...:smiles10:
    hakiki ve öz yorumlar için bizi bekleyin. bu reklamcılara yüz vermeyin. :puah:

detaylı yorumlar için teşekkürler sn.inispiritusengt. tahmin ettiğim üzere başarılı bir etki göstermiş. murpan'dan duyduğum kadarıyla nemesis dac'da da aynı firmanın iç tesisatı söz konusuymuş. nemesis'deki arka plan sessizliği zaten dikkatimi en fazla çeken özellik olmuştu. bakalım, yarın bir de biz dinleyince öz, hakiki, harbi, mutlak, en, gerçekçi, objektif :smiles10::smiles10::smiles17: yorumlara kavuşacak forumdaşlar...

yarın getireceğim test cd'sini başarıyla çalan sistem olmuştur. :puah:

Kardeşim, bir ürünün testini insanın kendi evinde kendi sisteminde yapması her zaman daha sağlıklı ve daha objektif olur...onun için kıskanmayalım lütfen...:smiles17::puah::puah:

Hem ben Ankara nın bıyıklı totem i meşhur biliyordum , kulağıdamı meşhurmuş...:smiles17::pepper::menani:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    12995

inis kardeş

yorumlar için ağzına sağlık eline sağlık yürüyüp avalona kadar gittiğin için ayağına sağlık keza aynı teşekkürü avalon kardeşe de yapıyorum onun da bu olayı organize etmede büyük payı var.. işte paylaşım budur ben hiç denemeden kendimce az da olsa bir fikir sahibi olabildim benim gibi daha bir çok sevgili forumdaşımız ve uzakta olanlar gelip demo yapma olanağı olmayanlar da bir fikir sahibi oldular ise sizlere ne mutlu..

teşkkürler...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-09-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    131666

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi inispiritusengt Mesajı Göster
    yauw yarın geliyormusunuz yauw... tüh... bende pazartesi teslim edicem filitreleri... artık biraz beklersiniz canım... :wave:
    ciddiye almayın yauw... sabah kuşluk vakti teslim ettik... :smiles17:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-09-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    131666

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Avalon 27 Mesajı Göster
    Şu an yola çıkma hazırlığında olduğum için uzun uzun yorum yazamıycam ama zaten inis çok güzel ve detaylı şekilde anlatmış...
    teveccühün kardiş...
    Bu filtrelerin yarattığı farklar gerçekten çok enteresan...Şimdiye kadar ki tecrübelerim ve okuduklarım çok yüksek fiyatlı filtrelerin bile minimal etkiler yarattığı ve bu etkilerinde genelde backround temizliği ve minimal detay artışları yönünde olduğu idi...Hatta genelde imajların büyümesiyle sahnede sorunlar yaratması yada dinamikleri düşürmeside filtreler hakkında hep soru işareti olmuştur...
    evet bendede bu ön yargı vardı...
    ben inis in ağzından akan suları silmeye başlamıştım bile...:puah::puah:
    valla sendeki dinletide salonun ortasından dere aktığınıda ben söyliyeyim o zaman... :puah:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    205254

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi inispiritusengt Mesajı Göster
    valla sendeki dinletide salonun ortasından dere aktığınıda ben söyliyeyim o zaman... :puah:
    esas 2500 wattlık ürünün OTL amfi için önerildiğini dediğimde neredeyse ekranda avalon'un kalp atışlarını izler oldum..hehe yaktık cocuğu..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-09-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    131666

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi vintage Mesajı Göster
    esas 2500 wattlık ürünün OTL amfi için önerildiğini dediğimde neredeyse ekranda avalon'un kalp atışlarını izler oldum..hehe yaktık cocuğu..
    evet yauw üstelik ürünler bu gün yola çıkacakmış harbiden yaktık... başımız sağolsun hahahha...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    12995

işte bizim farkımız

daha kimsenin haberi yokken yorumları ile sizlere tanıttık..

giriş seviyesi bir cihazı bile üst düzeylere taşıyabilen bir cihaz olduğnu söylüyor arkadaşlarım...ve onların kulağına inanırım ( inisin hariç tizleri fazla algılıyor hehe)

Bakalım benim isotek orionun papucunu dama atabilecek mi ? Bende merak ediyorum...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-12-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    51848

Güzel değerlendirmeler....
    Sonuçlar çok heyecan verici. Umarım fiyatları da uygun olur.
    Teşekkürler arkadaşlar.... :)
    Düzenleyen udmrts : 25-05-2007 at 16:43

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    12995

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi udmrts Mesajı Göster
    Güzel değerlendirmeler....
    Sonuçlar çok heyecan verici. Umarım fiyatları da uygun olur.
    Teşekkürler arkadaşlar.... :)
    umarım...

12 sayfadan, 1. sayfa 1234567891011 ... SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık