Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 12 mesajdan 1 ile 12 arası

Konu: Dreambox 7000S için bilgi

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    169

Dreambox 7000S için bilgi

Selam,
    Dreambox 7000S almayı düşünüyorum. Yalnız kafama takılan bazı noktalar var bazı yerlerde 4 generation'dan bahsediliyor bu konuda bilgisi olan ve bu cihazı kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum aynı modelde bu generation olayı ne gibi avantajlar sağlayabilir. Alırken nelere dikkat etmem gerekiyor fiyat olayıda baya bir karışık 400-550 $ arasında.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    12

Cihazlarla haşır neşir olmayı seviyorsanız bu işlerden anlıyorsanız alın alın.Yok alıp tv izlerim diyorsanız uzak durun.Yeni modellerinin çıkacağı 2 tunerli vs olcağı söylentileri var ama aslı varmı yokmu bilmiyorum

New Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    4488

Selam Fello,
    Dreambox 7000s receiver nerede 400 USD yazabilirsen bende almayı düşünebilirim. Selamlar...........

New Member
    Giriş Tarihi
    04-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    1624

qwerty dostum dreambox ile cihazlarla haşır neşir olmaktan bahsetmişsin bu cihazla tv seyretmenin dışında neler yapabilirim beni bilgilendirirsen sevinirim.
    (cihazı tanıyan diğer arkadaşlardanda bilgi gelirse sevinirim.)
    simdiden teşekkürler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    12

Cihazla haşır neşir olmaktan kastım cihaza ikide bir imaj dosyası yükleme ayrıca HDD takıp kayıt yapabilirsiniz ethernet kartı var denemedim ama interenete bağlanabiliyor ,kablosuz klavyesi vs bir sürü özelliği var.daha çok "power user"lara hitap ediyor diyebilirim.Yurtdışında 329€ bile bulunabiliyor
    Düzenleyen qwerty : 04-03-2004 at 10:29

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    169

@picus buradan link yazmam yanlış olur. 319 € o da yaklaşık 400 $ eder satan yer Almanyada bir firma. Tanıdıkların varsa aldırtıp göndertebilirsin. Ben DHL, UPS formaliteleriyle fazla uğraşmayı sevmem onun için sana ne nasıl yapılır bilgisini veremiyorum. İstiyorsan o firmanın web adresini sana PM atabilirim.
    Bu topic'i açmamdaki sebep fiyat olayı değil, bazı serilerde HW problemi olduğu yazılıyor bu konuda bilgisi olan arkadaşların tecrubeleri nedir onları öğrenmek için.
    Bu aleti almak basit ama malum TR'de servis olayı yok sonuçta yine yurtdışına göndermek zorunda kalırız bir problem çıktığında. Almadan önce tam olarak hangi serilerde sorun olduğunu bilirsek bir önlem almış oluruz ve daha sonrada almaya karar veren arkadaşlarada yardımcı olmuş oluruz.
    Benim internetten edindiğim bilgiler şunlar doğru veya yanlış bu konuda tecrubesi olan arkadaşlar zaten gerekli yorumları ve uyarıları yaparlar.
    2 ile başlayan serilerde Powerpack ve tuner sorunu olduğu yazılıyor (ilk üretilen olabilir).
    37 ve 3C arası olan seriler ise 4 generation olduğu display ve powerpack değişikliğinden bahsediliyor ayrıca tuner'in daha güçlu olduğu yazılıyor.

powerpack=besleme devresi olması gerekli, terimlerde bir sorun yaşamayalım :wave:

Sevgiler..........

TiEnDaS
    Guest

Şu an piyasaya girmiş en istikrarlı modeli ön panel ışığı turuncu olanlar:forumlarda bahsedilen ön panel ışığı mavi olan modeller çürük çıktı.Dreambox konusunda teknik servis olmasada herhangi bir sorun karşısında birebir değişim yapan bir firma var.Ya aslında desteği de benden.pm ine bak

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Doğrudur fello,piyasada 3-4 değişik seri var,hatta satıcılar bazen sahtecilik bile yapıyorlar.Ancak yurt dışında yaptırım fazla olduğundan birazda çekiniyorlar.

Dreambox TR'ye yabancı aslında,bir türlü sevilemedi.Çünki 10-20 kişi kullanıyor.Yoksa cihaz cidden bir afet.Ancak bu serilerin hangisi nedir bilgisine ulaşmak zor.Bunu ancak yurt dışından foruma katılanlar belki bilirler.

Sevgiler

Banned Member
    Giriş Tarihi
    01-02-2004
    Üye No
    1434

yazlıga bundan alabilirim yeni bir modeli cıkacakmıs cıksın gorelim

Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    711

Bu hafta drembox 7000 version4 aldırdım Almanyadan. Almanya fiyatı 319€.

Bilgilerinize

Senior Member
    Giriş Tarihi
    28-02-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4829

Dreambox Ebayda da

E-bay da
    DreamBox En ucuz HDD 'siz fiyatı 2 Yıl garantili 439 +
    Dreambox 7000S NEW!!!!! from Germany
    price: US $439.00
    URL :
    Düzenleyen madrax : 11-03-2004 at 13:07

Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    711

Burada daha iyi fiyatlar da bulabilirsiniz.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı