Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 22 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: next 8000 ile haraketli sistem tavsiyesi

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    106

next 8000 ile haraketli sistem tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar ve ustalar, :) :help1:
    next 8000 ve yeni 120cm ofset anten var elimde.
    Haraketli sistem kurmak veya kurdurmak istiyorum
    neler gerekir acaba (kuracağım yer biraz rüzgarlı ve il ankara)

Birde forumu incelerken next 8000
    haraketli sistemlerde sorunlu gibi birseyler okumuştum ama
    acemilik bilmiyorum, kullanılan değişik marka haraket için gerekli
    ekipmanlardan diye düşünüyorum siz ne dersiniz.
    Sevgiler :)

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1005

selam arkadaşım ben hazirandan beri 120 öas antenle birlik te motorlu sistem kullanıyorum, onwa marka deiseq motorlo birlikte, çok rüzgarlı havalarda ufak tefek sorunlar olabiliyor ama onun dışında bir problem yaşamadım.

ustalar yanıtlar ama bende gerekli malzemeleri yazayım sana;

deiseq motor
    lnb
    kablo

antenle, 8000x varmış zaten geriye iyi bi usta bulman kalıyor..

murat

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    106

Merhaba @msakdogan ,
    cevabın için teşekkürler acaba sorunlar neler
    biraz daha açabilirmisin ve nasıl çözüyorsun.
    v-box gerekli değil dimi?

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1005

slm, sorun derken öyle aman aman bir sorun yok sadece çok rüzgarlı olduğunda görüntüde takılmalar oluyor oda 1 sn sürmüyor bile, ama dediğim gibi çok çok rüzgarlı havalarda...(en basit bi örnek vermek gerekirse vcd de yada dvd de film izlerken pause tuşuna basıp tekrar playa basman gibi bişey :) )

deiseg motor 60$ civarında v-box'ta aynı fiyatta, senin elinde 120 cm anten olduğuna göre deiseq motor işini görür. deiseq motor 120 cm büyüklükteki antenleri destekler, mesala senin elinde 150 cm lik antenin olsaydı deiseq motor kullanamazdın o zaman v-box alman gerekliydi.

murat

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1005

ama şunu belirteyim haraketli sistemin tek bir püf noktası var ada "İYİ BİR USTA" bulman. Benim sistemi kurmaya gelen kişi sabah 11:00 gibi geldi , işini bitirdiğinde saat 18:30 civarıydı.( tabi kanalları dizmesi, ayarlaması , çıkmayan kanalları silmesi) hepsi dahil.

murat

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    106

Anladığım kadarı ile usals ayarı oluyor bu yapılan :write: . Stab marka motordan başka (ki usals stab marka motorun lisanslı sistemi, bunu da öğrendik :eyecrazy: ) usals uyumlu onwa marka deiseq motor da var.
    Peki iyibir usta bulup ayarlattık diyelim . Yeni yazılım yükleyince resetliyoruz makinayı dolayısı ile diğer ayarlarla birlikte motor ayarları da silinir bu durumda
    yeniden usta mı çağırıcas yoksa anten sistemi ayarlı olduğu için receiver üzerindeki bazı (henüz bilmiyorum) setting leri bir yere not edip onları mı gireceğiz 8000 xcam e.

Ankarada ben birde Geotrack marka buldum buda usals uyumlumu acaba.
    Kullanan varmı arkadaşlardan?

Deiseq motor lar için fiyat/performans değerlendirmesi kısaca yapabilirmisiniz lütfen.

Sevgilerle......

Banned Member
    Giriş Tarihi
    01-03-2004
    Üye No
    5163

Sevgili arkadaşım sankın sakın GEOTRACK motor almayı Düşünme Ben Aldım Hiçbir Uyduya Ayarlayamadan Bozouldu Ayrıca Usulas Desteği De Yok Aldığına Bin Pişmam Olursun tavsiyem Goldmaster Veya sg120

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3985

New Icon18 Diseqc motor

[email protected]

Aslinda seninkine benzer problemi ben de yasar durumdayim. Benim receiverim filan yok daha ama Ankara'dayim ve tam senin dedigin konfigurasyonda bir sistem kurdurmaya calisiyorum. Konya Sok'da bazi yerler motorlu sistem dedigim anda, biz kurmayiz diyorlar. Bazi baskalari ise, Diseqc motora kefil olmayiz, garanti vermeyiz, cok sorunla karsilasiyoruz diyorlar.

Vbox'la hayatin daha kolay olacagi gozukuyor ama Diseqc gibi daha teknolojik bir metod varken bundan da hemen caymayi istemiyorum. 120cm antenle Diseqc motor kullanan pek cok insan var forum'da, onlardan fikir almayi cok isterim.

Sevgiler.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    775

Forumda "search" bölümüne girip istediğiniz konuyu arattırısanız, konuyla ilgili şimdiye kadar yazılmış tüm mesajlara ulaşabilirsiniz ve daha çabuk sonuç alabilirsiniz. Kolay gelsin........

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-02-2004
    Mekan
    63 Şanlıurfa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    3480

agua kardeş yönetm şu

1-25 $ dolar diseg poziyoner al ve kullan avantajları var
    2- yeni yazılım yükledin önceden editor programı ile settinglerini al daha sonra cihaza yazılımı yükledikten sonra setinglerini yükle bir daha yeniden ayarlamasın.aynen ayarladığın gibi uydun çalışır.

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    106

@aarslan
    Aslında her anten kuran profesyonel bilirki kurulacak zemin çok önemli. Ben açıkcası
    sabit 90 cm anten dışında ki oda balkon demırine bağladım başka anten kurmadım.
    Kendim de teknik bir meslek sahibi olduğumdan ve teknoloji kavramlarını ii bildiğimden
    USALS sistemi bana da çok çekici geldi. Ve fakat güncel pratik hayatta uygulama tabiiki çok farklı , hepimiz biliyoruz bunu.
    Teknik olarak birşeyler öğrensek bile ekipman broşür,kullanma klavuzları,internet siteleri, kitaplar.... ve özellikle bu forumdan çünki aramızda gerçekten işlerinin ehli ve çok iyi niyetli arkadaşlar var ve çok yardımcı oluyorlar ,,, işin uygulama yönünde özelliklede antenin motora bağlandığı rotor kısmı beni düşündürüyor. Bozulması biryana ki insan hayatından daha önemli hiçbirşey olamaz, antenin fırtınada uçup bir kazaya sebebiyet vermesi korkunç birşey.Yani rotor kısmı nekadar dayanıklı, anten direğini çok sağlam kursak bile.
    Oturduğum yer 4. cadde öveçler/ankara ve kuracağım teras rüzgar alıyor.
    Kollu motorları da inceledim biraz mount kısmı daha dayanıklı duruyor ama motorkolunun dayanıklılığını Diseqc motor ile kıyaslayamıyorum.
    Ama 150 parabol yaklaşık 120 ofset antene eşdeğer diyerek ve rüzgarda anten çapı enküçük olanın tehlike riski daha azdır (bu haraketli sistemlerde) diye düşünerek vede ulam olmaszsa sabit kurarım diyerek karışık bi şekilde 120 ofset aldım.
    Ve de şu anda haraketli sistemler bi virüs gibi kafamda dolaşıp duruyor açıkcası.
    Bu haraketli sistemleri çevirdikten sonra birdahaki çevirme işlemine kadar bi şekilde tabiiki fırtınada kolayca sabitlemenin yolu varmı?
    İşte birinci sorunum bu anlattıklarım, ustalar ne der acaba bu işe.....
    Herkeze sevgiler ve saygılar........

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    106

@next
    teşekkür ederim arkadaşım ,,yeni birşey daha (2- yeni yazılım yükledin önceden editor programı ile settinglerini al ........) öğrendim sayenizde.
    25$ dan daha çok pahalı 60-100$ biliyorum bu motorları ama belkide markaya göre değişiyordur fakat cevabınızın üstündeki güvenlik konusundaki düşüncemi ve aklımın karışıklığını değerlendirebilirmisiniz...
    sevgilerle.....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3985

New Icon18 Motorlu canak

[email protected]

Bir taraftan da bircok insanin motorlu sistem kurmus oldugu gercegi sozkonusu. Yani bunlardan hangisi ruzgarda kopup, ucup gidiyor. Belki de ben duymamisimdir. Ama pek cok insan Ankara'nin ruzgarli yerlerinde dahi motorlu canaklar kullaniyor.

Benim tek tutar tarafim antenin tumuyle guney cephesine bakan bir duvara monte edilecegi. Apartman bir tepe uzerinde ve ruzgar eksik olmuyor ama asgariden antenin monte edilecegi duvar, kuzey ruzgarini almiyor.

Duvar yuzunden benim antenim belli bir aralikta donmek durumunda. Sanirim 40kusur E'den daha doguya ve 30 W'den batiya bakmam mumkun olamayacak. Diseqc motorla boyle bir limit belirlemem mumkun mu? Antenin duvara takilip durmasini istemem.

Simdiden tesekkurler.

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    106

@aarslan
    Merhaba;aslında en azından simdilik next 8000 topikini biraz geçti montaj tartışmaya başladık umarım yöneticiler kızmaz,, buarada senin *Anten montaji * yazını da okudum.
    Benim derdim doğu ve güney-doğu dan gelen rüzgar fırtına ile , aslında şu an sistemi kurduktan sonra antenin bi tarafından 2-3 metrelik zincirle ayrıca sabitlemeyi düşünüyorum.:)))))..
    Ruzgarli yerlerde motorlu canak kullanan arkadaşlar eminin bize yardım ederler.Biraz daha zaman geçsin herkez bir anda bulmak çok zor bekleyeceğiz.

Dün akşamdan beri next 8000 motorlu settings lerine ve de dısceq kurulum yöntemlerini inceliyorum. Eksiğim yanlışım varsa ustalar düzeltsin:
    1-next 8000 de dısceq 1,2 seçilir lnb kablosu dısceq motora bağlanır
    2-next 8000 de dısceq 1,2 seçilir lnb kablosu vbox a gider çıkışı dısceq motora bağlanır
    3-next 8000 de USALS seçilir lnb kablosu dısceq motora bağlanır
    Bundanda anlaşılacağı üzere her durumda dısceq motor kurulumu tam yapılmalıdır.
    Pozısyon hafızaları 1 de dısceq motorda,,2 de vbox da,,3 de next 8000 de kayıtlı kalacaktır. 1- ve 2 de her uydu tek tek bulunup hafızaya alınırken 3 de kı yöntemle tek uydu ayarlamak yeterlı görünmektedir.
    Next de pozisyon lar için girilebilir limit USALS setings kısmında yok bu nasıl olacak bende bilmiyorum. Ama aklıma gelen şey limitlerin dışında kalan uyduları receıver hafızasından silmek. dısceq setıngs de lımıt varmı hatırlamıyorum, bakmak lazım.

Duvara monte edilebılecek 80cm x 60cm x 35cm(bu yükseklik) demirden bir karkas ile
    zemin sorununu çözmeyi düşünüyorum.Aslında bende senin yazdığın gibi teras korkuluklarını düşünmüştüm ilk önce ama bende korkuluklara yaklaştıkca rüzgar şiddeti artıyor. Demir karkası iç tarafta bir duvara monte edeceğim.
    Sevgiler.........

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    106

Bu arada ankarada konuş tuğum bir montajcı stab HH120 motor içindeki dişlilerin prinç diğermarkalarda plastik olduğunu ve buyüzden stab markanın daha dayanıklı olduğunu anlattı. Doğruluk derecesini bilen varmı?
    sevgıler.......

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Diğer topic'te yazmıştım bunu.

Evet STAB marka olarak bu nedenle daha pahalı ve dayanıklıdır.%99 tüm Diseqc motorlardaki dişli aksamı sert plast****r.

Sevgiler

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    106

Tesekkür ederim Bülent bey
    Bu editor programı ile alınan settingler içinde uydu/kanalbilgileri, uydu pozısyon hafızaları
    ve hangi yöntemle set edildikleri dısında el ile girdiğimiz kanal keyleri de varmı acaba?
    İyi çalışmalar....

Uydumarket Firma Yetkilisi
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    231

bu arada yakında next8000 plus piyasaya çıkacak..yani 8000 in motorlusu..ilgilenenlere duyurulur..yani pozisyonerli.

Average Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1858

bir mesajda benden
    GOLDMASTER DISEC motor USALS modda calisiyor. Reklam amacli degil ama 50 dolar civari bir fiyati oldugu icin STAB'a alternatif olarak dusunebilirsiniz...

Member
    Giriş Tarihi
    09-02-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    2191

stab motorların fiyatı hakkında bilgisi olan arkadaş var mı?

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı