Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: FreeTv& SANSUI

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    2079

FreeTv& SANSUI

Merhaba..
    Düngece tv izlerken free tv reklamı geçti.. digital teknoloji ile ömür boyu bedava yayınlar vs.. diye ömür buyu bedava cazip bi teklif insanın üzerine hemen atlayası geliyor.. ben yinede müşteri hizmetlerini bi arayayım dedim; Müşteri Hizmetleri : 0 212 470 0 800 aradım bir bayan çıktı reklamlarınızı izledikten sonra bu bu free tv olayı bana cazip geldi almak istiyorum dedim.. ömür boyu bedava olan nedir nasıl alıcam falan filan..
    bayan şöyle izah etmeye başladı.. "türksat uydusunda 52 kanal var" peki bu kanlları isim olarak listesi olarak verebiliyormusunuz diye sordum.. "beş yukarı beş aşağı değişir" dedi show tv ve discovery olayını örnek gösterdi.. bende peki dedim o zaman ya diğerleride şifrelenir yada yayınlarını turksattan çekerse ne olacak ömür boyu bedava olayı.. "o zaman türksat 1c yi istemezseniz hotbird 13° e çevirirsiniz" hotbirt uydusunda 700 cıvarı kanal var" bi dakka bayan dedim hotbirtte bildiğim kadarı ile en çok 300'e yakın kanal var şifersiz.. ve bunlar da ne zaman şifrelenir belli olmaz.. siz 700 kanaldan bahsediyorsunuz.. yani şifreli yayınlarıdamı izleteceksiniz "hayır sadece şifresizler" öyleyse 700 rakamını telafuz etmeyin dedim..
    diğer bir konu var cihazınız Mpeg 2 yi destekliyor bugün için tamam, fakat düne kadar analog yayın diye bişey vardı şuan bitti.. bikaç yıl sonra nasıl bir yayın sistemi olacak bilmiyoruz sizin cıhazınız bunu desteklemezse ne olacak, ömür boyu garanti.. hadi ben çok yaşamam belki ama:) aynen böyle konuşuyoruz.. 18 yaşında biri alırsa yani işiniz zor dedim.. bunun üzerine bayan "şu an zaten söylemimizi değiştirdik aylık garanti veriyoruz" bayan zor durumdaydı... bırakın aylık... haftalık bile veremzsiniz aslında kişi tv izlerken kanal şifrelenir yada yayından kalkar.. sizin tekelinizde olan bişey değilki deyip ilave ettim; çok zor durumdasınız farkındayım ama sizin hiçbi suçunuz yok... sizi bu zor duruma düşürenler düşünsün, yayın listesi ve liste garantisi verirseniz almayı düşünürüm.. deyip iyi günler diyerek telefonu kapadım..
    :) ben bu bedava olayına bayılmıştım ama almadan önce blgileneyim dedim..
    ilgilenenlerede bilgi olsun..
    ben bu forumu takip etmeden önce bu olaya balıklama atlarmıydım... belki!

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Bence burayı görmedin sanırım ;)

Sevgiler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    2079

:) ben oraya sülün osman hikayesiyle birlikte yazmıştım.. orada konu gündemden düşmüş gibi..reklamlar yanı hızda devam ediyor diye tekrar yazayım dedim.. başlık almayı düşündğünüz uydu alıcıları genel.. olunca buraya yazmayı uygun gördüm, çünkü ben ilk receiver alırken bu sayfalara bakmıştım..
    kolay gelsin...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı