İnternette yayılan “[email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected]” adlı virüslerin “en tehlikeli virüsler” olarak ilan edildi.

Türk İnternet Birliği Başkanı Hakan Topuzoğlu, yaptığı açıklamada, internette, dosya paylaşımı, e-posta gibi çeşitli yollarla yayılan virüslerin, etkilediği bilgisayarlarda sistemlere zarar verdiğini ve gizli bilgileri çaldığını söyledi.

Topuzoğlu Symantec tarafından derecelendirilen virüslerden en tehlikelilerinin “[email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected]” adlı virüsler olduğunu belirtti.
[:!] [:!]
Maksimum 4 risk derecesinde bulunan ‘[email protected]’ adlı virüs 4 Haziran 2003’te, maksimum 3 risk derecesinde bulunan ‘[email protected]’ 17 Nisan 2002’de, ‘[email protected]’ 31 Mayıs 2003’te, ‘[email protected]’ 18 Mayıs 2003’te, ‘[email protected]’ ise 8 Mayıs 2003’te tespit edilmişti.

Mevcut antivürüs yazılımlarını ve firewall programlarını devredışı bırakan bu virüslere karşı da tespit tarihi ile aynı gün hazırlanan antivürüs yazılımlarıyla bilgisayarlar korunmaya çalışılıyor.

Ancak, internetten ücretsiz olarak alınabilen bu yazılımları bilgisayarlarına yüklemeyenler, virüslerin etkilerinden kurtulamadılar..........


:sword: :love: :puah: :bravo: :clownprv: :hah: :smashfrea :help1: :shout: