Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 11 mesajdan 1 ile 11 arası

Konu: sunny 1030 sky cihazın usb bağlantısı ile videolink kayıt sorunu

Junior Member
    Giriş Tarihi
    18-02-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Üye No
    3201

sunny 1030 sky cihazın usb bağlantısı ile videolink kayıt sorunu

Arkadaşlar sunny 1030 cihazımla usb bağlantısı ile bilgisayarıma kayıt işlemi yapmak istiyorum. fakat kayıt yapmak istediğim kanalların hepsi Turksat uydusunda.Ama cihazımın kurulum diriverında turksatta bulunan kanalların listesi yok bu yüzden kayıt yapamıyorum bu konuda yol gösterecek arkadaşlardan yardım bekliyorum.. :crashs: :crashs:

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    3427

Merhabalar ben de buaralar bu konuyla yakinen ilgilenmekteyim inşallah yaında çok 4/4 lük bir hale gelecektir. Bu kayıt işi ama şuan için bazı sıkıntıları var şimdi seninde dediğin gibi bütün uyduları bırak bir uydudaki bütün kanalları bile görememekteyiz ama bununla ilgili olarak şöyle bir şey var kendi menülerini yani yayınların resimleri ve clicklediğinde açılması ile ilgili olarak programın kurulumunun yapılmış olduğu klasörün altında navigations onun altında baktığında TV / Radio gibi klasörler göreceksin. Bu klasörlerin içlerinde şuan senin program çalıştığında karşına gelen ilk TV / Radio seçiminin içeriğinde görünen seçeneklerin herbirinin ayrı ayrı klasörler olduğunu fark edeceksin bunların herbirinin içerisinde birer tane *.xml dosyaları olacak bu dosyaları (open with) ile (Notepad) ' de aç ve ekrana gelen görüntüye biraz baktığında kendi menülerini hazırlayabileceğini fark edersin. Kanal İsmi, Resmi, Video Pid, Audio Pid, Pd_Pid, frekans, oran, symbol,ve uydu gibi bilgilerin girildiğini göreceksin. Bunları düzenleyerek kendi istediğin programları ayarlayabilirsin. Ama şuan şifreli yayınların açılmasını sağlayamadım onun nasıl olabileceğini bulmaya çalışıyorum.

Buarada birde programın yeni versiyonu var Ver2.0

bulinkten çekebilirsin ama 67.5 MB. ona göre birçok uydu ve kanal eklenmiş çok inceleyemedim ama şifreli kanalları gene göstermiyor ama bence bunun bir yolu olmalı ben yada birileri bunu çözecektir.

Sevgilerimle,
    İyi Seyirler.
    Düzenleyen soneralp : 03-03-2004 at 09:40

Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2004
    Mekan
    33 Mersin
    Üye No
    2973

Sevgili melegobia o program ile hiç ugraşma bende aylardır uğraşıyorum ama iyi bir sonuç elde edemedim soneralp in dediği gibi zaten şifreli kanalları kaydetmiyor.
    Bende Avermedia tv kartı var receiver den direkolarak tv kartının anten girişine bagladım her türlü kayıt işlemini rahatlıkla mpeg 1 ve mpeg 2 olarak yapıyorum şifrelikanallar dahil .Eger tv kartın varsa bu kayıt işlemini onunla bir dene belki hoşuna gider.
    tabiki tv kartının capture özelliği olması lazım.sevgilerimle kolay gelsin

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    3427

Arkadaşlar bilginiz olmasında fayda var ben programın üzerinde uğraştığım gibi sunny firması ilede görüştüm onlarda bunun ile ilgili olarak bazı çalışmalarda bulunduklarını inşallah kısa bir süre içerisinde bunun ile ilgili bir programı web sayfalarından yayınlayacaklarını söylediler.

Sizlerde bence benim gibi arada arayaıp görüşürseniz bunun elzem bir ihtiyaç olduğunu düşünerek daha fazla önemseyebilir ve daha çabuk olarak bir program yayınlaya bilirler.

Sevgilerimle,
    İyi Seyirler.

New Member
    Giriş Tarihi
    07-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    5983

Aynı sorun bende de var ustalar ama yurttas arkadasın dediği gibi TV kartı olayı daha mantıklı..

Member
    Giriş Tarihi
    03-02-2004
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    1567

Freex haricindeki şifreli kanalları kayıt ediyor. Türksat için uzaysat forumunda kanal güncelleme mevcut. Aslında xml dosyalarını edit ederek sizde türksattaki kanalları ekleyebilirsiniz.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    3427

Arkadaşım senin dediğine göre şifreli birtek freex olmuyor diyerleri oluyor ben hayli uğraşmış olmama rağmen herhangibir şifreli kanalın pc'de görüntülenmesini sağlayamadım sen bunu nasıl becerebildiğin hakkında biraz bilgi verirsen çok sevinirim.

Bahsettiğin .xml dosyalarına bende müdahalelerde bulunup neredeyse bütün kanallarıda ekledim hemde ikonları ile falan filan ama içine girilen bilgilerde sıkıntı belki şurada oluyor ben bunu anlıyamadım pid'ler le ilgili 4 'adet bilgi istiyor ama receverdan baktığında sadece 3'tanesini bulabiliyorsun. diğer 1 tanenin ne olduğu ile ilgili bir bilgi bulamadım enazından ben bulamadım bu 4'üncü pid 'e ne girilecek onu anlayabildin mi?

Eğer bir yöntem geliştirdiysen de bunu yazabilirsen çok sevinirim.

Diğer yandan usb üstünden gelen bilginin kaydı gayet kaliteli oluyor onun içinde bu sistemin geliştirilmesi ve çalıştırılması bence çok daha güzel ve sağlıklı olacaktır çünkü recever'ında sağladığı bazı imkanlarla belirlenen saatte pc'nin de açık olması koşulu ile kayıt yapabiliyor. denemelerinin neticesini bekliyorum.

Sevgilerimle,
    İyi Seyirler.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    3427

New Icon4 pc'de türksat ı izleyemeyenlere......

Buarada türksatı seyredemiyorum diyen tüm arkadaşlara duyurulur. sunny kendi web sayfasında turksat'la ilgili sky video link programı için bir update hazırlamış linkini buraya koyuyorum. 464 kb'lık bir zipli dosya bunu kurun turksatı pc'den programla çalıştırabilirsiniz.

:bigeyes:

Sevgilerimle,
    İyi Seyirler.
    Düzenleyen soneralp : 08-03-2004 at 18:17

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Üye No
    950

kafayı yiyecem yaw ,xml içinde en ufak bir değişimde,programa girdiğimde simgesi kayboluyordu, değiştiremiyordum. sonra orf bouqueti denedim oldu kanalları gösteriyordu ama hepsini değil mesalela trt1,ntv de görüntü yoktu cart curt seslar geliyordu. daha sonra hiçbir bağlantı yapmadan(usb hariç) hem tv den hemde bilgisayardan farklı görüntü gelmeye başladı yani tvde trt2 varkan, bilg trt int gösteriyordu gel gör ki bilgisayarı yeniden açtığımda artık editlediğim kanlalların hişbiri izleyemedim.hazzır paketi deniyecem birde. bu arada tv kartın capture ne derece kalitelidir bilemiyorum çözünürlük çok düşük oluyor.mp2 dosyasını divx e çeviremiyorum virtual dub hata verip duruyor siz dede var mı???

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    109

sevgili soneralp
    bu dosya çalışır ancak bununda güncellenmesi gerekiyor.çünki ilk gözüme çarpan mesela trt frekansları yanlış yani bir önceki.dolayısı le trtler çalışmıyacaktır.

Member
    Giriş Tarihi
    03-02-2004
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    1567

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi soneralp
    Arkadaşım senin dediğine göre şifreli birtek freex olmuyor diyerleri oluyor ben hayli uğraşmış olmama rağmen herhangibir şifreli kanalın pc'de görüntülenmesini sağlayamadım sen bunu nasıl becerebildiğin hakkında biraz bilgi verirsen çok sevinirim.

Bahsettiğin .xml dosyalarına bende müdahalelerde bulunup neredeyse bütün kanallarıda ekledim hemde ikonları ile falan filan ama içine girilen bilgilerde sıkıntı belki şurada oluyor ben bunu anlıyamadım pid'ler le ilgili 4 'adet bilgi istiyor ama receverdan baktığında sadece 3'tanesini bulabiliyorsun. diğer 1 tanenin ne olduğu ile ilgili bir bilgi bulamadım enazından ben bulamadım bu 4'üncü pid 'e ne girilecek onu anlayabildin mi?

Eğer bir yöntem geliştirdiysen de bunu yazabilirsen çok sevinirim.

Diğer yandan usb üstünden gelen bilginin kaydı gayet kaliteli oluyor onun içinde bu sistemin geliştirilmesi ve çalıştırılması bence çok daha güzel ve sağlıklı olacaktır çünkü recever'ında sağladığı bazı imkanlarla belirlenen saatte pc'nin de açık olması koşulu ile kayıt yapabiliyor. denemelerinin neticesini bekliyorum.

Sevgilerimle,
    İyi Seyirler.
    emuda değil fun kart ile açıyor.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık