Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 15 mesajdan 1 ile 15 arası

Konu: İnternetin son belalısı Netsky-D

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

Post İnternetin son belalısı Netsky-D

İnternet kullanıcılarının korkulu rüyası bilgisayar solucanlarına bir yenisi daha eklendi. Pazartesi günü ortaya çıkan Netsky-D solucanı tüm dünyada hızla yayılmaya başladı.

İnternet güvenliği uzmanları Netsky-D’nin geçen haftalarda interneti kasıp kavuran MyDoom virüsü kadar zararlı olmadığını belirtmekle birlikte, "re:details" ya da "re:here is the document" gibi birbirinden farklı konu başlığı taşıdığı için yeni solucandan kurtulmanın diğer virüslere göre çok daha zor olduğunu söylüyor.

Bir "pif" dosyası ekiyle birlikte gelen yeni virüs, bu dosyanın açılmasıyla birlikte kendini kopyalayarak bilgisayarların ve e-posta bant genişliğinin yavaşlamasına neden oluyor. İnsanların pif dosyasında virüs olabileceğinden şüphelenmediğine dikkat çeken uzmanlar, kullanıcılardan ilişiğinde pif uzantılı dosya bulunan e-postaları açmadan silmesini tavsiye ediyor.

Yeni solucanın önceki varyantı olan Netsky-B, şubat ayında MyDoom-A ve Sober-C’den sonra en tehlikeli üçüncü bilgisayar virüsü olarak değerlendirilmişti.

Kaynak : Routers

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Antivirüs yazılımı kullanın.Son 10 günde en az 20 makinada karşıma çıktı,hepsindede AVG mi ne ondan kuruluydu,bu AVG çok sık güncelleme istiyor,çok ta etkili değil.Ben yıllardır NAV kullanırım ve 1 kere virüs almadım.

Sevgiler

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

valla daha öncede dedik NAV (Norton Anti Virus) diye ama dilin kemiği yok her kes kendinden mesul

not :bu arada NAV $21 fiyatla satışta nette :)

Member
    Giriş Tarihi
    23-02-2004
    Üye No
    4006

yazınızı maalesef solucanmıdır,böcükmüdür her ne halt ise bugün bilgisayarıma bulaştıktan sonra okudum ama iş işten geçti bir kere.e-mailimi kontrol ettim gelen ekli dosyayı yükledim(işin ilginci e-mail in adres uzantısı baş[email protected] olduğundan güvenilir sandım) açtımve bilgisayar nakavt oldu.bilgisayar çalışırken bayağı zorlanıyor.tavsiyem tanımadığınız kişilerden gelen"hello"başlıklı dosyaları açmayın
    syglar

Member
    Giriş Tarihi
    23-02-2004
    Üye No
    4006

bu arada norton kullanıyorum ama onu bile aldattı
    syglar

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Sürekli online güncel olan NAV2004 kullanıyorum,hatta şirketteki herkes aynı şekilde,ve şimdiye kadar değil virüs sorun bile olmadı.

Sizde olması ilginç

New Member
    Giriş Tarihi
    04-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    1624

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Bulent Tekcan
    Sürekli online güncel olan NAV2004 kullanıyorum,hatta şirketteki herkes aynı şekilde,ve şimdiye kadar değil virüs sorun bile olmadı.

Sizde olması ilginç
    sevgili dostum tabiki tebrübeye saygı duymalı ama bende çalıştığım şirketlerde birçok antiv virüs yazılımını kullandım ve vardığım netice en güvenilir olanının mcafee olduğu nortton bu işte iyi fakat virüsleri sonradan yaptığı antivirüs pachleriyle temizlemekte iyi ama genede hiç korunmamaktan iyidir.

tabiki bu benim deneyimime dayanarak vardığım düşüncem.
    sevgiler.

Member
    Giriş Tarihi
    03-03-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    5381

AVP antivirüs programınıda bir denemenizi tavsiye ederim.özelliklede virüs bulaşmış bir pc ye sonradan kurulmasında bile ne kadar iyi olduğunu göreceksiniz.

saygılar

"sunny at 1030 dcı +fun4+fun5+silver+gold+multiprog yazıcı+2 çanak+2 lnb+2 F konnektör+17 mt kablo+4 x çelik dübel+scart+3 lü grup priz+uzaktan kumanda+17 eleman UHF anten+pilipis tv+vs..vs.."

Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    2378

arkadaslar bende mcafee kullanıyorum gayet memnunum . nav kullanan bırcok kısının vırus yedıgıne hatta nav kendı programının vırus yedıgıne sahit oldum.mecafee bu ıste daha iyi. trend hatırı sayılır av programlarından ozellıklede server versiyonu

sevgıler

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    03-01-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    79

Mc afee bende çok memnunum ama yinede pc göçtü..

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Uygunsuz kullanım kesinlikle,dedim ya ben yıllardır NAV kullanırım 1 kere bile virüs almadım,kaldıki son günlerde onlarca mail geliyor virüslü.

Özelliklerini default bırakılması bile tehlike,NAV2004 süperrrrr.

Sevgiler

Uydumarket Firma Yetkilisi
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    231

ben NAV ın içinde gereksiz birçokşeyin olduğunu yani ona gerek olmadığını düşünüyorum.çünkü NAV çok kasıyo bilgisayarı..çok iyi bir makinede kullanılabilir bence..virüs bulmasına,güvenilirliğine diyeceğim yok..ama bana göre kendi çapımda yapmış olduğum virüs programları arasındaki testte antivir in daha etkili olduğunu gördüm diğerlerine göre..en güzelliğide hiç gereksiz bişeyin olmaması yani kasmaması..her makinede sorunsuz kullanılabilir..ama devamlı güncellemek gerekiyo tabikide...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    187

selamlar;
    arkadaşlar hiçbir virüs programı kötü deil sadece güncellemek te yeterli deil bazı arkadaşlar mcaffee bazıları nav bazılarıda avp yada başka bir virüs programını tercih edebilir. Lakin bunlardan seçerken makinanın çalışmasını en az etkileyenini tercih etmek zorunda kalıyor insan mesela mcaffee makinanın canını çıkartıyo sistem kaynakları can çekişiyor NAV yada symantec'in corporate editionu sistemde herhangi bir yavaşlamaya yada sistem kaynaklarına aşırı derecede yüklenmiyor. Ben symantec corporate edition kullanıyorum fiyatıda cazip.Bende bu güne kadar hiçbir sorun yaşamadım ama sürekli güncelim :) birde outlok kullanmıyorum webden bakıyorum maillerime ne olur nolmaz diye :)
    saygılar iyi çalışmalar..

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3909

antivir kullanıyorum. şemsiye olan hani.
    bende çok memnunum. makinayı da yormuyor... www. free-av.com

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    4300

New Icon7

Bilgisayarın mı var derdin var..