Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 11 mesajdan 1 ile 11 arası

Konu: İstanbul'da Kar Alarmi, Antalya'da Hortum!

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    21-10-2003
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3

New Icon4 İstanbul'da Kar Alarmi, Antalya'da Hortum!

İSTANBUL'DA KAR ALARMI, ANTALYA'DA HORTUM!
    ''ÇOK YÜKSEK YOĞUNLUK ALARM'' ANLAMINI TAŞIYAN C PLANINA UYGULANIYOR!

İstanbul'u etkileyen kötü hava koşulları nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi "çok yüksek yoğunluk alarmı anlamını taşıyan "C Planı"na geçti. Enerji nakil hatlarında meydana gelen arızalar nedeniyle İstanbul'un birçok bölgesine elektrik verilemiyor. Antalya'da ise hortum nedeniyle Uluslararası Havalimanı zarar gördü.

istanbul'da "C Planı" uyarınca, "A" ve "B" planlarında görev alan birimlerin sayısının artırıldığı, ekiplerin köprü altlarıyla ana arterlerde su birikintilerine müdahale ettiği, yollarda tuzlama ve kar küreme çalışmalarına başladığı belirtildi.

Kötü hava koşulları nedeniyle Beykent, Işık Sabancı ve Koç üniversiteleri yarın tatil edildi. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde bugün, yarın ve cumartesi günü yapılacak sınavlar ileri bir tarihe erteledi.

Elverişsiz hava koşullarının hüküm sürdüğü Antalya'da, fırtına ve yağmurdan sonra kısa süreli etkili olan hortum, Antalya Uluslararası Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nin çatısının uçmasına yol açtı. Terminal binası ile çevredeki bazı ek binaların camları kırıldı. Havaalanı çevresindeki bazı ağaçlar da devrildi. Kısa süre etkili olan hortum nedeniyle aprondaki MNG Havayolları'na ait bir uçak, kendi etrafında döndü. Bu sırada uçağın kuyruk kısmında hasar meydana geldi. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Başmüdürü Osman Serdar, seferlerde bir aksama olmadığını bildirdi.

Antalya-Altınyaka Karayolu, 16 ve 25. kilometrelerde meydana gelen heyelan yüzünden trafiğe kapandı. Antalya-Burdur, Antalya-Alanya, Antalya-Kemer, Antalya-Altınyaka, Antalya-Korkuteli, Antalya-Isparta ve ekipler yolları açık tutmak için çalışıyor.

Kayseri'de, dün geceden itibaren etkili olan ve hızı saatte 120 kilometre ulaşan fırtınanın etkisiyle sökülen saç kaplamalı çatı, 9 araçta maddi hasara yol açtı.

Trakya'da da Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı hava, yaşamı olumsuz etkiliyor. Hava sıcaklığı bölge genelinde 8-10 derece azalırken, dün akşam saatlerinden itibaren devam eden kar yağışı ve buzlanma nedeniyle çok sayıda ilçe, belde ve köy yolu ulaşıma kapandı.

Edirne merkez ve ilçelerinde eğitim öğretime 2 gün ara verildi. Tekirdağ'ın Çorlu, Marmara Ereğlisi ve merkez ilçeleri dışındaki okullar ile Kırklareli ve ilçelerindeki okullar iki gün, Tekirdağ'ın Malkara İlçesi'nde ise eğitim öğretime bir gün ara verildi.

kaynak:

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

büyük şans eseri bir yolunu bulup Sarıyer'e eve ulaştım , yollar felaket....Beşiktaş'ta ki işyerimden 5'e doğru çıkıp , Barabros Bulvarına ulaşmak için ara yollardan geçmeye çalıştım , fakat bir sürü zincirsiz araba/servis minibüsü v.s yolları tıkamıştı , tesadüfen bir delik bulup Barbaros Shell'in yanına çıkan yoldan doğruca kendimi yeni yapılan alt geçide , ordan da Büyükdere caddesinden Sarıyer'e yavaş yavaş geldim...allahtan Hacı Osman bayırında tuzlama yapmışlar , bir problem yok ...neyse sağ salim eve geldim allaha şükür...hemen Forum'a girdim...maşallah Forum canavar gibi...şirketten bugün girip register olmuştum , süratine inanamadım...evden dial-up ilede çok iyi...evet karda kıyamette evine gitmeye çalışanlara allah kolaylık versin,bakalım yarın nasıl gideceğiz işe...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2003
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    78

bodrum da yagmur var...

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    292

selam arkadaşlar :wave:
    Adana bir yağmur dosların başına vermesin 3 gündür aralıksız devam ediyor gerçi sizin oralar kadar olmaz ama biz böyle fırtınalara alışık değiliz herkese geçmiş olsun :cool:

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    14-12-2003
    Mekan
    37 Kastamonu
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    21

evet felaketmiş az önce Bülent Hocamla görüştüm elektrklerde yokmuş bu arada sularda tabi kısacası istanbulda hayat felç allah kolaylık versin herkese .......

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

şu saatte bile istanbulun %40 hala elektriksiz olan yerlerde de gelip gidiyor daha ne diyeyim :(

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    14 Bolu
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    77

Yetkili kurumlar yeni plan açıklamışlar. A B ve C planlarından sonra
    D E F G Ğ K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z planları hava durumuna göre aşamalı olarak
    teker teker devreye sokulacakmış. Bunlarda planlar fayda etmezse Q X W gibi yabancı planlar devreye sokulacak. Bunlarlada İstanbul'daki sorunlar çözülemezse 1 2 3 4 5 6 ve
    99999999999999999999999999999... arasında tüm sayılar teker teker planlamaya sokulacakmış. Bu kadar plan yapan hükümetin, yetkililerin eli öpülür. Allah razı olsun.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    14 Bolu
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    77

Yine çok büyük bir yetkilimiz kar bir anda bastırdı. Ne yapabilir yetkililer demiş. Böyle afetlere birşey yapılamaz dedi.
    Evet Rusya, Norveç, İsveç, Gürcistan, Ukrayna vb ülkelerde bir açıklama yaparak. Bu değerli büyüğümüz yetkili kişilere destek olmalıyız. Bizde Yıllarca bu kar fırtına oluyor böyle afet duymadık. Acaba 5-8 metre karmı yağmış. Elektrik filanda yok olduğuna göre demişler. Evet Bütün dünya yardıma koşmak için sıraya girmişler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    824

istanbulda yaşayanlara çok geçmiş olsun :wave: adana'da yağmur sağanak olarak devam ediyor :help1:

@[email protected] :jump:

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    19-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    42198

Ne günlerdi be. Hey gidi hey.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    17-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    7409

ZEGO dostum ne o nostalji mi yapıyorsun. Tarihe dikkat etmeyen panik yapacak:)

Saygılar

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı