Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: ustalar yazılım yükleme ve Flash pişiği :(

Junior Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Üye No
    3092

ustalar yazılım yükleme ve Flash pişiği :(

arkadaşlar yazılım yüklemeyi azçok biliyorum.ama son bir haftada iki flash uçurdum
    Bu yaktığım flash ları ben kendim değiştirebilirmiyim ? kaça olur maliyeti ?
    Akşam next2001 daci uçurdum mesela .ve pcnin seri portlarıda çalışmıyor. Modem falan seri benim.Seri portlarımı yakmış olabilirmiyim?
    nextteknik sayfasından birebir yaptım herşeyi ama yinede uçtu:8 ama cihaz ın göstergeleri çalışyor abuk sabuk şeyler yazıyor. Başka bir bilgisayarda düzeltme imkanım olurmu? eğer öyle bağlarsam seri portları yakarmıyım yine ?
    Daci 2001 i kurtarma şansım varmı? . :help1:
    Bu işi artık yapmamaya karar verdim şimdilik.her cihaza version yükleme işi çok dallı budaklıymış :) yardım ederseniz sevinirim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    14 Bolu
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    77

Flash yandı ise kendin değiştireceğini pek sanmıyorum. Çünkü yazılım yüklemede flash
    yaktığına göre bu işi yapman çok zor bir olay.
    Anlayamadığım seri portlar nasıl çalışmıyor. Kablo nextin orjinal yükleme kablosu değil mi?
    Yani maliyeti 15-20 dolar maliyeti var deniliyor bende tam bilmiyorum. İşçilik filanda var.
    Diğer konu aynı şekilde yaptığını söylüyorsun sanırım kablolarda bir sorun var senin.
    Kurtarma konusuna gelince biraz araştırmam gerekecek. Bilen hocalarımız bakalım kurtarma konusuna ne diyecekler.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Üye No
    3092

İlgine çok teşekkürler Chute ustam.en az 50 cihaz a version&emu vs. yükledim.Kablo rs 232- 2/3-3/2 bağlı yani doğru kablo.
    Bak mesela 2 tane cihaz geldi.Sunny7010 ikisi aynı gün ve dükkandan alınma.Verionları aynı. 41.25 h/W falan aynı cihazlar yani. Birine yazılımı yükledim oldu. 1 dakika sonra ötekine yükleme yaptım flash yandı ..?????. Servisteki eleman da inanamadı.Dosya aynı. prog ayrıı,kablo cihaz aynı ...Yani kafayı kıracam. :)
    Neyse nexti servise verdik yine:( Bilgi bekliyoz hala ama :((

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    2085

hyundai 1100 icin seri kablo nasil ? rs232c diyor kablo var ancak ses seda cikmiyor? cevap bekliyor diyip kaliyor .. ALlahtan yakmadik..

Junior Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Üye No
    3092

nextteknik ten bootlu olan dosyayı yükledik ondan oldu sanırım ama servis fabrikaya göndermiş flash tanda değil dediler ne olabilirki başka? hiç açmıyormuş makine. Ofd ekranda 8888 vs. garip şeyler yazıyordu bende iken en son.

Member
    Giriş Tarihi
    17-08-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    251508

üstadlar size bişey danişmak istiyorum uydu konusunda pek fazla bi bilgim yok goldmaster 30300cim uyduya sahibim tamam gülmeyın eskı olabilir sizin kılere göre ama bende yazılım atmak istiyorum ne yapabilirim sizce? ve nasıl atıcagımı ve programların linkini ayrıca ben bu uyduda *** girerek şifre kırma şansım var mı valla bu sorulara cevap vermek uzun sürecek ama idare edin üstadlarim yaa :D

Member
    Giriş Tarihi
    17-08-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    251508

üstadlar bişey daha arkadsımın evine bi tane kablosuz görüntü aktarici koysak alicisinida benım tv baglasak o kanal degiştirdigi zman benım görüntümde degişecek mı ? eger degişecekse bunun degiştirmeyen modelleri mevcut mu?

Member
    Giriş Tarihi
    17-08-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    251508

ya üstadlarım o kadar soru yazdım cvp alırım die o kadar kişi okumus fakat bi yanıt yok mu yaa

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2005
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    77119

arkadaşım burası next bölümü..sorunu goldmaster bölümüne girip orada sormalısın..iyi günler.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı