Uydumarket Banner  

6 sayfadan, 1. sayfa 123456 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 104 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Varikosel Ameliyatı Olacağım..Yardım Eder misiniz?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-05-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    14540

New Icon22 Varikosel Ameliyatı Olacağım..Yardım Eder misiniz?

Merhaba Arkadaşlar...

Sizleri yaklaşık 3 yıldır ailemin bi parçası olarak gördüğüm için çekinmeden ve açıkça paylaşma gereği duydum..

Geçenlerde öykesine bi test yaptırdım ve sperm sayım bayağı düşük çıktı...Renkli doppler çektirdim ve solda 2. dereceden varikosel olduğu saptandı..Haftaya kısmetse ameliyata gireceğim.

Fakat bu ameliyat nasıl bi ameliyat...Belden aşağı mı uyuturlar yoksa tam narkoz vererek mi yaparlar? Riski çok mu? Açık ameliyat mı yoksa endoskopi şeklinde mi olur? Kaç gün hastanede yatarım? Ameliyattan sonrası bende ne gibi şeyler görülür?

Yani bu ameliyatı olan veya bilgisi olan arkadaşlarımız varsa lütfen yardım edin...İçimin rahat olması sayesinde ameliyata gireyim istiyorum...

Hepinize saygılar sunarım...
    Düzenleyen okayhan : 19-01-2007 at 08:22

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-05-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    14540

Bu konu benim için çok önemli..Lütfen bilgileriniz varsa esirgemeyin arkadaşlar...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    01-04-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    89046

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi okayhan Mesajı Göster
    ...Fakat bu ameliyat nasıl bi ameliyat...Belden aşağı mı uyuturlar yoksa tam narkoz vererek mi yaparlar? Riski çok mu? Açık ameliyat mı yoksa endoskopi şeklinde mi olur? Kaç gün hastanede yatarım? Ameliyattan sonrası bende ne gibi şeyler görülür?...
    ameliyat öncesi psikolojik durumunuza negatif etki etmek istemem ama bunların cevapları sizi ameliyat edecek doktorda zaten yok mu?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    9157

Zor birşey değil. Bende de hiç sorun yokken bir check-up sonrasında saptandı. Her türlü şeyden olabiliyor, bana o zamanlar doktor basketbol oynarken malum idman zıpla hopla derken ondan olabileceğini düşünüp ona yordu...

Çok sıradan insanlarda oluyorken genelde hareketli insanlarda olduğunu söylemişti... Bu yüzden sporcuların boxer giymemesini önerdi doktor. Slipten şaşma, bulursan suspansuvar...

Durum şu, kan yerçekimine bağlı olarak yukarı doğru hareket edemiyor ve toplardamarlarda bir bollaşma oluyor. Malum kasıktan torba içerisine doğru yol alan damarların orada bollaşması kan akışını fazllaştıracağı için ortam ısısını bir miktar artırıyor.

Bu da sperm üreilen ortamda sıcağın etkisiyle sperm kalitesini düşürebiliyor...

Bende ki çok alt seviyedeydi, zaten check-up olmasa ortaya bile çıkmayacaktı. Ama ileri seviye olanları gördüm. Gerçekten epey belli oluyor ve oldukça da acı veriyormuş...

Bana doktor ameliyat konusunda opsiyon verdi. İstersen ol istersen olma büyük sorun değil demişti. Ben de başka doktora gittim. O da olma ne yapacaksın dedi...

Benim içime kurt bir kere düştü bir başka doktora daha gidip hazineyi muayeneye sundum. Yarım saatlik iş, Pazartesi gel keselim dedi..

Ben de madem o kadar basit yapalım dedim ve sahiden de kesti...:)

O gece hastanede yattım ertesi sabah taburcu oldum. 1 hafta sonra dikişler aldılar. İlk zaman yürümek kolay değildi ama yavaş yavaş iyileştik.

Ancak doktorların söylediği şu ki genelde tekrar ediyormuş. Yani eski seviyesine gelmese de %100 yok olmasıpek mümkün değilmiş...

Sperm kalitesini düşürmesi her zaman rastlanmıyor ama rastlanırsa da ameliyat sonu hemen düzelme oluyormuş. Zira kalıcı bir sorun yapmıyor, çünkü sorun o anlık. Yani ısının artması...

Benden sonra acı duyan ileri seviye bir abimiz ameliyat oldu. Ancak o anda 2 çocuğu vardı zaten. Yani eleman ISO belgeli sanırım...:)

Özetle fazla dert edilecek birşey değil ama ne de olsa bir ameliyattır. Seninki ileri seviye değilse lüzum görmeyebilirsin ya da benim gibi için rahat edecekse kestir gitsin.

Ameliyat nasıl oluyor dersen bende soldan 3 cm kesik açmışlar. Oradan aleti daldırıp damarı çekip bağlamışlar doktorun anlattığına göre. Yani şiş gibi bir aparatla girip fazlalıkları çekiyor ve normal olması kadar toplardamar genişliği bırakıyor. hikaye bu, uzattık biraz yeter...:)

Son olarak en iyi bilgiyi doktordan alırsın, benim ki sadece aynı konuda bir paylaşım...

Yalnız ameliyat olacaksan hastanedeki tüm hemşirelerin seni çıplak göreceğini unutma.:D: Ben doppler testinde de 35 dakika kadar bir bayan bir de erkek doktorun karşısında çıplak oturmuştum. O ara doktorlar kendi aralarında arabayı satayım mı kaçtan gider ne alsam diye de konuşuyorlardı. Bir ara ben de lafa girdim ve Broadway üzerine iki laf etmiştim. Garip bir durumdu..
    Düzenleyen ispirto : 19-01-2007 at 19:18

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    21-10-2003
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ispirto Mesajı Göster
    Zor birşey değil. Bende de hiç sorun yokken bir check-up sonrasında saptandı. Her türlü şeyden olabiliyor, bana o zamanlar doktor basketbol oynarken malum idman zıpla hopla derken ondan olabileceğini düşünüp ona yordu...

Çok sıradan insanlarda oluyorken genelde hareketli insanlarda olduğunu söylemişti... Bu yüzden sporcuların boxer giymemesini önerdi doktor. Slipten şaşma, bulursan suspansuvar...

Durum şu, kan yerçekimine bağlı olarak yukarı doğru hareket edemiyor ve toplardamarlarda bir bollaşma oluyor. Malum kasıktan torba içerisine doğru yol alan damarların orada bollaşması kan akışını fazllaştıracağı için ortam ısısını bir miktar artırıyor.

Bu da sperm üreilen ortamda sıcağın etkisiyle sperm kalitesini düşürebiliyor...

Bende ki çok alt seviyedeydi, zaten check-up olmasa ortaya bile çıkmayacaktı. Ama ileri seviye olanları gördüm. Gerçekten epey belli oluyor ve oldukça da acı veriyormuş...

Bana doktor ameliyat konusunda opsiyon verdi. İstersen ol istersen olma büyük sorun değil demişti. Ben de başka doktora gittim. O da olma ne yapacaksın dedi...

Benim içime kurt bir kere düştü bir başka doktora daha gidip hazineyi muayeneye sundum. Yarım saatlik iş, Pazartesi gel keselim dedi..

Ben de madem o kadar basit yapalım dedim ve sahiden de kesti...:)

O gece hastanede yattım ertesi sabah taburcu oldum. 1 hafta sonra dikişler aldılar. İlk zaman yürümek kolay değildi ama yavaş yavaş iyileştik.

Ancak doktorların söylediği şu ki genelde tekrar ediyormuş. Yani eski seviyesine gelmese de %100 yok olmasıpek mümkün değilmiş...

Sperm kalitesini düşürmesi her zaman rastlanmıyor ama rastlanırsa da ameliyat sonu hemen düzelme oluyormuş. Zira kalıcı bir sorun yapmıyor, çünkü sorun o anlık. Yani ısının artması...

Benden sonra acı duyan ileri seviye bir abimiz ameliyat oldu. Ancak o anda 2 çocuğu vardı zaten. Yani eleman ISO belgeli sanırım...:)

Özetle fazla dert edilecek birşey değil ama ne de olsa bir ameliyattır. Seninki ileri seviye değilse lüzum görmeyebilirsin ya da benim gibi için rahat edecekse kestir gitsin.

Ameliyat nasıl oluyor dersen bende soldan 3 cm kesik açmışlar. Oradan aleti daldırıp damarı çekip bağlamışlar doktorun anlattığına göre. Yani şiş gibi bir aparatla girip fazlalıkları çekiyor ve normal olması kadar toplardamar genişliği bırakıyor. hikaye bu, uzattık biraz yeter...:)

Son olarak en iyi bilgiyi doktordan alırsın, benim ki sadece aynı konuda bir paylaşım...

Yalnız ameliyat olacaksan hastanedeki tüm hemşirelerin seni çıplak göreceğini unutma.:D: Ben doppler testinde de 35 dakika kadar bir bayan bir de erkek doktorun karşısında çıplak oturmuştum. O ara doktorlar kendi aralarında arabayı satayım mı kaçtan gider ne alsam diye de konuşuyorlardı. Bir ara ben de lafa girdim ve Broadway üzerine iki laf etmiştim. Garip bir durumdu..
    Bu doktorların hepside araba hakkındamı konuşuyor? Aynı şekilde bende sağ sol varikosel ameliyatı olmuştum.Ameliyat masasına yattığımda araba hakkında konuşurlarken gitmiştim.Zor bir ameliyat değil.Geçmiş olsun.
    Sevgiler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    47

geçmiş olsun arkadaşım Allah şifa versin.

Member
    Giriş Tarihi
    01-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1420

2-3 cm'lik bir kesiyle açık bir ameliyat bu.
    apandisit'ten kolay sunnetten zor.
    lakin bir hasta olarak doktorunun bunu sana anlatmasi görevi.
    ne b***** doktorlar var bu memlekette yaw.
    korkacak hic birsey yok, gecmis olsun.
    ameliyattan sonra uc-bes hafta pek hoplayip ziplama.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-01-2005
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    67024

Sevgili Okayhan, geçmiş olsun. En kısa sürede toparlanman dileğiyle...

Member
    Giriş Tarihi
    28-02-2006
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    192620

.....
    Düzenleyen ahmet macit : 22-01-2007 at 02:21

Member
    Giriş Tarihi
    28-02-2006
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    192620

gecmiş olsun kardeş,

Adviser
    Giriş Tarihi
    30-09-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    136984

Geçmiş Olsun Arkadaşım

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    960

Arkadaşlar oldukça yararlı ilgiler vermişler.

Geçmiş olsun dileklerimizi iletelim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-09-2005
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    130395

geçmiş olsun.banada aynı teşhisi koymuşlardı 6 yıl evvel.olmadım ameliyat.
    daha sonrada evlendim ikide çocuğum oldu,ellerinizden öperler.
    bir kaç doktora daha baktır derim ben.

Geçmiş olsun.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-05-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    216360

Geçmiş olsun
    umarım çabucak iyileşirsiniz ameliyat sonrası

Banned Member
    Giriş Tarihi
    28-05-2006
    Üye No
    219364

Geçmiş Olsun kardeşim...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-05-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    14540

Arkadaşlar...

Ne kadar rahat olduğumu ve artık kendimi psikolojik olarak da ameliyata hazır hissettiğimi artık bilmenizi isterim.

Yararlı bilgileriniz sayesinde özellikle Sayın İspirto' ya sonsuz saygılarımla...

Ameliyatım sonrası sizlere olup bitenleri mutlaka yazacağım...

Araba diyaloglarını bile :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-10-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    140944

arkadaşım ben bu yaz ameliyatı istanbulda ......hastanesindeki doktor geldi ameliyat yaptı . ameliyat ta belden aşağısını uyuşturdular buna epiduralmi ne deniyormuş ama bu yöntem bende aksı tesir yaptı . ameliyat olduğum gün çıkardılar sonradan ben kendime gelemeyince anesteziyi yapanla doktor birbirine girdi niye biz bu hastayı bir gün ytırmadık diye .birde söylediler bir günde yatsan aynı parayı vereceksin şimdide gitsen diye.neyse bende narkozdan dolayı çok şiddetli boyun kısmında ağrı yaptı narkozun etkisini bol su içerik günde 4 litre gibi öyle attim ama ameliyattan sonrada iki defa daha tekrar hastaneye gittim birinde 1 ikincisinde iki serum daha yedim yani basit bir ameliyat pahalıya patladı anlayacağın
    dikişleri almıyorlar ilk bir hafta banyo yapmıyorsun sonra bandaji kendin çıkarıp normal banyonu yapıyorsun.
    ilk onbeş gün cinsel ilişki ve ilk bir ay ağır filan kaldırmıyorsun.
    ameliyat olduğun günden üç ay sonra spermiogram testi yaptıracaksın faydası olmuş mu diye.
    zaten ilk üç aydan sonra hücreler kendini yeniliyormuş.
    ben ilk üç sonra yaptırdım.ameliyattan yüzde elli fazda görmüşüm bu hafta cuma günü ikinci defa yanı altıncı ay oluyor spermiogram testine gidecem.
    ama korkulacak bir şey değil ve herkez öyle söyler.
    bakma benimkisi bir ilk oldu herhalde
    ben çapada profesöre de gittim aynı şeyi söyledi .
    ameliyat.
    hatta bu işin başı olan çapadaki anabilim dalını başkanının özel muayenesine bile gittim aynı .daha ne söyleyeyim.
    bendeki sorun hareketsizlik vardı birde sayısı düşüktü. simdidenr geçmiş olsun .soracağın varsa mesaj atarsın.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    9157

Şimdiden geçmiş olsun. Ameliyat sonu da durumu yazarsın, şimdiden acil şifalar dilerim...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-05-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    14540

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi festivity Mesajı Göster
    arkadaşım ben bu yaz ameliyatı istanbulda ......hastanesindeki doktor geldi ameliyat yaptı . ameliyat ta belden aşağısını uyuşturdular buna epiduralmi ne deniyormuş ama bu yöntem bende aksı tesir yaptı . ameliyat olduğum gün çıkardılar sonradan ben kendime gelemeyince anesteziyi yapanla doktor birbirine girdi niye biz bu hastayı bir gün ytırmadık diye .birde söylediler bir günde yatsan aynı parayı vereceksin şimdide gitsen diye.neyse bende narkozdan dolayı çok şiddetli boyun kısmında ağrı yaptı narkozun etkisini bol su içerik günde 4 litre gibi öyle attim ama ameliyattan sonrada iki defa daha tekrar hastaneye gittim birinde 1 ikincisinde iki serum daha yedim yani basit bir ameliyat pahalıya patladı anlayacağın
    dikişleri almıyorlar ilk bir hafta banyo yapmıyorsun sonra bandaji kendin çıkarıp normal banyonu yapıyorsun.
    ilk onbeş gün cinsel ilişki ve ilk bir ay ağır filan kaldırmıyorsun.
    ameliyat olduğun günden üç ay sonra spermiogram testi yaptıracaksın faydası olmuş mu diye.
    zaten ilk üç aydan sonra hücreler kendini yeniliyormuş.
    ben ilk üç sonra yaptırdım.ameliyattan yüzde elli fazda görmüşüm bu hafta cuma günü ikinci defa yanı altıncı ay oluyor spermiogram testine gidecem.
    ama korkulacak bir şey değil ve herkez öyle söyler.
    bakma benimkisi bir ilk oldu herhalde
    ben çapada profesöre de gittim aynı şeyi söyledi .
    ameliyat.
    hatta bu işin başı olan çapadaki anabilim dalını başkanının özel muayenesine bile gittim aynı .daha ne söyleyeyim.
    bendeki sorun hareketsizlik vardı birde sayısı düşüktü. simdidenr geçmiş olsun .soracağın varsa mesaj atarsın.

ben zaten tümden beni uyutun diyeceğim doktoruma...belden aşağı uyuşturmasını istemiyorum..Öyle bi seçeneğim olur herhalde değil mi?

verdiğiniz bilgiler sayesinde içimden bi ses "eeee artık hazırsın oğlum" der gibi..

Hepinize teşekkür ediyorum..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    32

askerde viziteciydim 15-20 kişiyi varikosel ameliyatı ettirdim..
    onların canı yandımı bilmiyorum ama sanırım zor ve zahmetli bir ameliyat değildi ki 15 gün hava değişimiyle gönderiyorlardı...
    buradan da anlaşılıyorki kolay bir ameliyat :)

6 sayfadan, 1. sayfa 123456 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı