Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Kredi kartı PKK'dan da beter

 1. #1
  Member
  Giriş Tarihi
  18-04-2005
  Mekan
  34 İstanbul
  Yaş
  44
  Mesajlar
  134
  Kan Grubu
  B Rh ( + )
  Üye No
  93514

  Kredi kartı PKK'dan da beter  Herşey eskisi gibi değil düzeldi artık yada oradakilerin hepsi aynı düşünmüyor diyenlerin aşağıdaki yazıyı okuyup düşünmesini istiyorum.
  Kısaca Diyarıbakır'da bir tiyatro salonunda yani tiyatroya gidebilecek seviyedeki insanların olduğu salonda sanatçının kredi kartlarını PKK'ya benzetmesinden sonra protesto sebebiyle salon boşaltılıyor. Peki herkes barış istiyorda neden rahatsız oluyoruz,protesto ediyoruz?


  'Kredi kartı PKK'dan da beter'

  Diyarakır'da Yenişehir Belediyesi'nin organizasyonu ile tek kişilik ‘Fername’ oyununu sahneye koyan Ferhan Şensoy, oyunda doğaçlama “Banka ve kredi kartları teröristtir. Bunlar PKK’dan da beterdir” deyince, salonda bulunan 350 kişiden çoğu salonu terketti.

  Bir grubun PKK lehine slogan atması üzerine Yenişehir Belediye Başkanı DTP'li Fırat Anlı'nın isteği üzerine Ferhan Şensoy, açıklama yapınca gerginlik yatıştı.

  Yenişehir Belediyesi’ne ait Tigris Süpermarket’in sponsorluğunda tiyatro sanatçısı Ferhan Şensoy, tek oyun oynamak için Diyarbakır'a geldi. Biletler 20 YTL'den satıldı. Ferhan Şensoy, tek kişilik ‘Fername’ oyununu dün akşam Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Tiyatro Salonu’nda sahneye koydu. Aralarında Yenişehir Belediye Başkanı DTP'li Fırat Anlı'nın da bulunduğu 350 kişinin izlediği oyunun 15’inci dakikasında Ferhan Şensoy, banka ve kredi kartlarıyla ilgili doğaçlama yaparken, “Kredi kartları teröristtir. Bunlar PKK’dan da beterdir” dedi.

  Şensoy'un, PKK'ya terörist demesine tepki de gecikmedi. Salondakilerin çoğunluğu Ferhan Şensoy'un PKK'ya terörist demesini protesto için dışarı çıkarken, bir grup da ‘Yaşasın PKK’ sloganı attı. Ferhan Şensoy da bu tepkiye karşın oyuna devam etti ve ilk perdeyi bitirdi.

  DTP'Lİ BAŞKAN “AÇIKLAMA YAP” DEDİ

  Ferhan Şensoy, 15 dakikalık arada kuliste dinlenirken, yanına giden DTP'li Başkan Fırat Anlı, PKK ile ilgili sözleri nedeniyle izleyicilerin büyük tepki gösterdiğini, salondakilerin yatışması için sanatçının bir açıklama yapmasını istedi. Başkan Anlı, Yenişehir Belediyesi'ne bağlı Tigris Süpermarket oyuna sponsor olduğu için kendisinin de zor durumda kaldığını söyledi.

  Aranın bitiminden sonra sahneye çıkıp oyunu tamamlayan Ferhan Şensoy, ardından tepki gören sözleriyle ilgili açıklama yaptı. İlk kez böyle bir tepkiyle karşılaştığını ve çok şaşırdığını söyleyen Şensoy, “Diyarbakır, benim kalelerimden biri. Ben ne Kürtler'e ne Kürtlüğe karşıyım. Lütfen salonu terk etmeyenler benim kim olduğumu terk edenlere anlatsın. Benim söylemek istediğim bir şey var; Türkler'in ve Kürtler'in kardeşçe yaşamalarından yanayım. Bunun aksini düşünmem bana yakışmaz” dedi.

  Sözlerinin yanlış anlaşıldığını anlatan Şensoy, silahla hiçbir sorunun çözümlenemeyeceğini, insanların artık ölmemesi, barış içinde yaşanması gerektiğini söyledi. Şensoy, elindeki kırmızı gülü izleyicilere atarken, “Bunu Kürt arkadaşlarımın tamamına hediye ediyorum” diye konuştu.

  Ferhan Şensoy'un bu sözleri üzerine salonda bulunanlar sanatçıyı ayakta alkışlarken DTP'li Başkan Fırat Anlı da bu konuşmasından dolayı onu tebrik etti.

  (Bilgilendirme Amaçlı Alıntı)
  Düzenleyen sef2004 : 18-01-2007 at 23:27

 2. #2
  Member
  Giriş Tarihi
  18-02-2006
  Mekan
  34 İstanbul
  Mesajlar
  123
  Üye No
  188482

  ama artık fazla olmaya başladılar.:smiles20: :smiles22: :smiles20:


  Ferhan abi nin bu davranışıda sanatı ile dengelidir kanımca.
  fakat karşılarındakiler umarım anlamışlardır.

 3. #3
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  18-02-2005
  Mekan
  35 İzmir
  Yaş
  38
  Mesajlar
  4,024
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  74373

  ne desem bilmem ki söylesem önemi yok sussam gönül razı değil

 4. #4
  Banned Member
  Giriş Tarihi
  28-05-2006
  Yaş
  41
  Mesajlar
  581
  Üye No
  219364

  En iyisi yorum yapmamak? yapsanda neyi değiştirebileceksinki?


Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı