Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: Sony HT DDW880 vs Sony HT SF1000 bide str da1200es?

Starting Member
    Giriş Tarihi
    17-01-2007
    Üye No
    309187

Sony HT DDW880 vs Sony HT SF1000 bide str da1200es?

başlıktaki ürünlerden de anlaşılacağı üzere bu iş için ayırdığım bütçe 1000 ytl civarı elbette str da1200es sadece av receiver olarak bu fiyatlara geliyor aslında onu alternatif olarak ht sf1000 ve ht sf880 in dışında tutmak lazım
    neden listemin sonunda da olsa bu avr listemde yer alıyor?
    str da1200es nin yanına koyacağım surround hoparlor sisteminin kalitesi ve cinsi anlamında kararsız kalışım beni diğer komple modellere yöneltiyor keza bu konuda bilgisizliğim yanlış bir alışveriş yapmama sebebiyet verebilir hazır gelen hoparlor sistemi riski azalttığı için böylesi bir tercih yaptım.şayet dvd player hariç 400-600 ytl civarında bir bütçe artırımla bu avr nin yanına hakkını verecek bir 7 veya 5+1 hoparlor sistemi bulabiliyorsak ne ala keza bu avr nin yanına bu fiyatlara alacağın hoparlorle avr nin hakkını kalite olarak alamazsın denecek olursa yine komple sistemleri tartışmalıyız diye düşünmekte fayda var
    ht ddw880 ile ilgili çok olumlu yorumlar okudum.ht sf1000 ise ön ve arka kolonlarının estetiği ile ön plana çıkıyor ama avr si konusunda kalite olarak sankli bir alt ligde olmasına karşın daha pahalı oluşuda yine bu estetik yüzünden sanırım bu iki ürünü karşılaştırdığımızda kaygım stereo performanslarınında iyi olması olacak elbet
    her üç cihazda da gerek tv yayınını(digiturk) gerekse dvd medyayı upscale edebilmek olasımı buda satın alırken benim için önemli bir kıstas olacak
    bu üç ürününde hdmi bağlantısı olması benim için bir avantaj tv imde ki bu özellikten faydalanmak istiyorum.sony de rakiplerine oranla bu özelliği daha ucuza satan tek firma ve evimde kullandığım tv de sony
    bu cihazların yanında genelde piyasada sony nin ns36 modeli dvd player ı ile takım satılıyor benim tercihim ns76 olacak dvd playerda anlamadığım neden hdmi bağlantısı olmayan bir dvd player ı hdmi özelliği olan avr nin yanında veriyorlar yoksa benmi yanılıyorum
    ama açıkcası bu bağlantı bana çok şey kazandırmayacaksa neden giriş seviyesinde bir marantz,yamaha ya da onkyo düşünmeyim ki o zaman keza hdmi ı göz ardı ettiğimizde bu markaların oldukça uygun setleri mevcut piyasada
    bu konudaki yardımlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    7096

STR DA-1200ES'de HDMI upscale özelliği yok.
    ayrıca komponentten yapılan bağlantı HDMI üzerinden seyredilemiyor.

bu cihazla ilgili bir bilgiye ihtiyacınız olursa yardımcı olabilirim.

HDMI açısından değerlendirecek olursak;
    Bence TV'nizde 2 x HDMI bağlantı varsa HDMI'sız modellere de yönelebilirsiniz. Eğer TV'niz tek HDMI bağlantı içeriyorsa o zaman AVR'lerdeki 2 HDMI giriş sizi ileriye dönük olarak mutlu edecektir.

+600 YTL bütçeyle forumda birçok arkadaşımızın kullandığı Tannoy'lar ile iyi bir kombinasyon oluşturabilirsiniz.

Aksi durumda DDW880 fazlasıyla iş görecektir.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    17-01-2007
    Üye No
    309187

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi good person Mesajı Göster
    STR DA-1200ES'de HDMI upscale özelliği yok.
    ayrıca komponentten yapılan bağlantı HDMI üzerinden seyredilemiyor.

bu cihazla ilgili bir bilgiye ihtiyacınız olursa yardımcı olabilirim.

Bence TV'nizde 2 x HDMI bağlantı varsa HDMI'sız modellere de yönelebilirsiniz. Eğer TV'niz tek HDMI bağlantı içeriyorsa o zaman AVR'lerdeki 2 HDMI giriş sizi ileriye dönük olarak mutlu edecektir.

+600 YTL bütçeyle forumda birçok arkadaşımızın kullandığı Tannoy'lar ile iyi bir kombinasyon oluşturabilirsiniz.

Aksi durumda DDW880 fazlasıyla iş görecektir.

hdmi upscale özelliği yoksa
    bu bağlantı yani hdmi ın varlığı bana ne kazandıracak
    yani dvd player yada digiturk receiverdan aldığı görüntüye sadık kalarak kayıpsız tv ye aktaracağız bu durumda ses performansınımı tartışmalıyız sadece

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    7096

aşağıdaki katkısı dışında pek birşeye etkisi olmayacaktır.

Digitürk için komponent yükseltme kabiliyeti sözkonusu ancak HDMI değil.
    bu nedenle dediğiniz gibi daha çok sesi tartışmak gerekir.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    17-01-2007
    Üye No
    309187

bu hdmi işine çok takılmamalıya geldik tekrar
    ne işime yarayacak peki bu hdmi?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    7096

Eğer Tv'nizde sadece 1 HDMI giriş varsa, yarın öbür gün diyelimki siz HDMI çıkışlı bir DVD player + yine HDMI çıkışlı uydu alıcı aldınız. Bu durumda sadece 1 cihazınızı HDMI bağlayabileceksiniz.

Eğer 2 giriş ve 1 çıkışa sahip bir AVR'niz olursa, hem DVD playeri hem de uydu alıcıyı AVR üzerinen TV'ye bağlayabileceksiniz.

Yine yazıyorum, TV'nizde 2 adet HDMI girişi varsa Sony DA1200ES'yi sadece ses performansıyla değerlendirebilirsiniz.
    Diğer bahsettiğiniz modellerin HD upscale özellikleri varsa ayrı tabi, o zaman direkt olarak onlara yönelebilirsiniz. Böylece hem görsel anlamda hem de ses için işinize yarayacaklardır.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    17-01-2007
    Üye No
    309187

konu bilgisizliğimden ötürü karşık görünüyor aslında şöyle sormamda fayda var
    evet tv de adet hdmi girişim var
    dvd olarak ns76 düşünüyorum ve oda hdmi çıkışa sahip
    1200es ile digiturk yayınını upscale edemiyorum
    ağırlıklı olarak 5+1 audio SACD görüntü olarak da dvd konser veya klip tercih ediyorum
    hdmi bağlantısı benim için fuzuli olacaksa upscale edebilen ama hdmi bağlantısı olmayan daha hesaplı bir avr tercih mi etmeliyim bu durumda

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı