Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 12 mesajdan 1 ile 12 arası

Konu: ps2 270 ytl ??

Junior Member
    Giriş Tarihi
    18-11-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    154396

ps2 270 ytl ??

arkadaşlar bir yere sordum 270 ytl çipli ve 10 oyun yanında veriyor.şimdi benim anlamadığım forumu araştırdım iyi bi çip 150 ytl falan yazıyo bunlar 270 e satıyo bi fikrinizi sorabilirmiyim??ps1 çipliydi ve 5 ay sonra kafayı yedi bu yüzden çip istemiyodum.çip taktırmak mecbur gereklimi?? sadece oyun oynamak istiyorum..üstadlar lütfen yardım..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-04-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    207683

benim bildiğim çipsiz cihazlar sadece orjinal oyunları çalıştırıyor,çip takılırsa kopya oyunları açabiliyor,tercih senindir

Junior Member
    Giriş Tarihi
    18-11-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    154396

eyvallah kardeş

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-07-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    18570

Merhaba
    Tabiki cihazın içindeki çipin ne olduğunu bilemeyiz kaliteli birşeyde olabilir olmayabilirde
    Eğer cihazı çipsiz kullanmak istiyorsanız sadece orjinal oyunları çalıştıracaktır fakat orjinal oyun değiştiren yerler var bildiğim kadarıyla,biriyle anlaşırsanız oyunu bitirdikçe yenisiyle değiştirirsiniz.
    Kaliteli bir çip taktırma olanağınız varsa mesala DMS 4 Pro gibi cihazınıza herhangi birşey olmaz tabiki kullandığınız kalitesiz kopya oyunların cihazın okuyucusunu zamanla bozma olasılıkları var bu yüzden piyasada satılan fabrika baskılı kopya oyunları kullanmanız daha iyi olur.Eğer internetten oyun indirip oynayacağım diyorsanız indirdiğiniz oyunu kaliteli medya üzerine düşük hızda yazdırırsanız da sorun çıkmaz.Ayrıca ps2 de divx film izlemek istiyorum dersenizde bu divx leri cd yerine dvd ye yazdırmanız ps2 nin sağlığı açısından daha iyi olur.
    Aslında bu iş birazda şansa bağlı 4 senedir ps2 sinde dandik dvd dandik cd çalıştıran arkadaşlarımda var ama cihazları hala çalışıyor :smiles10: sakınılan göze çöp batar yani :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2005
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    71976

merhaba dostum benimkisinde msh pro2 chip var 3 yıldırda herhangi bir sorun yasamadım tabii bu iş şans meselesi yanlız divx oynatmıyor bu chip bilgin olsun

Junior Member
    Giriş Tarihi
    18-11-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    154396

teşekkürler

Junior Member
    Giriş Tarihi
    18-11-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    154396

arkadaşlar bi soru daha çipsiz ps2 nin fiyatı şimdi nedir .ve dms4 çip taktırırsak ne kadara mal olur?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-07-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    18570

Doğruyu söylemek gerekirse son günlerde konsollar hakkında piyasa araştırması yapmadım fakat hepsiburada da fiyatlar şu şekilde;

tabiki bu konsolu sadece oyun konsolu ve oyun satışı yapan yerlerde daha ucuza bulabilirsiniz yeni nesil konsolların piyasaya çıkması ile birlikte ps2 nin fiyatıda iyice düşmeye başladı.
    DMS 4 PRO ların montaj dahil fiyatı bildiğim kadarıyla 150 YTL civarında fakat bu paraya deyecek bir çip olduğunu hiç düşünmeden söyleyebilirim.
    Kolay gelsin

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-07-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    18570

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi claymore Mesajı Göster
    merhaba dostum benimkisinde msh pro2 chip var 3 yıldırda herhangi bir sorun yasamadım tabii bu iş şans meselesi yanlız divx oynatmıyor bu chip bilgin olsun
    Sanırım bir yanlışınız var sizin ps2 de divx filmleri oynatabilir çipin modeli divx ve mp3 oynatabilmesi için önemli değildir sadece dms ve matrix infinty gibi çipler memory card üzerinden programı çalıştırma özelliğine sahip oldukları için cd olmadan programı çalıştırabilirler.
    Sizin yapmanız gereken SMS player veya ps2 reality media player gibi bir media oynatıcı bootable cdsi ile başlatmak ve program açıldıktan sonra cd yi çıkarıp yerine divx filmi takmaktır.
    Benim önerim sms playerı tercih etmeniz yönünde olacak font boyutu ayarlanabiliyor ayrıca sitesinden indireceğiniz türkçe karakter dosyalarınıda memory carda yazdıktan sonra filmleri keyifle seyredebiliyorsunuz.
    Buda sitesi;

isterseniz programın cd imajını buradan indirebilir veya kendiniz anlatılanlar doğrultusunda oluşturabilirsiniz.
    Sadece önerim divx filmleri cd media yerine dvd medialara yazdırmanız yönünde olacaktır birde oluşturduğunuz player cd si kaliteli olsun ve en düşük hızda yazdırın cd olarak tavsiyem TDK veya verbatim olacaktır.
    NOT: Yinede zorunlu değilseniz divx veya mp3 lerinizi ps2de izlemeyin ve dinlemeyin
    Saygılar
    Düzenleyen danger : 16-01-2007 at 13:43

Junior Member
    Giriş Tarihi
    18-11-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    154396

evet arkadaşlar aslında ben sadece oyun oynamak istiyorum divx vasaire formarları izleyebileceğim bir divx player ve bilgisayarım var.amacım kopya cd lerde ayırt etmemesi.sadece oyun oynamak için ,sorun çıkartmayan uydun fiyata bi çip düşünüyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-07-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    18570

DMS4 pro veya Matrix infinity çiplerini önerebilirim(en kaliteli çipler bunlar diyebilirim) bunlar dışında daha farklı çiplerde piyasada mevcut fakat fiyat bakımından istanbulda oturmadığım için kesin bir bilgi veremiyorum ama istanbulda bu işi yapan yer olarak
    adresini verebilirim buradan 2 çipinde fiyatına bakabilirsiniz ayrıca çiplerin özellikleride yazıyor.
    Saygılar
    Düzenleyen danger : 16-01-2007 at 14:17

Junior Member
    Giriş Tarihi
    18-11-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    154396

thanks