Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 38 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Receiver başka odadan kumanda edilir mi?

New Member
    Giriş Tarihi
    07-10-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    138682

New Icon9 Receiver başka odadan kumanda edilir mi?

biliyosunuz bir receiver bir televizyondan başka bir televizyonda kullanılamıyo. Sadece paralel bağlantılarla recevirdaki yayının aynısını başka televizyonda izleyebiliyoruz. örneğin ben salondaki receiverin scart girişinden televizyona aktarma yapıyorum. Receivirda ayrıca scartı olmayan televizyonlar için tos fişli çıkışlarda var. bende tos fişlerden bir uzatma yaptım ve yatak odasına çektim. yatak odasındaki televizyondan da izleyebiliyorum.(tabii ki salondakinde ne yayın varsa onu izliyorum) yatmadan öncede salondaki televizyonu kapatıp receiverdeki ayarlı kanalı yatak odasından izliyorum. acaba diyorum receiverin kumanda ile iletişimini sağlayan kızılötesi ledine paralel bir led yapsak ve paralel ledi de yatak odasına çeksem kumandayla çalışırmı ki acaba? ne dersiniz?:smilies39:

resimdeki düzenek gibi bişey.
    img408.imageshack.us/img408/6818/adszxr2.jpg

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    37 Kastamonu
    Üye No
    92

slm verdiğin resim görünmüyor ama cihazına uygun alıcı göz bulabilirsen çalışıyor kyoto 9600 cı cihazıma gurındıg tv nin alıcı gözüyle çalıştırıp epey zaman kullanmıştım şimdi next audio video aktarıcı kullanıyorum kablo taşımayada gerek kalmıyor 80 - 100 ytl civarında randımanlı bi cihaz tavsiye ederim. kolay gelsin.

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2004
    Mekan
    31 Hatay
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    2608

arkadaş 2tane 1alıcı 1verici göz bul.. verici ilealıcıyı birbirine kablo yardımıyla bağla vericiyi tam salondaki uydunun karşısına gelecek şekilde koy alıcıyı da direkt olarak yatak odasına koy araya başka hiç bir aparatkoyma şimdiyatak odasındankumandaile çalışırsın kabloyuda gelev av çıkışına bantla ki yenge kızmasın

New Member
    Giriş Tarihi
    07-10-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    138682

arkadaşlar yardım için teşekkürler. ama bu alıcı verici nasıl birşey ve nasıl nerden bulucaz. ne diye arayayım yani?
    camoka ayrıca kablo bağlantısı konusunda uyarın için teşekkürler.

Member
    Giriş Tarihi
    05-04-2005
    Mekan
    60 Tokat
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    90533

mrb worry73 ; arkadaşın bahsettiği cihaz bu olsa gerek. bende evde kullanıyorum. kumanda, tv hepsi mükemmel çalışıyo. atvsiye ederim. saygılarımla. ilkay

New Member
    Giriş Tarihi
    21-04-2006
    Mekan
    50 Nevşehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    209505

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi worry73 Mesajı Göster
    biliyosunuz bir receiver bir televizyondan başka bir televizyonda kullanılamıyo. Sadece paralel bağlantılarla recevirdaki yayının aynısını başka televizyonda izleyebiliyoruz. örneğin ben salondaki receiverin scart girişinden televizyona aktarma yapıyorum. Receivirda ayrıca scartı olmayan televizyonlar için tos fişli çıkışlarda var. bende tos fişlerden bir uzatma yaptım ve yatak odasına çektim. yatak odasındaki televizyondan da izleyebiliyorum.(tabii ki salondakinde ne yayın varsa onu izliyorum) yatmadan öncede salondaki televizyonu kapatıp receiverdeki ayarlı kanalı yatak odasından izliyorum. acaba diyorum receiverin kumanda ile iletişimini sağlayan kızılötesi ledine paralel bir led yapsak ve paralel ledi de yatak odasına çeksem kumandayla çalışırmı ki acaba? ne dersiniz?:smilies39:

resimdeki düzenek gibi bişey.
    img408.imageshack.us/img408/6818/adszxr2.jpg
    slm arkadas her seyin orjinali makbul senin yapacagin 2cikisli lnb ve 2inci receiver ucuz yollu ensaglikli odur bagimsiz .led felan yapmayi dusunürsen cihazindan felan olursun .tosyaya pirice giderken ev deki bulgurdan olma derim
    saygiarimla CiMBOMLU

Junior Member
    Giriş Tarihi
    13-10-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    33928

Merhaba arkadaşlar reciveri kumanda etmek için bir cıhaz var satın almak gerekiyor.Cıhaz kablosuz olarak görüntü ve sesi diğer tv ye aktarıyor.kendimiz yapabilsek iyi olurdu ama şu an için mümkün değil gibi.Next a-v sender diye taratırsan bulursun fiyatı 80 ytl civarında.
    saygılar.

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2004
    Mekan
    31 Hatay
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    2608

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi worry73 Mesajı Göster
    arkadaşlar yardım için teşekkürler. ama bu alıcı verici nasıl birşey ve nasıl nerden bulucaz. ne diye arayayım yani?
    camoka ayrıca kablo bağlantısı konusunda uyarın için teşekkürler.

worry73 sen mahallenin veya bulunduğun ortamdaki bir elektronikçiye gidip <bana bir alıcı ve birde vericiled tipi göz verirmisiniz>dersen hemen verirler ayrıca çok pahalı bi şey de değildir. 5 6ytl felan kablo almayıda unutma kablo ne kadar ince olura o kadar iyi seniniçin

New Member
    Giriş Tarihi
    07-10-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    138682

bilgiler için sağolun arkadaşlar. ben bunu kafaya koydum. hafta sonu Camoka nın sölediği parçaları alıp denemesini yapacam. olursa veya takılıldığı yer olursa size haber veririm

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    35823

video sender ile yapabilirsın.ben philips videosender kullanıyorum.bildigim kadarıyla next in de var.100-120 ytl civarı.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    30-09-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    136964

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ahsa Mesajı Göster
    slm verdiğin resim görünmüyor ama cihazına uygun alıcı göz bulabilirsen çalışıyor kyoto 9600 cı cihazıma gurındıg tv nin alıcı gözüyle çalıştırıp epey zaman kullanmıştım şimdi next audio video aktarıcı kullanıyorum kablo taşımayada gerek kalmıyor 80 - 100 ytl civarında randımanlı bi cihaz tavsiye ederim. kolay gelsin.
    Bu cihazla ilgili ilk kez olumlu yorum görüyorum. Uydu sistemini kurdururken next'e bir tane de o cihazdan ısmarlamış sağlıklı çalışırsa alacağımı söylemiştim. Kuruluma gelenler salonla odanın arasındaki mesafeye baktı ve denemeye gerek yok sağlıklı çalışmaz dediler. Çok yakın mesafelerde (yan oda veya anı oda içinde bilgisayar tv outundan bilgisayara göre uzak olan tvye görüntü aktarma gibi) kullanılabilir.

Member
    Giriş Tarihi
    14-09-2004
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    28091

led e paralel çekmen sorunu çözmez bence çünkü aradaki mesafe 3 M yi geçtiğinde sorun başlar. bunun yerine görüntü aktarma cihazları var. onlardan alıp receiver a takacaksın ozaman oluyor. ben digitürk u bu şekilde salondan ve misafir odasından seyredebiliyorum. ancak ikisindede aynı kanal oluyor. onada yapacak birşey yok....

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

Salonda digiturk var. Mutfağa kablosuz aktarmak istiyorum. Ancak şunu anlayamadım. Digiturk arkasında bir tane scart çıkış var. Hem salondaki tvye hemde kablosuz vericiye görüntüyü nasıl veriyoruz?
    Birde bu görüntü aktarıcıyı takınca digiturk kumandasını mutfakta alıcıya tutunca aynen işliyor değil mi?
    Salon ile mutfak arası açık zaten. Digiturk ile sorunsuz ne tavsiye edersiniz?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    75869

ben evimde goruntu ve ses aktarıcı cinazlardan kullanıyorum hiç sorun yasamıyorum cihazı almanyadan getirtmiştim 300 mt mesafeye kadar calışan bi alet digiturk kutusu veya diger receiverler içinde aynı sistem kullanılabilir ikinci baglantı diye sorulmuş kutunun veya receiverin scart cıkışı tv ye baglanıcak scart yanındaki rca cıkışlarda (sarı+kırmızı+beyaz)rengi rengine aktarıcı alete baglancak cok basitçe montajlayabilirsiniz
    unutmadan aktarıcı kutuların biri GÖNDERİCİ dir diğeri ALICI dır baglantıda dikkat edilmeli saygılar
    Düzenleyen cengiz coskun : 06-02-2007 at 21:28

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2004
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    2619

Bende nextin aktarıcısı var yanyana 2 odada sorunlu çalışıyor 300 metre çalışan nerde var acaba.

Average Member
    Giriş Tarihi
    27-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    36288

ben gm7400cihaza başka bir odaya telefon kablosuyla alıcı gözü paralel bağladım mesafe 7küsür metre gayet güzel algılıyo 3.5 ila 6ytl arası değişiyor yalnız bu göz deceiverdekinin aynısı değil arkadaşın dediği gibi bazıları ona gurundik göz diyor elektronikçilere sorabilirsin görüntüyüde anten kablosuytla taşıdım en ideal görüntü uhf 67 pal bg pozisyonunda 67 harici biraz karıncalı oluyor

Average Member
    Giriş Tarihi
    27-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    36288

ha bu arada ben sadece alıcı göze receiverden üç kablo yardımıyla uç çıkarıp bir klemens bağlayarak çıkış yaptım sadece alıcı kullandım verici kullanmadım klemens kullanmamın sebebi yazılım atmaya sökerken yada arıza halinde sökmem içindi yanlış bağlantı yapıldığında yada göz uyumsuz ise veya kısa devre varsa receiverde bağladığın alıcıda her ikiside kumandayı algılamıyor haberiniz olsun eğer olurda ileri bir zamanda kumanda çalışmaz ise ilk işiniz klemens uçlarını söküp ara kobloya bakmak olsun

Junior Member
    Giriş Tarihi
    13-10-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    33928

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi nextadam Mesajı Göster
    Salonda digiturk var. Mutfağa kablosuz aktarmak istiyorum. Ancak şunu anlayamadım. Digiturk arkasında bir tane scart çıkış var. Hem salondaki tvye hemde kablosuz vericiye görüntüyü nasıl veriyoruz?
    Birde bu görüntü aktarıcıyı takınca digiturk kumandasını mutfakta alıcıya tutunca aynen işliyor değil mi?
    Salon ile mutfak arası açık zaten. Digiturk ile sorunsuz ne tavsiye edersiniz?
    scart coklayıcı kablolar var onlardan kulanabilirsin.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    16-01-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    176051

Çalışır bir adet link taşıma cihazı al yaklaşık kırk veya elli dolar yalnız sen ne seyrediyorsan içerdeki seyredenin kanalını değiştirirsin yani senin anlıyacağın
    misafir odasındaki tv yi kapatıp varsa oturma odasındaki tv yi izleyebilirsin hiçbir kabloya gerek kalmadan nexti ara bilgi veriyorlar

Average Member
    Giriş Tarihi
    21-08-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    24084

New Icon26 http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=248173&highlight=telsiz09

buraya bakarsan ben anlatmiştım...:smiles34: :smiles34:

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık