Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: Modüllü Digiturk uyumsuzluğu

Average Member
    Giriş Tarihi
    06-07-2005
    Mekan
    37 Kastamonu
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    115509

Modüllü Digiturk uyumsuzluğu

Arkadaşlar ben modüllü ekonomik paket üyesiyim(Vestel 840CI uydu alıcısı ile).Daha önce kendi çanağımla ekospor üyesiydim ve bütün kanalları sorunsuz izleyebiliyordum.Şimdi apartmanda bulunan ortak digiturk çanağıyla bağlantı yaptım ve kanalların yarısında hiç sinyal olmadığından görüntü yok. Bu sorunun nedeni ne olabilir?
    Düzenleyen tgg : 13-01-2007 at 12:44

Member
    Giriş Tarihi
    04-02-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    69595

senin daha önce kullandığın lnb üniversal lnb olabilir..merkezi digitürk sisteminde ise bu lnb çeşiti kullanılamaz..vantage lnb kullanılır..sen cıhazında kanalları taratırken lnb alt ve üst bant frekanslarını yeniden ayarlayıp dene.sanırım sorunun çözülecektir...

Average Member
    Giriş Tarihi
    06-07-2005
    Mekan
    37 Kastamonu
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    115509

İlgin için teşekkürler, digiturk servisi uğraşmasına rağmen sorunu çözemedi ve uydu alıcının uyumsuz olduğunu söyleyerek gittiler. Onlar gittikten sonra uğraşmalarım sonucunda anten kurulum menüsünde 22kHz seçeneği açık olduğunda bazı kanalların, kapalı olduğunda ise diğer kanalların çözüldüğünü tespit ettim. Ama bu şekilde de kanal değiştirince sürekli anten menüsündeki 22kHz ayarını açık-kapalı şeklinde değiştirmem gerekiyor.Bunun daha kolay bir yonu bilen varmı?

Member
    Giriş Tarihi
    12-01-2007
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    307261

standart spor paketi

ilk önce zap paketi üyesiydim geçen sene satandart spor paketi üyeliğine geçtim,dt alıcım vestel bunda da bir skat giriş çıkışından başka hiç bir özeliği olmadığından, dt uyumlu bir cihaz alayım dedim,ayyıldız firmasının tavsiyesiyle GM30300skycım aldım lig tv denedim açtı ancak vestelle izlediğim 90 kanaldan,GM ile ancak 60 kanalı izleyebiliyorum,tüm kanalların hepsi kayıtlı olmasına rağmaen.Cihaz garantili old.için firmaya,dt kartı ile birlikte göndermeme rağmen bir çözum üretemediler,sadece dt kanalların hepsini açacak diye bir garanti vermedik deyip cihazı geri gönderdiler.Siz saygıdeer konu ile alakalı ustalarımdan yardımlarınızı ve önerilrinizi beklerim.Saygılar.

Member
    Giriş Tarihi
    12-01-2007
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    307261

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi burgas01 Mesajı Göster
    ilk önce zap paketi üyesiydim geçen sene satandart spor paketi üyeliğine geçtim,dt alıcım vestel bunda da bir skat giriş çıkışından başka hiç bir özeliği olmadığından, dt uyumlu bir cihaz alayım dedim,ayyıldız firmasının tavsiyesiyle GM30300skycım aldım lig tv denedim açtı ancak vestelle izlediğim 90 kanaldan,GM ile ancak 60 kanalı izleyebiliyorum,tüm kanalların hepsi kayıtlı olmasına rağmaen.Cihaz garantili old.için firmaya,dt kartı ile birlikte göndermeme rağmen bir çözum üretemediler,sadece dt kanalların hepsini açacak diye bir garanti vermedik deyip cihazı geri gönderdiler.Siz saygıdeer konu ile alakalı ustalarımdan yardımlarınızı ve önerilrinizi beklerim.Saygılar.
    lütfen ustalar yok mu bu konu ile ilgili görüşleriniz

Average Member
    Giriş Tarihi
    24-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    8234

[QUOTE=burgas01;3063560]ilk önce zap paketi üyesiydim geçen sene satandart spor paketi üyeliğine geçtim,dt alıcım vestel bunda da bir skat giriş çıkışından başka hiç bir özeliği olmadığından, dt uyumlu bir cihaz alayım dedim,ayyıldız firmasının tavsiyesiyle GM30300skycım aldım lig tv denedim açtı ancak vestelle izlediğim 90 kanaldan,GM ile ancak 60 kanalı izleyebiliyorum,tüm kanalların hepsi kayıtlı olmasına rağmaen.Cihaz garantili old.için firmaya,dt kartı ile birlikte göndermeme rağmen bir çözum üretemediler,sadece dt kanalların hepsini açacak diye bir garanti vermedik deyip cihazı geri gönderdiler.Siz saygıdeer konu ile alakalı ustalarımdan yardımlarınızı ve önerilrinizi beklerim.Saygılar.[/QUOTE
    Usta değilim ama yardımcı olmaya çalışayım..
    Yapmanız gereken..Embaddıt modül yazılımı ile kart uyuşmazlığı olabilir..
    DT kartınızı önce bir DT orjinal makinada aktive edin (güncelleyin) öyle bir deneyin..
    İkinci olarakta bir krytoworks veya dragon modül ile deneyin..
    umarım kısa zamanda sorununuza çözüm bulursunuz..İyi seyirler..

Member
    Giriş Tarihi
    12-01-2007
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    307261

tşk.alouyducu kardeş zaten orijinal dt için ayrı vestel cihazim var ondan izliyorum dt'yi,sorun 30300skycim göm.mod.GM bunları herhalde bilinçli olarak hatalı üretiyor,yani her model bir sonrakine hazırlık birinde bir eksik varsa bir sonrakinde bu gideriliyor,maksat satmak müşteri memnuniytliği değil bence.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı