Uydumarket Banner  

7 sayfadan, 1. sayfa 1234567 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 139 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Cabasse nasıl bir marka?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    20-11-2004
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    42928

New Icon26 Cabasse nasıl bir marka?

Cabasse fransız malı olduğunu ögrendim nasıl bir hoparlör bunlar.forumda pek kullanan yok sanırım.

Average Member
    Giriş Tarihi
    04-08-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    122840

Ben odam icin hoparlor ararken, ses konusunda fikirlerine saygi duydugum iki ayri arkadasim Cabasse'in Cotre modelinin sesinin fiyatina gore oldukca basarili oldugunu soylemislerdi.

Forumda Cabasse kullanicilari var, onlar daha iyi yoneltebilirler sizi.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-11-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    40738

kablo

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi frustrated Mesajı Göster
    Ben odam icin hoparlor ararken, ses konusunda fikirlerine saygi duydugum iki ayri arkadasim Cabasse'in Cotre modelinin sesinin fiyatina gore oldukca basarili oldugunu soylemislerdi.

Forumda Cabasse kullanicilari var, onlar daha iyi yoneltebilirler sizi.
    selam frustrated,

kablo olarak ne aldınız.
    Düzenleyen sertanipci : 13-01-2007 at 13:10

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    35775

fransız hoparlörlerin biraz tizleri öndedir. ayrıntı genellikle iyidir. cabasse kullanan bir arkadaşım sahnenin önde oluştuğundan yakınarak proac aldı. forumda oktay bey kullanıyor. uygun bileşenlerle sürüldüğünde çok iyi sonuç aldığını yazmıştı.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    12995

katılıyorum
    zaten Oktay satıyor cabasse hoparlörünü nonamehifide ilanı var

fiyatı da revize etmiş

Senior Member
    Giriş Tarihi
    20-12-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    167335

Sn.Fikrot,

Cabesse çok iyi bir Fransız speaker markasıdır. Detay verir tonlama yapmaz neyse kayıt onu tam verir ve hassastır, :bravo: bir Cabasse kullanıcısı olarak en kısa böyle tanımlayabilirim; bütçeniz göre ucuz dan pahalıya önerebilceğim Cabasselar

Jersey
    Java
    Bahia

Bohlener:wave:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-07-2005
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    117408

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi satbaba Mesajı Göster
    katılıyorum
    zaten Oktay satıyor cabasse hoparlörünü nonamehifide ilanı var

fiyatı da revize etmiş

evet satbaba,

aslında farella'yı satmak konusunda pek de istekli olduğum söylenemez açıkçası. çünkü sesini seviyorum ve fiyat/performansı çok yüksek bir hoparlör. sadece şimdiki müzik odam eskisinden daha küçük olduğu için küçük bir hoparlör koyabilirim düşüncesiyle o ilanı verdim.

selamlar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    195653

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Bohlener Mesajı Göster
    Sn.Fikrot,

Cabesse çok iyi bir Fransız speaker markasıdır. Detay verir tonlama yapmaz neyse kayıt onu tam verir ve hassastır, :bravo: bir Cabasse kullanıcısı olarak en kısa böyle tanımlayabilirim; bütçeniz göre ucuz dan pahalıya önerebilceğim Cabasselar

Jersey
    Java
    Bahia

Bohlener:wave:
    Sn.Bohlener yorumlarınızı hep zevkle okurum.Fakat Cabasse lerin tonlama yapmadığı konusundaki fikrinizi bir kez daha başka markalarla karşılaştırarak revize etmenizi tavsiye ederim.Cabbase bence oldukça renkli bir hoparlör.

Sevgiler...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-09-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    131666

kabas (süper yazdım... :) ) arkadaşlarında belirttiği gibi fransız ekolünden gelen bir cihaz... fransız ekolünün genel karakteri olan silk tweter ın biraz parlak tizlerini kullanır... genelde hassasiyetleri yüksek olduğundan lambalı amplilerle macth edilir... eskiş modelleri daha kaliteli malzemelerle üretildiği için bir çok hifi tuıtkunu genelde kabas ın eski modellerini tercih eder... sesleri malesef renklidir... zevke göre rahatsızlık verici bir durum olmayabilir... (aslen ben renk severim... ne öyle siyah beyaz... :) )

Senior Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    248046

bende bir ara o markayı kullandım. ama benim kullandığım ev sinemasına yönelik cabasse XO2 modeli idi. alırken çok araştırmıştım. Türkiye distribütörü sanırım mavi hifi olsa gerek. avrupanın en büyük araşatırma geliştirme argesine sahip 2. speaker markası diye duymuştum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-03-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    193090

Benimde şu ana kadar ki gözlemlerim cabasse ların biraz parlak ve renkli çaldığı yönünde........

Senior Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    212893

Ben de yeni bir Cabsse kullanıcısıyım, benim elimde de Cabasse'ın eski modellerinden YAWL var. Cabasse, hassasiyeti yüksek, detay performansı yüksek ve kimine göre parlak gelebilecek bir hoparlör. Lambalı amfiler ile uyumu ss'lere göre çok daha iyi. Ben şahsen hoparlörümle lambalı bir amfi kullanmayı planlıyorum. Interconnect ve hoparlör kablosu olarak bakır alaşımlı kabloların seçilmesi durumunda ses yerine oturuyor. Parlak ve sahnesini önde jkuran karakterinin yerini detaylı, gövdeli bir sahneye bırakıyor...Lambalı sesinden hoşlananlar aslında bir şekilde renkli sesten hoşlanıyorlardır, bu nedenle bu tarz hoparlörler lambalı severlerin ilgi alanında olmaktadır...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    20-11-2004
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    42928

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi spell Mesajı Göster
    Ben de yeni bir Cabsse kullanıcısıyım, benim elimde de Cabasse'ın eski modellerinden YAWL var. Cabasse, hassasiyeti yüksek, detay performansı yüksek ve kimine göre parlak gelebilecek bir hoparlör. Lambalı amfiler ile uyumu ss'lere göre çok daha iyi. Ben şahsen hoparlörümle lambalı bir amfi kullanmayı planlıyorum. Interconnect ve hoparlör kablosu olarak bakır alaşımlı kabloların seçilmesi durumunda ses yerine oturuyor. Parlak ve sahnesini önde jkuran karakterinin yerini detaylı, gövdeli bir sahneye bırakıyor...Lambalı sesinden hoşlananlar aslında bir şekilde renkli sesten hoşlanıyorlardır, bu nedenle bu tarz hoparlörler lambalı severlerin ilgi alanında olmaktadır...
    Bende bu hoparlörlerin hassasiyetleri yüksek olduğu ayrıca lambalı kullandığım için merak ettim 94 db çok iyi lambalı için.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    212893

94 dB bir hoparlörü rahatlıkla 2 x 30 watt bir push pull ile sürebilirsiniz. Benim deneyimlerime göre lambalılarda gövde, detay artıyor ve müzik re-prodüksiyonu inanılmaz bir akışkanlıkla oluşturuluyor.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    212893

Ben de geçen sene ciddi ciddi sizin elinizdeki Tannoy'ların S10 modelini almayı düşünmüştüm. So anda vazgeçtim fakat elinizdeki speaker da gerçekten çok güzelll...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    20-11-2004
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    42928

Evet seslerini çok seviyorum eğer bir gün değiştirmek istersem kesinllikle yan yana koyup denemeden değiştirmem.Hatta S8 e yükseltebilirim bile

Senior Member
    Giriş Tarihi
    20-12-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    167335

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Levent Buyuk Mesajı Göster
    Sn.Bohlener yorumlarınızı hep zevkle okurum.Fakat Cabasse lerin tonlama yapmadığı konusundaki fikrinizi bir kez daha başka markalarla karşılaştırarak revize etmenizi tavsiye ederim.Cabbase bence oldukça renkli bir hoparlör.

Sevgiler...
    Levent Bey,

Öncelikle yorumlarımı benden çok öte bilgili olmanıza rağmen zevkle okumanızdan mutluluk duymaktayım ve çok teşekkür ederim.

Bu yorumu elimdeki Cabasselar ve evvelce dinlediğim Dali Blue 6006, Viyana Accoustic, Focal JMlab Chorus 816V ile karşılaştırmalı ama tabii kendi kulağıma göre yapmıştım ve tonlamasız çalar demiştim.

Fakat genelde forumda Cabasselara renkli çalar dendiğini okumaktayım ki doğrudada olabilir bana tonlama yapmıyor gibi gelsede kişiye göre değişebilir. O nedenle burada kesin bir ifadeyle hayır öyle değildir diyemeyeceğim.

Bohlener

Senior Member
    Giriş Tarihi
    30-04-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    211948

New Icon5

abes bir soru belki ama...
    hoparlörün tonlama yapıp yapmadığı nasıl anlaşılır. seste (frekanslarsa) nasıl değişiklikler olur? tonlamayı anlayabilmek için hangi kriterlere dikkat edilmelidir? vs.vs.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    195653

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tellerr Mesajı Göster
    hoparlörün tonlama yapıp yapmadığı nasıl anlaşılır..
    Tecrübe ile anlaşılır :)

seste (frekanslarsa) nasıl değişiklikler olur?
    İyi bir sistemin tüm frekanslara eşit mesafede durması gerekir.Bunu test etmek için referans sayılabilecek kayıtlar çok iyi analiz edilip sistemin ekledikleri ve çıkardıkları üzerine konuşmak gerekir.

tonlamayı anlayabilmek için hangi kriterlere dikkat edilmelidir? vs.vs.
    İyi prodüktörlerin kaydettikleri kaliteli prodüksiyonların dinlenip, doğal seslerle karşılaştırılmasının yapılması gerekir.Eğer herhangi bir freq bandında şişme veya çökme varsa sistem tonlama yapıyor demektir.

Tabii tüm bu yazdıklarım uygun dinleme akustiği olan odalarda denenme koşulunu taşır.

Average Member
    Giriş Tarihi
    04-08-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    122840

hoparlörün tonlama yapıp yapmadığı nasıl anlaşılır. seste (frekanslarsa) nasıl değişiklikler olur? tonlamayı anlayabilmek için hangi kriterlere dikkat edilmelidir? vs.vs.
    Eger tecrubeniz yoksa, siz de olcum yapabilirsiniz.

Hatta tecrubesi olup da olcum yapan Özhan Atalay'in . (son 5 paragraf).
    Hatta oradayken gulmek isterseniz de Audiophilius Insani'ni okuyun.

Baslamak icin bedava bir program olan kullanabilirsiniz.
    Linkleri takip ederek de mikrofon seciminden ayarlamalara, neyin nasil yapilmasina kadar her turlu bilgiye ulasabilirsiniz.

7 sayfadan, 1. sayfa 1234567 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı