Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 5 mesajdan 1 ile 5 arası

Konu: Samsung Dv Kamera

Average Member
    Giriş Tarihi
    04-12-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    292929

New Icon28 Samsung Dv Kamera

:smiles7: Arkadaşlar,7-8 ay önce samsung VP-D363 mini DV kamera aldım.Kameradan genelde memnunum.Menüsünü ingilzce kullanıyorum,şu anda çıkanlarda türkçe menü var.Bu makinanın menüsünü türkçe yapabilirmiyim.Servise sordum ama pek ilgilenmediler.Bunlara yazılım atılıyormu?Yardımcı olursanız memnun olurum:smiles26:

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-04-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    210719

dv kameraların yazlımları..

servisler hiç bir zaman ilgilenmezler zaten.:devilprv:

bu arada kameralar da yazılım var,hatta öyle ki bir çok özellik yazılımla sınırlandırılıyor.Örneğin bütün dv kameraların dv-out özelliği vardır (dv çıkışı) fakat dv-in (dv girişi) bazı modellerde vardır.Mesela bu durum teknik olarak çok saçma çünkü dv-in de dv-out da aynı bağlatı biriminden yapılıyor.Yani özetle söylemeye çalıştığım dv-out u olan kameraların hepsinin dv-in özelliği de var aslında ama ticari nedenlerle engelleniyor.Yani özellik yazılım ile "disable" ediliveriyor.Bir üst modele koyup farklılık yaratmak amaç.

Benzer bir olay transparan menü de de var.Aslında bu özellik de çoğu jvc de var ama bazı modellerde yazlımla "disable" edilmiş.Şimdi bu bilgiyi verdikten sonra gelelim senin kameraya.Samsunglar hakkında çok bilgim yok fakat bence aynı mantık burada da geçerlidir,örneğin jvc lerde JLIP adlı bir program ile bu "diasable" özellikler "enable" edilebiliyor,yeni şeyler eklenebiliyor.Tabii kameranın üzerinde edit(JLIP) girişi bulunması gerekli.Bulunmayanlar için de çözümü var ama konunun ayrıntısına girmek istemiyorum.İlgilenen arkadaşlar pm atabilir (jvc için). Diyeceğim o dur ki benzer bir şey samsung için de vardır.Araştırmanı öneririm.Ben de bildiğim yerlere bakacağım,bir şeye rastlarsam ulaşırım.

Saygılar.
    Düzenleyen cvs : 12-01-2007 at 20:22 Sebep: düzeltme

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    35823

bende sony hc 24 sony videokamera var,tabii dv out var.bunu nasıl dv-in yaparız.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    35823

video kamerada 3 çokış var.1-dv out-veya i-link 2-usb 3-a/v ses video...

Average Member
    Giriş Tarihi
    04-12-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    292929

CVS,dostum teşekkürler,bende araştıracağım

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız