Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 15 mesajdan 1 ile 15 arası

Konu: sony trinitron 37 ekran ilginç problem!!!

Banned Member
    Giriş Tarihi
    28-04-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    12125

New Icon23 sony trinitron 37 ekran ilginç problem!!!

diğer tv olan ve mutfakta duran sony 37 ekran televizyonumu uhf antenle kullanıyordum.fakat ikinci bir receiver+twin lnb alıp bunada uydu bağladım.scart to scart ile bağlantı yaptım.fakat ne hikmetse av kanalına alınca(otomatik olarak) uydunun görüntü geliyor fakat ses gelmiyor.tekrar uhf antenini takıyorum o zaman tv ye ses geliyor.tos to tos yaptım aynı yine.başka receiver taktım aynı sorun var.anlamadığım uydu yayını ile uhf anteninin alakası ne?niye arkaya uhf antenini takınca uydu yayınlarının sesi geliyor.bana ilginç geldi.cevabınız nedir.ilgilenenlere saygılar.
    tv bu

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-04-2005
    Mekan
    68 Aksaray
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    97001

dostum anladım anlamadımmı bilmiyorum.
    normal uhf antenle ses normal.av de iken uydunun sesi hem scartta hem tos girişlerde gelmiyor.ama uhf anteni tekrar takınca av de iken uydunun sesi geliyor. doğru anladıysam durum bu.ama bu hal normal değil.yani saçma bir durum.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    28-04-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    12125

valla on puanlık soru!benimde elektronikçi arkadaşlar var onlarada sordum şaşıp kaldılar.bende o yüzden buraya yazmak zorunda kaldım.uhf ile uydu sesiyle ne alakası var bende anlamadım.sony işte arızası bile klarizmatik oluyor....ayrıca şu da dikkatimi çekti o da uhf antenini ucunu soktuğum an ses geliyor tamamını sokmama gerek kalmıyor.birde av kanalına almadan önce sinyal olmayan bir bandtda bırakıp ordayken av kanalına geçince yine ses gelmiyor.bu da çok ilginç yani av a geçmeden önce illa sinyal olan bir uhf kanalından geçmek gerekiyor.buda garip.....

New Member
    Giriş Tarihi
    06-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    294013

televizyonun scart girişinde sorun buyuk ıhtımal scart devresinda chip transistörler falan arızalı veya scart entegresi bosuk olabılır kolay gelsın

New Member
    Giriş Tarihi
    06-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    294013

veya scartta sesin gittigi yollarda aşirı oynamadan soguk lehım kopma vs olabılır

Banned Member
    Giriş Tarihi
    28-04-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    12125

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tamirci_erhan Mesajı Göster
    veya scartta sesin gittigi yollarda aşirı oynamadan soguk lehım kopma vs olabılır
    usta soğuk lehim olayı varsa nasıl oluyorda uhf antenini takınca ses geliyor onu anlamıyorum.onuda bırak uhf antenini taktım diyelim yayın olmayan bir kanalda iken av kanalına geç yine ses gelmiyor bu da şaşılacak şey.ama yinede açıp bakacağım dediğin olaya.ayrıca bu cihazın şeması var mı acaba sende ordan daha iyi bilgi verebilirdin bana saygılar

New Member
    Giriş Tarihi
    06-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    294013

kardeş mesajını yeni gördüm usun samandır girmiyodum demişşinki normal antende yayın var avde yok soğuk lehim nasıl olcak diosun av katı ile antenin girdiği tuner katı birbirinden ayrıdır birinde ses olup diğerinde olmaması cok normal başımıza gelmese solemeyiz ya scartı fasla tak çıkarttan soguklehim yapıolar yada entegre bosuluo saten o sony cihazında tamiri zordur ama kolaya kolay boosulmas belki sorun halledilmiştir ama ben solım dedım

Banned Member
    Giriş Tarihi
    28-04-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    12125

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tamirci_erhan Mesajı Göster
    kardeş mesajını yeni gördüm usun samandır girmiyodum demişşinki normal antende yayın var avde yok soğuk lehim nasıl olcak diosun av katı ile antenin girdiği tuner katı birbirinden ayrıdır birinde ses olup diğerinde olmaması cok normal başımıza gelmese solemeyiz ya scartı fasla tak çıkarttan soguklehim yapıolar yada entegre bosuluo saten o sony cihazında tamiri zordur ama kolaya kolay boosulmas belki sorun halledilmiştir ama ben solım dedım
    yok be usta daha henüz sorun çözülmedi.alıp götüremedim televizyonu.çünkü alsam evde 2 gün televizyonsuz kalacak babam o yüzden şimdilik öyle duruyor.ama kesin bir sonuç öğrensem hemen yapacağım.kimse doğru çözüm veremediğinden deneyemdim henüz.saygılar

Banned Member
    Giriş Tarihi
    20-05-2006
    Mekan
    77 Yalova
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    217497

nemesis sony tv lerde ses ayarı için BG DK I POZISYONLARI İLE OYNAYINIZ veya recıvırın sıstem ayarlarından ses ayarlarını değiştirin sorununuz düzelecektır

Banned Member
    Giriş Tarihi
    28-04-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    12125

usta bu dediğin ayarları nasıl gireceğiz.yani bu tv nin menü giriş kodu nasıldır.hangi tuşlarla menü açılıyor ve sisteme giriyorum.tvt nin resmi ilk mesajımda mevcuttur

Banned Member
    Giriş Tarihi
    20-05-2006
    Mekan
    77 Yalova
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    217497

tv nın ön panelınde BG DK I yazan tuş varsa sırası ile deneyebilirsin bazı modellerde bu seçenekler mevcuttur veya recevırın sıstem ayarlarında ses ayarları vardır oradanda düzeltebilirsiniz bu sorununuz tv dende kaynaklanabilir başka bir cihazla deneme şansınız varsa deneyıniz

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2005
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    77119

av den giriş yapınca ses ayarı farketmez...BG DK I ayarı yanı..direk alması lazım ayara gerek yok...

Average Member
    Giriş Tarihi
    02-10-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    32058

tv de modıfıkasyon yapılacak av dewresınde baglandı degışiklı yapılacak ben baktım bunla ılgı bulten var en yakın servısıne götur halletsın ler kal saglık cak la

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-12-2004
    Mekan
    53 Rize
    Üye No
    50396

benim anlattıklarından anladığım şu oldu skart moduna geçildiğinde hala tuner aktif olarak çalışıyor ve normal anten sinyallerini alınca skuech devreden çıkıyor ve skartın sesi normal olarak geliyor resim ara frekansda agc ve afc ile alakalı bir sorun skarta geçiş yapsan bile tuner devrede bir şekilde

Banned Member
    Giriş Tarihi
    28-04-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    12125

receiver başka tv de çalışıyor hiç bir problem yok.ayrıca scart scart kablosuda diğer tv de sorunsuz çalışıyor.sorun sony tv de anlayacağınız.ayrıca diğer ustanın dediği düğme bu modellerde yok.resimden dikkatli bakarsanız görebilirsiniz.saygılar

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı