Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 16 mesajdan 1 ile 16 arası

Konu: türksatta kanal geçişi

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    219

türksatta kanal geçişi

türksatta kanallar arası geçiş yaparken bazı kanalların görüntüsü beklemeden geliyor. Bazıları ise biraz beklemeden sonra veya sinyal yok uyarısı verip siyah ekran görüntüsü geldikten sonra geliyor. sinyal seviyesini kontrol ettiğimde signal level %60 larda, signal quality %80 lerde. bildiğim kadarıyla %50 sinyal seviyesi görüntü için yeterli. bütün kanalların sinyal seviyesi yüksek gözüktüğü halde özellikle ege tv, yeni tv, kanal 6 da bu yayın sorununu çok yaşıyorum. bu konuda yardımcı olacak olursanız çok sevinirim. birde signal level ve signal quality arasındaki farkı da öğrenmek isterim.
    şimdiden teşekkürler.

Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    1394

Aynı kanallar bende de cok geç açılıyor. Ozellikle Ege TV 5 sn'i buluyor. Hatta hiç aklıma yatmasa da son bir kaç gundur bu sure uzadı gibi. Fakat genel olarak dvb teknolojisinde bu sorunun yasandığını biliyorum. En basta gelen sebep de düşük sr değerleri. Kalitenin buna neden olacağını sanmıyorum. Çünkü Hotbird'de %35-40 la izlediğim çoğu kanal(sr:27500) çok hızlı acılıyor. Tabi cihaz ozelliklerini de hesaba katmak gerek.
    Düzenleyen kiyasi : 29-02-2004 at 15:07

Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    1403

hocam bende vestel ve next 2001 var. vestel'de dediğin sorunun aynısını yaşıyorum. hatta bazen bir kaç gün kanalı açamıyorum. fakat next'te böyle bir sorunla şimdiye kadar hiç rastlamadım. aksine kanal geçişleri oldukça hızlı. sanırım cihazın tuneriyle ilgili oluyor.

saygılar...

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3901

Ben Kyoto kullanıyorum problem yok çanak anten yönü veya lnb ilede ilgili olabilir

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    115

problem cihazların hızından kaynaklanıyor. Ancak aynı paket içindeki kanallar daha hızlı açılır.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2003
    Mekan
    Üye No
    78

bu problem bazı receverler oluyor..once sınyal yok sonradan goruntu gelıyor..
    topfıled sorun yok

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    14 Bolu
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    77

Bazı makinelerde kanal açmada hız olarak çok iyidir. Cihazdan cihaza fark eder. Bu tür sorunları yaşayan arkadaşların yapması gereken bir iki temel konu var. Gerçi birkaç arkadaşımız konuya değinmiş.
    1- Aynı tp'de olan kanalları arka arkaya sıralayın. Örnek Gala, viva, süpersport gibi
    2- Mümkünse çanağınıza en ince ayar yapmaya çalışın. Özellikle teleteks yayınlarını net
    ve düzgün harflerle görüntülebilsin.
    3- Lnb'niz eski ise, kaliteli ve db dikkat ederek değiştirin.
    4- Bazı kablolar zamanla (2 sene ) içinde deforme olabiliyor. Çok kaliteli bir kablo ile
    değiştirin.
    Sorunlarınız kısmi bile olsa biraz farkeder. Fakat asıl sorun cihazdır. Bunu unutmayalım.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    32

sorun yaşayan arkadaşlar problem gördükleri kanalları silip 1-2 puan kaydırarak (muhtemelen yukarı) frekans değiştirip yani tekrar aratsınlar.zira lnb leri frekans kaydırmaya başlamış
    (çok defa tecrübe edilip karşılaşılmış bir sorun bu)

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    110

Bende versatile arkadaşın dediğini öneriyorum.frekansları küçülterek tekrar tarayın.zaman çok kısalıyor.Ben lyngsat'ın ve flysat ın verdiği frekanslardan kesinlikle en az 1 frekans geriden taratıyorum.Sizin dediğiniz sorunları yaşımıyorum.Bence sizde böyle yapın.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    960

Bence önce transponder olarak ekleyin.Arkasından TP listesini tarattığınızda zaten cihaz en iyi alabildiği frekansı kendisi ayarlıyor.Ben öyle yapıyorum...

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    7

Yapılacak en doğru hareketi sevgili Versatile ve saslar yazmış, en iyi verimi bu şekilde bütün tranponderları ayarladığınız zaman alırsınız...

Sevgili medcezir arkadaşım senin dediğin gibi en iyi aldığı frekansa değil en son yazılmış frekansa ayarlanır (önce ilk frekansa yazar kanalları sonra ikinci frekansa rastladığındada değiştirip 2. frekansa yazar), Tabii bu frekanslar arasında 1 mhz'den fazla fark varsa 2 yada 3, o zaman her 2 frekansada aynı kanalları ayrı ayrı kaydeder

Sevgiler...

New Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2004
    Mekan
    66 Yozgat
    Üye No
    3557

arkadaşlar selamlar freetv sansuı makinasının yazılımı geldımı

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    960

barracuda66 lütfen sorunu ilgili bölüme yaz.Emin ol daha çabuk cevap alacaksın

Starting Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2004
    Üye No
    4617

star ve star'a ait kanalların sinyeli azaldı neden olabilir

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    960

gulecan hava şartları v.s şeyler etkileyebiliyor.Sinyalde oynama olması normal.Düzelecektir...

Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    Üye No
    3961

arkadaslar bu transporderlari tektek girene kadar ,girmis olan arkadaslar channel editor programi dosyasini gonderse yada boyle bir topic acilsada guncel frekanslar gonderilmis olsa biz de reset yada baska nedenlerden dolayi giden kanallari aramakta ugrasmasak daha iyi olmaz mi?
    bende +stb programi var.eger boyle bir sey olursa cok guzel olur.
    saygilar...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı