Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 28 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: İlk defa başlayacak birisi için digital tv kartı önerileriniz?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    112421

New Icon5 İlk defa başlayacak birisi için digital tv kartı önerileriniz?

yeni bir pc almaya karar verdim. bununla birlikte eski pc deki analog yayından digital yayına geçmeyi düşünüyorum.

Acemi birine neler anlatabilirsiniz? Alacağım bu kart ile neler yapabilirim? analogdan farkı tam olarak nedir? marka öneriniz var mı? mesela bana anlatılan; bu işi için en uygun 3 marka varmış.
    fly video (bendeki analog da aynı marka)
    aver media
    sky star 2

Average Member
    Giriş Tarihi
    09-11-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    39419

ss2 al derim dataları görür her türlü yayını acarsın artı devamlı güncelleme var

Average Member
    Giriş Tarihi
    09-11-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    39419

Starting Member
    Giriş Tarihi
    14-12-2005
    Mekan
    14 Bolu
    Üye No
    165335

bende ss2 nin bu konuda iyi iş cıkardıgını biliyorum

Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    116552

bu işte benim gördüğüm test ettiğim kadarıyla en iyisi ve en ekonomik olanı SS2 hiç tereddüd etmeden al derim yalnız alırken orjinal olmasına dikkat et donanım yenileyeceksen zaten sorun çıkarmaz ama ana kartı asus alma derim SS2 lerde sorun çıkartıyormuş..saygılar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    112421

asus ana kart ile çalışmıyor mu?

Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    116552

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi DJ BURAK Mesajı Göster
    asus ana kart ile çalışmıyor mu?
    asus anakartla çalışıyor fakat ben forumda biraz araştırdım genelde asus anakartlarda sorun çıkartıyor..yeni donanım kuracak ve SS2 alacaksan hiç risk etme derim bende MSI anakart var sorunsuz ve kesintisiz HD kanallar dahil kullanıyorum..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2005
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    144140

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi 3gen Mesajı Göster
    bu işte benim gördüğüm test ettiğim kadarıyla en iyisi ve en ekonomik olanı SS2 hiç tereddüd etmeden al derim yalnız alırken orjinal olmasına dikkat et donanım yenileyeceksen zaten sorun çıkarmaz ama ana kartı asus alma derim SS2 lerde sorun çıkartıyormuş..saygılar
    selam arkadaşlar

bende ss2 usb tv kartı var ve anakart asus.benim sorunum sinyaller de devamlı problem var.bir kaç yayınalabiliyorum ve gelen yayınlarda kırılmalı geliyor. acaba bu sorun ayakarttan mı geliyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    112421

iyi ama; bir tv kartı için komple PC sistemi de değiştirilmez ki...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-03-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    7692

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi DJ BURAK Mesajı Göster
    iyi ama; bir tv kartı için komple PC sistemi de değiştirilmez ki...
    sayın burak
    ben asus anakartla kullanıyorum hiç bir problem yok amd işlemci 256 ekran kartı ve 1024 ram la sorunsuz
    saygılar
    Düzenleyen h_tuzkan : 11-01-2007 at 10:14

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    413

bendeki anakartta asus ama şuana kadar hiç problem yaşamadım.acemilik dönemi hariç insan bilmeyince tabi biraz zorlanıyor.ama ss2 kullanmayı ögrendikçe süper.eve plazma lcd alsam tvyi pcden yani ss2den izlerim
    saygılar

Senior Member
    Giriş Tarihi
    29-03-2005
    Mekan
    32 Isparta
    Üye No
    88297

İmzamdaki asus anakart ile sorunsuz SS2 kullanıyorum. Bu sistemi kurmadan önce epey araştırma yapmıştım. Hem asus ve hem de SS2 iletişim merkezlerine mail attığımda, sadece bazı asus anakart modellerinde kullanılan cipset (sanırım) nedeniyle, SS2'nin düzenli çalışmadığı bilgisi verilmişti. Bu bilgiyi forumda paylaşmıştım.

Member
    Giriş Tarihi
    04-11-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    280259

bu gün mağazaya girdim ss2 alacaktım ama kutunun üzerinde ss2 yazıyordu versiyonundan bahsetmiyordu normalmidir arkadaşlar.kutunun içindemi acaba bu bilgiler yoksa cihazdamı,

Average Member
    Giriş Tarihi
    02-06-2005
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    106407

arkadaşım asus anakartlarda derken yanlış anlaşılmasın hepsinde olmayabilir benim anakartta sorun çıkarttı ss2 yi 1 yıldan fazla kullandım eski donanım ile yeni donanım imzamda iki sefer anakart bozuldu servis sağlayıcı ikinci bozulmadan sonra not ile BU ANAKARTTA SS2 KULLANMAYINIZ ibaresini eklemiş ve göndermiştir o günden sonra avermedia kullanmaktayım hiç bir sıkıntısıda olmamıştır bilgilerinize.kolay gelsin...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    112421

peki avermedia öneriyor musunuz? ss2 ile farkı nedir? yani fiyat/performans bakımından?

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    14-03-2004
    Mekan
    Üye No
    7008

tv kartı alacaksanız öncelikle yazılım desteklerine bakın,donanımı iyi olmuş yazılım desteği olmamış hiçbir anlamı yok.
    twinhan da kullandım ss2 şimdi kullanıyorum ikiside sorunsuz.
    aver kullanmadım ama iyi markadır oda forumu okuyun belirlediğiniz markaların sorunlarına bakın doğru kararı vereceksiniz.
    burda yaklaşık 50 küsür sorduğunuzla ilgili konu var

sevgilerle

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    112421

link için teşekkür ederim. araştıracağım.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    112421

yeni bir pc toplattım. Ve sky star 2 aldım.

ama sorunum var. prog dvb açılırken device not found uyarısı veriyor.
    ama aygıt yöneticisinde yüklü görünüyor. prog dvb device ayarlarından gösteriyorum. ama bu defa da sinyal alamıyorum. anlayamadım gitti.

Member
    Giriş Tarihi
    12-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    27559

merhabalar
    öncelikle güle güle kullan yeni pc ni ss2 bence doğru bir tercih aslında, gayet kaliteli bir kart (üstün alman teknolojisi) bende 2 sene süreyle ss2 kullandım ama motorlu çanak kullanmaya karar verince yerine DiSEqC 1.2 ve USALS destekleyen skyvision (aslında Twinhan) aldım, skyvision ile her nekadar şu ana kadar ciddi bir sorun yaşamadıysamda ss2 mi özledim doğrusu (duygusal bi bağ oluşmuştu aramızda :) saırım elektronikçim olmamdan kaynaklanıyor :):))
    Asus anakart konusu açılmışken belirtmek istedim, aslında sorun asus markasından ziyade anakartlarda kullanılan Ağ özelliğini sağlayan chiplerden kaynaklanan bir sorun yani bazı chip modelleri ss2 ile çakışma problemine neden oluyor buda anakartta donanımsal bir arızaya neden oluyor bende asusu anakart kullanıyorum ve ss2 ile herhangi bir sorun yaşamadım.
    Bahsini ettiğiniz soruna gelince ilk ihtimal ProgDVB yazılımını kurarken doğru kartı seçmemiş olmanız yani kurulum esnasında DVBS kartlar bölümünden SkyStar 2 PCI'ı seçmeniz gerekir, bunu kontrol etmek için ProgDVB de Ayarlar/Options dan Aygıt Listesi/Device List bölümünü seçerek gelen bölümden markaların olduğu üstteki listede markanın solunda bulunan küçük yeşil kart simgesinin hangi markanın yanında belirmiş olduğunu kontrol edin SkyStar2 nin olduğu satırın sol tarafında olması gerekir ve yeşil rente görünmüyor yani silik görünüyorsa aygıt başlatılmamış olabilir yada driver ile ilgili bir sorun olabilir SkyStar2 nin üzerine çift tıklayarak aygıtı başlatabilirsiniz..

ikincei ihtimal ise SkyStar 2 nin driverını yanı sıra data yazılımınında kurulmamış olması eyer yalnızca aygıt yöneticisinden driver kurarsanız kart çalışmayacaktır (En azından bende öyle olmuştu) yazılımı doğru ve eksiksiz kurduğunuzdan emin olun...
    daha detaylı bilgi verirseniz tekrar yardımcı olmaya çalışırım...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    112421

vallahi bir arkadaşımdan kendi hazırki programını aldım. ben sadece diseqc ayarlarını yaptım. normalde bende 1 turksat, 2 sirius ve 3 hotbird ayarlıdır.

şimdi gelelim diğer küçük soruna:
    ben şimdi uydu cihazının arkasındaki kabloyu söküp sky stara bağladım. uydu için ne yapabilirim?

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı