Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 12 mesajdan 1 ile 12 arası

Konu: Bbc Prİme-alt Yazi?

Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2005
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    79692

Bbc Prİme-alt Yazi?

Henüz bir aylık bir digitürk üyesiyim.digitürk e bbc prime için üye oldum desem yalan olmaz.fakat eskiden bu kanalı hotbird de izlerken teletexten alt yazılı(bazı proğramları)izliyebiliyordum.(ayrıca kablolu yayında da bu olanak var)ama digitürkte yok.yada(inşallah) var ve ben açamıyorum.
    Neyse sorum şu:bbc prime ı altyazılı(ingilizce alt yazı)nasıl izlerim?
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler....:help1:

Member
    Giriş Tarihi
    28-07-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    121085

Ne yazık ki izleyemezsiniz.Çünkü Digiturk'te birkaç kanal hariç hiçbir kanalın teletekst desteği bulunmuyor.

Member
    Giriş Tarihi
    30-12-2006
    Üye No
    302632

araryıp talebte bulunun belki işe yarar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-11-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    149460

Nova paketindeki BBC PRIME kanalı yunanca alt yazı veriyor hemde teletext filan değil biz DTden daha ingilizce alt yazı bile alamıyoruz. Hemde yayın aynı yayın bire bir baktım

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi suleymansk Mesajı Göster
    Henüz bir aylık bir digitürk üyesiyim.digitürk e bbc prime için üye oldum desem yalan olmaz.fakat eskiden bu kanalı hotbird de izlerken teletexten alt yazılı(bazı proğramları)izliyebiliyordum.(ayrıca kablolu yayında da bu olanak var)ama digitürkte yok.yada(inşallah) var ve ben açamıyorum.
    Neyse sorum şu:bbc prime ı altyazılı(ingilizce alt yazı)nasıl izlerim?
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler....:help1:
    Ben bu Konuda Digiturk'e bir kaç kez başvurdum...Malum, İngiltere'de Yayın yapan Ulusal Kanalların hepsinde - işitme engelliler için - teletex üzerinden 888 basınca, altta hemen ALT-YAZI ( subtitle) çıkar...

Aynı şey Uydu yayınlarında da vardır...mesela Kablo TV'de ki BBC yayınlarında bu çalışıyor,yanlış hatırlamıyorsam...

Fakat nedense Digiturk bir türlü bunu halledemiyor... Olay sanırım Teknik açıdan mümkün değil...

Yani, Digiturk'ün yaptığı şey...Çanak Anten ile Yayınları bir Merkezde toplayıp, onları tekrar Uyduya göndermek ( Eutelsat W3) ve oradan bize aktarmak...

Bu işlem sırasında Teletext özelliğini neden taşıyamıyorlar bilmiyorum...Çok zor olmasa gerek...

veya aklıma şu geliyor...

BBC Prime 'dn bu yayını almak için para ödeniyor...

BBC Prime ( Teletex't'li ve Teletext'siz ) olarak 2 Fiat tarifesi var...

Herhalde ucuz olsun diye Digiturk Teletextsiz olanı alıyor..

ne bileyim, aklıma başka birşey gelmiyor...

Bugünkü teknolojik çağda, bu kadar basit bir şeyi yapamıyorlarsa, mutlaka işin içinde bir parasal mesele vardır...

Aslında işitme engelliler için Türkiye'de ki bütün Ulusal Kanallarında bu şekilde alt-yazılı yayın yapması lazım...

ama nerdeeee ??? :( :(

Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2005
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    79692

Hedo,arkadaşım cevabın için çok teşekkürler.
    benim aklıma da şöyle bir şey gelyo.ya düşündüğümüz proplemlerin hiç birisi yoksa sadece bu konuyu önemsemiyolarsa.böyle bir şey de olabilir gibi gelyo bana.farklı fiyat olduğunu sanmıyorum.ama yine bende kendilerinden bilgi almak istiyorum.umarım ilerde başka fikirleri olanlarda yazarda bu sorunu çözerler çünkü dil öğrenen bir öğrenci için çok önemli bir konu.

Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    80086

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hedo Mesajı Göster
    Ben bu Konuda Digiturk'e bir kaç kez başvurdum...Malum, İngiltere'de Yayın yapan Ulusal Kanalların hepsinde - işitme engelliler için - teletex üzerinden 888 basınca, altta hemen ALT-YAZI ( subtitle) çıkar...

Aynı şey Uydu yayınlarında da vardır...mesela Kablo TV'de ki BBC yayınlarında bu çalışıyor,yanlış hatırlamıyorsam...

Fakat nedense Digiturk bir türlü bunu halledemiyor... Olay sanırım Teknik açıdan mümkün değil...

Yani, Digiturk'ün yaptığı şey...Çanak Anten ile Yayınları bir Merkezde toplayıp, onları tekrar Uyduya göndermek ( Eutelsat W3) ve oradan bize aktarmak...

Bu işlem sırasında Teletext özelliğini neden taşıyamıyorlar bilmiyorum...Çok zor olmasa gerek...

veya aklıma şu geliyor...

BBC Prime 'dn bu yayını almak için para ödeniyor...

BBC Prime ( Teletex't'li ve Teletext'siz ) olarak 2 Fiat tarifesi var...

Herhalde ucuz olsun diye Digiturk Teletextsiz olanı alıyor..

ne bileyim, aklıma başka birşey gelmiyor...

Bugünkü teknolojik çağda, bu kadar basit bir şeyi yapamıyorlarsa, mutlaka işin içinde bir parasal mesele vardır...

Aslında işitme engelliler için Türkiye'de ki bütün Ulusal Kanallarında bu şekilde alt-yazılı yayın yapması lazım...

ama nerdeeee ??? :( :(
    :smiles34: :smiles34: :smiles34: :smiles34: :smiles34: :smiles34: :smiles34:

bir işitme engelli olarak sonuna kadar destekliyorum. ben de yıllardır bu olayın gerçekleşmesini bekliyorum. şimdilik cnbc-e, e2, business channel ve dvd'lerde altyazı olayının tadını çıkarıyorum. duyarlılığınız için teşekkürler...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-08-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    248397

DT musteri memnuniyeti nedir ne degildir henuz kavriyamadi.Bunlar kucuk ama gerekli ayrintilar.Bunu sadece bu is icin para alanlarin daha fazla dusunmesi lazim.Durun bakalim bir rakip gelsin o zaman DT ye dikkat edicem.

Average Member
    Giriş Tarihi
    08-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    294516

dt nezaman sürünecek d-smart çıktığı zaman işte hepimizin ayağna kapanacak o günü zevkle bekliyorum.

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi amgalpi Mesajı Göster
    dt nezaman sürünecek d-smart çıktığı zaman işte hepimizin ayağna kapanacak o günü zevkle bekliyorum.
    yazdıklarınızın Konu ile ne alakası var ????

Konuyu okumadıysanız hatırlatayım... Konu : BBC Prime alt yazısı

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-01-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    309963

Güzel bir istek aslında. Çoğu yabancı kanalda belki de uygulanabilir bir özellik.

Umarım ileride gerçekleşir.

Member
    Giriş Tarihi
    18-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    41766

BBCprime altyazısı konusunu 2.5 yıl üyesi olduğum (2003-2005) süre içersinde telefonla 5-6 kez digiturk yetkilisine sordum. Her seferinde sonuçsuz cevap verdiler, veremiyoruz, bilmiyoruz, falan filan... Ayrıca belgesel kanalları konusundaki söylediğim şeyler de sanki sadece dikkate alınıyor görünmek için dinlenmiş, çünkü bir şeyler değişmedi.
    digiturk altyazı işini istese aldığı kanala altyazıyı bindirip de verebilir. CNBC-E nin türkçe altyazı vermesine benzer şekilde, BBCprime üzerine bindirebilir. Ama nedense sanki, BBCprime altyazısı konusunda ya çok çok az talep var, ya da insanlar kaale alınmıyor digiturk yetkililerince...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı