Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 13 mesajdan 1 ile 13 arası

Konu: ===Turkeyforumlular bu konuya el atın ====

Starting Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2007
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    305939

New Icon22 ===Turkeyforumlular bu konuya el atın ====

öncelikle şunu belrityim daha bu işlere yeni başladığımız için acemiyiz sizlere aklımda takılan bir kaç kısa sorum olacak belki zor olabilir kusura bakmayın :D

1=) mesela yeni güncel *** (hex) dosyasını yükledim ve onun üstüne daha yeni güncel *** dosyası yükledğimi zaman eski *** dosyasnı nasıl silebilirz bu birinci :D ?

2=)yeni yazıılm atcağım zaman cihazın daha önce yazılım atılmış emu yazlımlı uğraşmlar fakat konunu aşağısına koydukları yazılım sıralaması akılları karıştırıyo ve anlatıkları yazılım isim koydukları dosyalarla farklı oldukları için ver bu konularda benim gibi yeni olan arkadaşlar için akıl karıştırcı oluyo bence

?? size kısaca demk istediğim yeni yazılım atcağımız yazılım sıralaması nasıl olmalıdır mesela atıyorum ( güncel yazılım dosyası sonra *** dosyası yükleme sıralaması gib i)

durun tmm sakin olunn bunaldınız biliyorum son sorum daha :D

3=)bi başka konuda :D otomatik *** yüklüyeceğim zaman mesela b i konuda arkadaşımız tps keyleri vermiş vee sayfalarca onları elle yüklemeye kalksam heralde sabahlara kadar kumanda başında sabahlamak zorunda kalırım :D ve bi arkadaşımız sorftcam programıyla yapabilirsiniz demiş faakt onun hakkında bilgi verilmemiş ??

özetine gelirsek size kısaca sormak istediğim o kadar uzun keyleri nasıl hangi programla yapabilriz ?? ve sonunda bitti galba :D

ARKADAŞLAR BU SORULARIMA GERÇKETEN KISA VE ÖZ CEVAP VERİP BENİM BİZİM GİBİ YENİ BAŞLAYAN EMİNİMKİ SORDĞUM SORULAR BU İŞE YENİ BAŞLAYAN ARKADAŞLARIMIZ İÇİN CEVAPLARSANIZ FAYDALI OLACAKTIR TŞKKÜR EDERİM
    Düzenleyen madthing : 09-01-2007 at 15:49

Starting Member
    Giriş Tarihi
    09-01-2007
    Üye No
    306155

bende sansui sc 6000 var ve yazılı versiyonu 20.20 manuel olarak tv8 ve ntv biss lerini nerden bula bilirim arkadaşlar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    112421

(konu başlığı ile ilgili)

konuya el atıyorum. işte elim:

Starting Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2007
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    305939

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi djerkan Mesajı Göster
    bende sansui sc 6000 var ve yazılı versiyonu 20.20 manuel olarak tv8 ve ntv biss lerini nerden bula bilirim arkadaşlar.
    arkadaşım senin sorunun cevabı burda değil sorunu yanlış yere açmışın burda görüldüğü gib sorulan soru ve cevaplanması beklenen soru var :D

Starting Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2007
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    305939

dj burak arkadaşım ortada sorullan soru var ve sen turkeyforum yetkili kişlerinden olarak esprili bi şekilde :D konuyla ilgisi olmayan bölüme yönlerdirmişin tşkürr ederim gerçekten verdiğin bilgi için..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    112421

birincisi ben yetkili filan değilim.
    ikincisi ben soruya cevap vermedim çünkü uydu işinden pek anlamam
    üçüncüsü mesajımın başında neden olarak açıklama yaptım parantez içinde. yani konu başlığınızı beğenmedim. forum kurallarının 5. maddesini okumanızı tavsiye ediyorum. tam olarak aklımda değil ama; tahminimce:

'açılan konunun başlığınıni konunun içeriğine göre seçilmesi' gibi bir açıklama olacak. ben szin konu başlığınızla, konunun içeriğinin birbirini yansıtmadığını biraz geyikvari bir şekilde anlatmaya çalıştım.
    umarım kızmamışsınızdır.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2007
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    305939

ya arkadaşlar başka konularla boşuna tartışıp polemik yaratmanın manası yok dj burak arkadaşım senin yetkili olup olmadğıın aslında pek önemil değil buradaki önemli olan yapılan forum kirlliğidir bakın benim mesajım hariç 5 tane mesaj yazılmış alakası olmayan şeyler lütfen bu işten anliyan kişilerin bu konuya açıkllk getirsenizzz çok sevinrim tşkür ederim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-11-2005
    Mekan
    33 İçel
    Üye No
    148370

yukardaki arkadaş kimin evini soruyor. forumda her evin adresi var arasın bulsun.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2007
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    305939

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bozomustafa_68 Mesajı Göster
    yukardaki arkadaş kimin evini soruyor. forumda her evin adresi var arasın bulsun.
    KİM NE EVİ KARDEİM YA HERALDE BUĞÜN HERKESİN SAÇMA SAPAN SORULARI BİZİ BULUYO :) OFF YA CEVAPLAYİCAK OLAN YOKMUU KİMSE YAAA

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-11-2005
    Mekan
    33 İçel
    Üye No
    148370

once forum kurallarını oku sonra 1-haftanı ver formu baştan aşagı bir oku ondan sonra derdini anlat. buyuklerinede saygılı olki seni sevsin derdine care bulsun.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2007
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    305939

kardeş ben bu forumu 6 / 7 aydır biliyorum ve çoğu zaman arasıra giriyorum ve yeni yada eski olmam önemlimi burda sorulan soru var ve senin sorduğun soru demişşsin kim evi sormuş demişsin şimdi bu soru sormakmı yoksa boş yere mesaj yazmakmı :D ben bu sorudan ne cıkarmyalım :D bi başlık yanlış yazılması çokmu önemli herkesin gibi yardım please yazıpta kmise bakmasın diye başlıkmı açiyim:D etkili değişki bi başlık olsun diye düşünmüştüm ama maaleesefe aslı konulya ilgilenmeyip başlığımıa takan arkadaşlar yüzünden forum kirliliği oldu 9 tane mesaj sonuç (0) :D oda güzel bi sonuç arkadaşlarım gerçektewn yardımcı oldular çok tşkür ederim :D

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-01-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    62821

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi madthing Mesajı Göster
    öncelikle şunu belrityim daha bu işlere yeni başladığımız için acemiyiz sizlere aklımda takılan bir kaç kısa sorum olacak belki zor olabilir kusura bakmayın :D

1=) mesela yeni güncel *** (hex) dosyasını yükledim ve onun üstüne daha yeni güncel *** dosyası yükledğimi zaman eski *** dosyasnı nasıl silebilirz bu birinci :D ?

2=)yeni yazıılm atcağım zaman cihazın daha önce yazılım atılmış emu yazlımlı uğraşmlar fakat konunu aşağısına koydukları yazılım sıralaması akılları karıştırıyo ve anlatıkları yazılım isim koydukları dosyalarla farklı oldukları için ver bu konularda benim gibi yeni olan arkadaşlar için akıl karıştırcı oluyo bence

?? size kısaca demk istediğim yeni yazılım atcağımız yazılım sıralaması nasıl olmalıdır mesela atıyorum ( güncel yazılım dosyası sonra *** dosyası yükleme sıralaması gib i)

durun tmm sakin olunn bunaldınız biliyorum son sorum daha :D

3=)bi başka konuda :D otomatik *** yüklüyeceğim zaman mesela b i konuda arkadaşımız tps keyleri vermiş vee sayfalarca onları elle yüklemeye kalksam heralde sabahlara kadar kumanda başında sabahlamak zorunda kalırım :D ve bi arkadaşımız sorftcam programıyla yapabilirsiniz demiş faakt onun hakkında bilgi verilmemiş ??

özetine gelirsek size kısaca sormak istediğim o kadar uzun keyleri nasıl hangi programla yapabilriz ?? ve sonunda bitti galba :D

ARKADAŞLAR BU SORULARIMA GERÇKETEN KISA VE ÖZ CEVAP VERİP BENİM BİZİM GİBİ YENİ BAŞLAYAN EMİNİMKİ SORDĞUM SORULAR BU İŞE YENİ BAŞLAYAN ARKADAŞLARIMIZ İÇİN CEVAPLARSANIZ FAYDALI OLACAKTIR TŞKKÜR EDERİM
    selam ...
    cihazınızın markası sansui sanırım aam modelini belirtmemişsiniz.şimdi ilk önce yeni yazılım yada *** dosyası yüklenirken eskisinin üstüne yükleniyor.şifreler değişiyor yani.eski dosya diye bir şey olmuyor yani.o nedenle silme diye bir şey olmuyor.
    2 sorunuzda biraz cümle düşüklüğü var ama anladığım kadarıyla cevap vereyim;
    genelede farklı isimler olmuyor .uzantılar değişik olabilir.(ki bunada çok emindeğilim.)ama şu bir sıralama var ve bu sıralama hher cihazda hemenhemen aynı(farklı olmuyor değil tabi) mesela sansuı 6000 modelinde cihazına en yazılım atarken ilk ince ana yazılım yani senin cihazını şifreli (emulu) yayınları çözebilecek hale getiren yazılım atılır.ana yazılımdır bu diğer *** dosyalarına göre daha bük bir dosyadır.bu yazılımı attıktan sonra belirtilen talimatlara göre reset atılıryada başka bir işlem yapılır.yani bu kısım yazılımı hazırlayan arkadaşlar tarafından açıklayıcı bir dille anlatılır.daha sonra *** dosyası atılır.*** dosyaları softcam diye geçer.güncel şifreleri içerir.bunların yanında yazılım verildiğinde bu yazılımları bilgisayarından cihazına atmak için programda verilir.bazı cihazlarda ****** ayrı yazılımlar ayrı programla atılır.yine artı olarak güncel frekans listeleri verilir.bunları gerek duyarsan cihazına atarsın.
    3. sorunda.. o verilen keyleri haklısın elle girmek zulüm sık değişen ******.ama bunun yanında sık değişmeyen keylerde oluyor onlar elle girilebiliyor.cihazınıza şifreli yazılımı attıktan sonra şifrelern olduğu bölüm ler vardır oralara girip ilgili yerlere manuel girersin .ha keyleri softcam haline getiren programlar vardır.ama bende yok:)o yüzden veremiyecem.
    yani yazdıklarım ne kadar yardımcı oldu bilemiyorum ama gerçekten bu işe meraklıysan ve öğrenmek istiyorsan forum da çok açıklayıcı bilgiler mevcut .oku mutlaka öğreneceksindir.arama bölümünden istediğin şeylere ulaşabilirsin..
    ama tek çare araştırmak,araştırmak okumak...bir şeyler bilmeden sorarsan sana verilen cevaplarıda anlamakta zorlanabilirsin .
    dostça kal...

Starting Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2007
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    305939

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi zekai72 Mesajı Göster
    selam ...
    cihazınızın markası sansui sanırım aam modelini belirtmemişsiniz.şimdi ilk önce yeni yazılım yada *** dosyası yüklenirken eskisinin üstüne yükleniyor.şifreler değişiyor yani.eski dosya diye bir şey olmuyor yani.o nedenle silme diye bir şey olmuyor.
    2 sorunuzda biraz cümle düşüklüğü var ama anladığım kadarıyla cevap vereyim;
    genelede farklı isimler olmuyor .uzantılar değişik olabilir.(ki bunada çok emindeğilim.)ama şu bir sıralama var ve bu sıralama hher cihazda hemenhemen aynı(farklı olmuyor değil tabi) mesela sansuı 6000 modelinde cihazına en yazılım atarken ilk ince ana yazılım yani senin cihazını şifreli (emulu) yayınları çözebilecek hale getiren yazılım atılır.ana yazılımdır bu diğer *** dosyalarına göre daha bük bir dosyadır.bu yazılımı attıktan sonra belirtilen talimatlara göre reset atılıryada başka bir işlem yapılır.yani bu kısım yazılımı hazırlayan arkadaşlar tarafından açıklayıcı bir dille anlatılır.daha sonra *** dosyası atılır.*** dosyaları softcam diye geçer.güncel şifreleri içerir.bunların yanında yazılım verildiğinde bu yazılımları bilgisayarından cihazına atmak için programda verilir.bazı cihazlarda ****** ayrı yazılımlar ayrı programla atılır.yine artı olarak güncel frekans listeleri verilir.bunları gerek duyarsan cihazına atarsın.
    3. sorunda.. o verilen keyleri haklısın elle girmek zulüm sık değişen ******.ama bunun yanında sık değişmeyen keylerde oluyor onlar elle girilebiliyor.cihazınıza şifreli yazılımı attıktan sonra şifrelern olduğu bölüm ler vardır oralara girip ilgili yerlere manuel girersin .ha keyleri softcam haline getiren programlar vardır.ama bende yok:)o yüzden veremiyecem.
    yani yazdıklarım ne kadar yardımcı oldu bilemiyorum ama gerçekten bu işe meraklıysan ve öğrenmek istiyorsan forum da çok açıklayıcı bilgiler mevcut .oku mutlaka öğreneceksindir.arama bölümünden istediğin şeylere ulaşabilirsin..
    ama tek çare araştırmak,araştırmak okumak...bir şeyler bilmeden sorarsan sana verilen cevaplarıda anlamakta zorlanabilirsin .
    dostça kal...
    arkadaşım önceliklee bu güzel bilgiyi paylaştığın için gerçekten çok tşkür ederim ancak şimdi gerçekten anlamış gibiyim :D yalnız bazı sorulara cevap alamaadık keyleri softcam haline getiren programlar gibi ::D bunu yapmayı bilen veya programı olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa bu konuya açıklık getirirlerse çok çok sevinriz.. bi başka konuda forumda arasan herşeyi bulursun demişsinz doğrudur sansui ile ilgili girmediğim yer kalmadı :D diyebilirm kaç günden bakıyorum sayfalara sayfalarda bana bakıyor :D ben sadece işin mantığını öğrenmek. sonrada zaten zamanla detaylarını öğreniriz :D zaten işin detaylarını öğrenirsem ::D tpsler benden korksun :D neyse gene fazla yazdık galba ZEKAİ72 ARKADAŞIMIZA ÇOK ÇOK TŞKÜR EDERİM

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı