Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 10 mesajdan 1 ile 10 arası

Konu: Uzaylılar Televizyon İzler Mi?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-12-2005
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    164225

Uzaylılar Televizyon İzler Mi?

Uzaylılar televizyon izler mi?
    Diğer gezegenlerde akıllı türlere ait bir yaşam var mı, eğer varsa acaba uzaylılar televizyonda ne izliyor? Harvard-Smithsonian Astrofizik Merkezi, başka gezegenlerle ilgili ilginç bir araştırmaya başladı.

Diğer gezegenlerde akıllı türlere ait bir yaşam var mı, eğer varsa acaba uzaylılar televizyonda ne izliyor? Harvard-Smithsonian Astrofizik Merkezi, başka gezegenlerde hayat olup olmadığı araştırmalarına bir yenisinin daha eklenerek, nispeten yakında bulunan yıldızlarda yaşam olduğuna işaret edebilecek televizyon yayını ve benzeri sinyallerin araştırılmasının planlandığını açıkladı. Gelecek yıl başında hayata geçirilmesi planlanan projede, Dünya'dakine benzer radyo sinyalleri aramak üzere yeni bir teleskop kullanılacak.

Bununla da Dünya'da radar, televizyon ve FM radyo yayını gibi amaçlar için kullanılan elektromanyetik spektrum araştırılacak. Elektromanyetik spektrum, gamma ve X ışınları gibi yüksek enerji dalgalarından düşük enerjili mikrodalga ve radyo dalgalarına kadar geniş bir radyasyonu kapsıyor.

Projeye göre, yaklaşık 1000 yıldızı kapsayacak şekilde 30 ışık yılı uzakta bulunan Dünya'dakine benzer radyo sinyalleri saptanabilecek. Bu projenin, çarşamba günü Seattle'da düzenlenecek olan Amerikan Astronomi Derneği'nin konferansında sunulması bekleniyor.

AA

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    292029

uzaylı varsa eger izler
    .:):) mutlaka izler,fakat bu kadar gündem yaratacak konular nasıl ve nerden cıkıyor anlam veremiyorum,sorulan bir soru fakat sorulan sorunun ardında yatan gercek bir polemik havuzu:) sözüm sakın sana değil paylasımın ıcın tesekkürler ,ben böyle haberleri ve jenerikleri hazırlıyanlar ıcın bahsediyorum,seninle ilgisi yok aman arkadasım:)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-12-2005
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    164225

Amerikalıların böylesi projelere bile kaynak ayırması işin daha da ilginç tarafı.Afrika'da milyonlarca aç insan varken maalesef böyle saçma sapan projelere bile kaynak aktarabiliyorlar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    292029

evet amerıka nede olsa söze gerek bırakmıyor:):)

Banned Member
    Giriş Tarihi
    27-04-2004
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11955

uzaylılar izlermi bilmiyorum ama bizim kanalları görünce vazgeçip kendi gezegenlerine dönecekleri kesin. çünkü bu kadar düzeysiz ve kötü yayın yapan başka ülke kanalı yok gibi..

Member
    Giriş Tarihi
    11-09-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    260833

ilginç bir paylaşım,
    teşekkürler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-11-2005
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    150693

izler herhakde ama bizim tv leri izlemezler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    77693

demın forumda gezınırken uzaylı bırı benden polsat şifrelerini istedi :) şaka bir yanada uzaylıların varlığı kanıtlanmadan tv izlediklerimi kanıtlanmıs

Average Member
    Giriş Tarihi
    24-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    8234

Kuranda onsekizbin alem diye bir söz geçer..Buda demektirki evrende gerek bilinen gerekse bilinmeyen veya değişik kozmik boyutlarda "alem..Dünya anlamında"yaşam ve canlı olduğunun varlığını gösterir..Bunlar bizim bildiğimiz ve henüz bilmediğimiz durum ve şekillerde olabilir..Bunlar ilim ve bilim yolu ile zamanla araştırılacak ve tesbit edilebilecektir..Her alemin kendine göre bir teknolojisi vardır..Belki bizden ileri belki bizden geri..
    :smiles10: Uzaylılar televizyon izlermi sorusuna gelince :love: Onlar DT izliyorlarmış..:write: Hatta bu mesajı yazarken hayel sinyalleri ile biri bana sordu abi siz hangi boyutta ve Hangi teknolojiyi kullanıyorsunuz diye..Bende biz :tflag: boyuttayız :smiles26: bu:smiles24: teknolojiyi kullanıyoruz dedim..:imslow: nasıl iyi demişmiyim...:puah: Ufff kafam :smashfrea ben ne dedimki şimdi...:smiles17:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-07-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    234896

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi SAT222 Mesajı Göster
    izler herhakde ama bizim tv leri izlemezler
    brezilya tv kanallarını geçtik.dizilerden başka sosyal içerikli hiçbirşey yok.bu manada sana katılıyorum

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı