Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: 'Sözleşmeli'ye Askeri Öğretmenlik'

 1. #1
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  11-12-2005
  Mekan
  20 Denizli
  Yaş
  44
  Mesajlar
  1,335
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  164225

  'Sözleşmeli'ye Askeri Öğretmenlik'  'Sözleşmeli'ye askeri öğretmenlik!
  MEB Personel Genel Müdürü Remzi Kaya, sözleşmeli öğretmenlerin de vatani görevlerini “asker öğretmen” olarak yapmaları için çalışma başlattıklarını açıkladı.
  Kaya, yaptığı açıklamada, kadrolu öğretmenlerin vatani görevlerini öğretmen olarak yapma hakkına sahip olduklarını anımsatarak, sözleşmeli öğretmenlerin de aynı haktan yararlanabilmeleri için çalışma başlattıklarını belirtti.

  Askere giden sözleşmeli öğretmenlerin de askerlik dönüşü sözleşmelerinin aynen devam ettiğini anımsatan Kaya, şu bilgileri verdi:

  “Sözleşmeli öğretmenler ile ilgili birçok husus yeterince bilinmiyor. Sözleşmelerini fesh ederek askere giden sözleşmeli öğretmenler, dönüşte sözleşmelerinin yenilenip yenilenmeyeceğini merak ediyor. Sözleşmeli öğretmenleri kadro karşılığı çalıştırdığımız için bu öğretmenlerimizin sözleşmeleri askerlik dönüşünde de aynen devam ediyor. Ayrıca, bu öğretmenlerimizin askerlik görevlerini kadrolu öğretmenler gibi 'asker öğretmen' olarak yapmaları için çalışma başlattık. Milli Savunma Bakanlığı, talebimizi uygun görürse sözleşmeli öğretmenlerimizin de askerlik görevlerini 'asker öğretmen' olarak yapmalarını istiyoruz.”

  “2007'DE SÖZLEŞMELER OTOMATİKMAN YENİLENDİ”

  Kaya, 2006 yılında Devlet Memurları Kanunu'nun 4-B maddesi kapsamında çalışan 20 bin sözleşmeli öğretmenin sözleşmelerinin 31 Aralık 2006 tarihi itibariyle sona erdiğini hatırlattı.

  Sözleşmeli öğretmenlerin yeni yıl ile birlikte sözleşmelerinin yenilenip yenilenmeyeceğini merakla beklediklerini kaydeden Kaya, “2007 Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu içerisinde bu öğretmenlerimizin sözleşmeleri otomatikman yenilendi. Bu konuda sözleşmeli öğretmenlerimiz hiçbir sorun yaşamayacaklar” diye konuştu.

  Sözleşmeli öğretmenlerin tüm haklarının kadrolu öğretmenler ile aynı olması için çalıştıklarını belirten Kaya, sözleşmeli öğretmenlerin özlük hakları ile ilgili bazı spekülasyonlar yapıldığını söyledi.

  (Sözleşmeli öğretmenlerin sözleşmesi pamuk ipliğine bağlı) şeklinde yanlış yorumlar yapıldığını ifade eden Kaya, ne okul müdürü, ne ilçe milli eğitim müdürü ne de il milli eğitim müdürünün sözleşmeli öğretmenlerin görevine son verme hakkına sahip olmadığını bildirdi.

  Kaya, “Kadrolu öğretmenin meslekten ihracı nasıl Bakanlık Yüksek Disiplin Kurulu kararı ile oluyorsa, sözleşmeli öğretmenin görevine son verilmesine de soruşturmalar sonucunda bakanlık karar verir. Ayrıca bugüne dek hiçbir öğretmenimizin sözleşmesi iptal edilmedi” dedi.

  SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERE KİMLİK”

  Sözleşmeli öğretmenlere kimlik verilmesi konusunda da talepler olduğunu belirten Kaya, şunları kaydetti:

  “81 ilin valiliklerine genelge gönderdik. Kadrolu öğretmenlere verildiği gibi sözleşmeli öğretmenlere de öğretmen kimliği verilecek. Böylece her türlü imkandan istifade edecekler. Sözleşmeli öğretmenlerin adaylık süreçleri ve alacakları hizmet içi eğitim kursları ile ilgili hususları da bir yönerge ile düzenliyoruz. Maliye Bakanlığının ve Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığının da görüşünü alıp ona göre yönerge yayınlamayı düşünüyoruz. Böylece sözleşmeli öğretmenlerimizin tüm iş ve işlemleri kadrolu öğretmenlerle aynı noktaya gelmiş olacak. Sözleşmeli öğretmenler tayin-nakil dahil kadrolu öğretmenlerin tüm haklarından yararlanacaklar. Hatta kadrolu öğretmenler adaylığı kalkmadan tayin yaptıramazken sözleşmeli öğretmenimizin 3 aylık bile olsa tayin hakkı var.”

  AA

 2. #2
  Banned Member
  Giriş Tarihi
  13-10-2006
  Mekan
  10 Balıkesir
  Yaş
  40
  Mesajlar
  20,390
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  272725

  Sözleşmeli öğretmenlik eğitim camiasına yakışmıyor, eski bir 4c'li öğretmen olarak tüm arkadaşların kadroya geçirilmelerini diliyorum

 3. #3
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  11-12-2005
  Mekan
  20 Denizli
  Yaş
  44
  Mesajlar
  1,335
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  164225

  Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ashil Mesajı Göster
  Sözleşmeli öğretmenlik eğitim camiasına yakışmıyor, eski bir 4c'li öğretmen olarak tüm arkadaşların kadroya geçirilmelerini diliyorum
  Bunun birgün gerçekleşeceğine canı gönülden inanıyorum.


Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı