Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 11 mesajdan 1 ile 11 arası

Konu: next 9000 yazılım hatası

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-04-2004
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    11837

next 9000 yazılım hatası

next in diğer modellerinde aynı hata varmı bilmiyorum ama 9000 xcam ultra modeli yazılımı hatalı yapılmış hem önceki yazılımlarda hemde son çıkan 29.12.2006 yazılmında aynı hata var:Yeni kanal ekleme veya kanal arama yaparken yeni tp ekleme seçneğinden herhengi bir frekans yazınca bu tp zaten var diyor ve yazılanı kabul etmiyor haaa bu tp yi seçip taratalım deyince bu defa bu tp yi cihazda göremiyorsunuz.Umarım yeni yazılımda buna dikkat ederler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    92435

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ozi2000 Mesajı Göster
    next in diğer modellerinde aynı hata varmı bilmiyorum ama 9000 xcam ultra modeli yazılımı hatalı yapılmış hem önceki yazılımlarda hemde son çıkan 29.12.2006 yazılmında aynı hata var:Yeni kanal ekleme veya kanal arama yaparken yeni tp ekleme seçneğinden herhengi bir frekans yazınca bu tp zaten var diyor ve yazılanı kabul etmiyor haaa bu tp yi seçip taratalım deyince bu defa bu tp yi cihazda göremiyorsunuz.Umarım yeni yazılımda buna dikkat ederler.
    sorunu ayrı konu açmak yerine buraya belirtseydin daha faydalı olurdu

ayrıca tp var diyorsa listede o tp vardır dikkatli bakın hiç kimsede böyle bir sorun şimdiye kadar dile getirilmedi dikkatli inceleyin gözden kaçan bir durum olmuştur mutlaka ;
    saygılar

Member
    Giriş Tarihi
    03-07-2006
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    233455

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ozi2000 Mesajı Göster
    o sorun yazilimdan degil,bendede ayni problem oluyordu ayni tp den birden fazla kanal oldugu zaman bazi kanallar otomatik aramada cikmiyor.
    o zaman tp yi silip tekrar yeni kanal eklmeden frenkansi yazinca sinyal almayan kanallar bu defa o tp den hepside cikiyor.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    17-03-2004
    Mekan
    72 Batman
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    7472

arkadaş doğru söylüyor.bende o gün ekleme yapmak istedim aynı mesajı verdi.şöyleki 12500 h 3900 ayarlayacaksınız diyelim.daha önce eğer 12500 h 7634 diye bir tp varsa siz ekleme kısmından 12500 yazdığınız anda daha alt kısma geçemeden bu tp var diyor ve yeni tp yi almıyor.inşallah benim bilmediğim bir ekleme vardırda ben hata yapıyorumdur.yoksa gerçektende hata var gibi.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    92435

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi seorpia Mesajı Göster
    arkadaş doğru söylüyor.bende o gün ekleme yapmak istedim aynı mesajı verdi.şöyleki 12500 h 3900 ayarlayacaksınız diyelim.daha önce eğer 12500 h 7634 diye bir tp varsa siz ekleme kısmından 12500 yazdığınız anda daha alt kısma geçemeden bu tp var diyor ve yeni tp yi almıyor.inşallah benim bilmediğim bir ekleme vardırda ben hata yapıyorumdur.yoksa gerçektende hata var gibi.
    tp yi kaydederken bir alt veya bir üstü nü kaydedin
    örnek 12652 frekansını eklemek istiyorsanız 12651 veya 12653 olarak girin ;
    saygılar

Senior Member
    Giriş Tarihi
    17-03-2004
    Mekan
    72 Batman
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    7472

haklısın ama diğer kullandığımız makinalarda böyle bir sorun yoktu.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    92435

arkadaşlar bunları ben sorun dan bile saymıyorum bunlar cihazı kullanmamızı etkiliyormu hayır izlemeye engelmi oluyormu hayır sonuçta bir şekilde bunları ekliyebiliyorsak bunları niye kendimize sorun ediyoruz yani cihaz da veya yazılımlarda bir sorun bir hata bulmak için niye bu kadar gayretliyiz
    burada next için sorunlarınızı dinleyen mach1 veya doktor mevcut her sorununuza yanıt vermeye çalışıyorlar
    acaba merak ediyorum hangi firmanın next te olduğu gibi burada bir yetkilisi kullanıcılarının dertlerini dinliyorlar veya cevap yazma gayretinde bulunuyorlar...;
    saygılar
    Düzenleyen powerr : 08-01-2007 at 00:13

Member
    Giriş Tarihi
    14-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    40537

arkadaşlar yazılım hatalı deyil cihaz kayıtlı tp varken aynı paritede ikinciyi almaz. butün tp leri silin 11734...3291..H den netword acık taratın
    bütün tp leri çihaz bulur. not çanak ayarı surunsuz olmak kaydıyla hepsini bulur
    Düzenleyen yusuf-ye : 08-01-2007 at 00:19

New Member
    Giriş Tarihi
    09-11-2006
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    281809

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi yusuf-ye Mesajı Göster
    arkadaşlar yazılım hatalı deyil cihaz kayıtlı tp varken aynı paritede ikinciyi almaz. butün tp leri silin 11734...3291..H den netword acık taratın
    bütün tp leri çihaz bulur. not çanak ayarı surunsuz olmak kaydıyla hepsini bulur
    nasıl yani tüm tp leri silelim, sonra bu frekanstan netword acıık taratalım.
    bu dediğin 9000 ci da olur mu?

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-04-2004
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    11837

amacım next cihazını karalamak veya kötülemek değil öyle olsa almazdım zaten ama bi sorun olduğu için belirtmek istedim.ayrıca zaman zaman kart paylaşım servere girmiyor biraz uğraştırıyor cihaz çok güzel bu sorunlar da giderilirse sanırım dünyada üstüne cihaz olmayacaktır.

Member
    Giriş Tarihi
    14-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    40537

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tunjay Mesajı Göster
    nasıl yani tüm tp leri silelim, sonra bu frekanstan netword acıık taratalım.
    bu dediğin 9000 ci da olur mu?
    arkadaşım cihazını yazılım yüledikten sonra mutlaka reset at uydu yeniden tarat ekolayzer bilgi bar süreleri kendin istediğin gibi ayarla
    uydudan güncelleme mevcut hotbird uydusunda 12476 27500 h
    frekansta nlogic ota radyo üzerinde yazılım gücelleme yapılır
    türksat uydusu için daha önce yazdığım mesajda bütün tp leri silseniz dahi 11734 3291 h frekansta netword açık taratırsanız butün tp leri çihaz kendisi bulur çoğu kanal sıralı gelir

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı