Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 11 mesajdan 1 ile 11 arası

Konu: Stereo sistemi ayırmak

Average Member
    Giriş Tarihi
    27-09-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    31045

Stereo sistemi ayırmak

Usta abilerim/arkadaşlarıma bir sorum olacak;
    Uzunca ir testten sonra önceleri beğendiğim technics amfinin stereo performansının a-757 gelmesinden sonra ona göre iyi olmadığının farkına vardım. Stereo sistemimi ayırmak istiyorum fakat problem şu: Ön hoparlörlerim tek olduğundan hem TEchnics 5 kanalın ön hoparlörü hemde pioneer'ın stereo hoparlöü olarak bağlama imkanım varmı. Yani hem technicsten hoparlöre bir kabloyu hemde Pioneerden hoparlöre giden bir kabloyu aynı anda bağlama imkanım varmı. Bağlarsam ne gibi bir sonuç çıkar. Zararı olurmu, Çözüm yolum nedir. Teşekkürler

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-09-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    266710

merhaba farukbaba aynen benim şu anda kullandığım gibi yapabilirsin.Technics 950 avr ve technics 100 stereo ampli.jbl tlx60 a paralel olarak çekili özellikle dikkat ettiğim stereo ampliyi kapatırken girişi olmayan vcr inputa çeviriyorum ayrıca evde 3 yaşında elektronik delisi biri yaşadığı içinde spekar a seçicisinide off yapıyorum.İki amplinin kablosu {2*25 mm}*2 olunca jbl lere anca banana ile oluyor tabiki.Şimdilik idare ediyoruz bakalım bunu deniyebilirsiniz.

Average Member
    Giriş Tarihi
    27-09-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    31045

sağolasın topgear sistemi ayırmayı başardım. Yöntem şöyle: Hoparlörler Stereo amfi olan pioonere bağlı. Center ve surround lar da 5 kanal olan technicse. Technicin önündeki kulaklık çıkışını kullanarak pioneere giriş yaptım. Bunu kullandığımda center ve surroundlara ses technicsten geliyor. Pioonerden de girişi seçince ön hoparlörlere ses geliyor ve toplam 5 kanaldan ses gelmiş oluyor. Ayrıca technicsin sesini açıp - kısınca da ses komple kısılıp açılıyor. Stereo müzik dinlerken de pionnerdeb CD girişini seçiyorum ve sistem bir anda stereo oluyor. Ayrı woofer ve ön hoparlörlere gerek kalmadı anlayacağın.
    Düzenleyen farukbaba : 08-01-2007 at 00:05

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-09-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    266710

iyi alternatif iyi günlerde kullanın

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-03-2004
    Mekan
    29 Gümüşhane
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    8378

helal olsun. kulaklık çıkışı da bir nevi pre out'tur.
    Düzenleyen PUNİSHER : 10-01-2007 at 09:02 Sebep: yanlışanlaşılmasın.

Average Member
    Giriş Tarihi
    27-09-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    31045

Yaklaşık 8 aydır bu şekilde kullanıyorum ben sistemi. Technicste Preamfi çıkışı veya girişi yok. Sattığım denon da da yoktu. Fakat Denonu preamfi olarak bağlıyolrdum bu yöntemle. İntegrated bir amfiyi preout olarak kullanmakla bence daha kaliteli ses elde ediliyor. Fakat kulaklığın çıkış gücü bazen girşilere falza geliyor ve distorsiyona neden oluyor. O yüzden sesi fazla açmamak lazım.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    15-11-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    284701

sinemada ne yapıyorsunuz
    bu haliyle ancak stereo olarak çalışabilir de...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    20-11-2004
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    42928

Ben ayırmayı düşünmüyorum Film izlerken bile ayni sistemi kullanmak bana daha iyi geliyor.Bu akşam Yeni dünya adlı filmi izledim dvd nediyeyim müthiş detay var.Film bile hi-fi olsun hehe(zaten 5,1 dts destekleyen filmlerin sayısıda pek az dts olursa çok farkediyor bu arada.Eski 5.1 sistemden biliyorum.)

Average Member
    Giriş Tarihi
    27-09-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    31045

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi darkfury Mesajı Göster
    sinemada ne yapıyorsunuz
    bu haliyle ancak stereo olarak çalışabilir de...
    5 kanal olan technicsi kapatıp stereo amfinin girişini de CD ye alınca al sana stereo.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-09-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    266710

Sevgili farukbaba technics ten memnunmusun bir zamanlar herkezin edinmeye uğraştığı markanın artık lafı bile edilmiyor.Ben elimdeki technics leri avr. hariç olarak 1998 yılında jbl. lerle birlikte almıştım o kadar memnunumki satmaya kıyamıyorum.Stereo amplinin ses düğmesini yarıya bile getiremiyorum çok iyi bir sesi var.Arkadaşlar yeni cihazlardan aldılar fakat hala bana gelirler arada müzik dinlemek için.950 avr. 3 yıldır bende hala ilk günkü gibi ayrıca tv. den seside 950 den alıyorum gayette memnunum.Senin ve forumdaki diğer arkadaşların fikirlerinide öğrenmek isterim bu cihazlar ve bu marka hakkında.

Average Member
    Giriş Tarihi
    27-09-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    31045

Sn:top gear Technicsi aldığımda 2. el olarak aldım. Esasen sinema performansı çok güzel fakat bir türlü hoparlörlerime uyduramadım. Ne denediysem de olmadı. Gidip ekolayzer alıdım ve denon amfi aldım. 3 'lü bir kombinasyon yapıp anca uydurabilmiştim. Sonra nasıl olduysa internette pioneer'i gördüm ve aldım. Alırken de denon ve ekolayzeri verdim. Şimdi pioneer bu verdiğim 2 aletin yaptığı işi 2'ye katlayıp 3 ile çarpıyor. TEchnics içinde şöyle bir kıyaslama yapalım.CD den Pionner'a oradan da technicse, Technicsten de hoparlöre gelen sesten direkt CD-pioneer-hoparlörlerden alığım ses daha iyi. Yani aradan technicsi çıkardım daha da bir güzelleşti ses. Görüşüme kimse katılmayabilir belki ama ne varsa eski stereo cihazlarda var. Technicsin stereo performansı kötü değil tabii ki. Çoğu alete beş basar da şimdi Piooneri duymuşkende çok iyi diyemiyorum. Pioneer de eski iyilerden yani. Yenileri iyi değil diye biliyorum.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı