Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: ses sisteminin temizlenmesi

Banned Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    40225

New Icon4 ses sisteminin temizlenmesi

benim sonyHT-DDW750 5+1 ses sistemim var alalı 3yıl oldu. evlerdeki kaloriferden'mi bilmem hapörlerin üzeri çok kirlendi.üzerendeki kumaş çıkartılıp yıkanırmı acaba.nasıl temizlenir bilgisi olan varmı acaba?.
    Düzenleyen adela : 05-01-2007 at 19:41

Member
    Giriş Tarihi
    03-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    292726

Sayın adela,
    temizleyeceğiniz kumaşı bilmek gerekli ama ben 25 - 30 gram sıvı bulaşık deterjanı ile 100 gram etil alkolü karıştırıp temizliyorum ve sonuç mükemmel. Kaliteli bir bulaşık deterjanılmalı. Karışımı kumaşa spreyleyerek kullanabilirsin. Alkollü olduğu için kesinlikle iz bırakmıyor. Eğer kabini temizleyeceksen farklı bi karışım verebilirim.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    40225

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Max-well Mesajı Göster
    Sayın adela,
    temizleyeceğiniz kumaşı bilmek gerekli ama ben 25 - 30 gram sıvı bulaşık deterjanı ile 100 gram etil alkolü karıştırıp temizliyorum ve sonuç mükemmel. Kaliteli bir bulaşık deterjanılmalı. Karışımı kumaşa spreyleyerek kullanabilirsin. Alkollü olduğu için kesinlikle iz bırakmıyor. Eğer kabini temizleyeceksen farklı bi karışım verebilirim.
    yok kabinler temizleniyor.benim derdim önkısmındaki kumaşlar.gri renkde oldukları için çok kir tutuyor ve bezle silindiğindede iz kalıyor.bana önündeki kumaşı çıkarırsam daha iyi temizlenecek gibi gelyor.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    40225

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi adela Mesajı Göster
    yok kabinler temizleniyor.benim derdim önkısmındaki kumaşlar.gri renkde oldukları için çok kir tutuyor ve bezle silindiğindede iz kalıyor.bana önündeki kumaşı çıkarırsam daha iyi temizlenecek gibi gelyor.
    kumaş naylonumsu likralı gri kumaş.

Member
    Giriş Tarihi
    03-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    292726

Bence de en iyisi el de yıkamak diye düşünüyorum. Zira kumaşın açık renk olması işinizi zorlaştıryor. Kolay gelsin

Banned Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    40225

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Max-well Mesajı Göster
    Bence de en iyisi el de yıkamak diye düşünüyorum. Zira kumaşın açık renk olması işinizi zorlaştıryor. Kolay gelsin
    ilgine teşekkür ederim. kumaşı nasıl çıkarılacağını bilsem zaten olay çözülecek.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    7096

Piyasada bulabileceğiniz basınçlı hava spreyleri işinize yarayacaktır. Kumaş bölümü ızgarasıyla birlikte çıkartıp arka kısmından basınçlı havayla, yerleşik toz ve kirleri çıkartabilirsiniz. Daha sonra camsil benzeri püskürtme yapan bir şişeye su koyup kumaşa püskürterek iyice ıslatın ve basınçlı havayı bir kez daha kullanın. Spreyleme işleminde suya sıvı temizlik maddeleri katılabilir. Hatta leke çıkartıcı ve renklere zarar vermeyen sıvı spreyleri bile kullanabilirsiniz.
    Bir kenarda kumaşı kuruttuktan sonra mis gibi olacaktır :)

Selamlar...

Member
    Giriş Tarihi
    23-11-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    288588

temızlenır basınçlı hava soreyi dogru çözum

Gönderme Kuralları