Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: sarı imparatör kusturma

Junior Member
    Giriş Tarihi
    16-08-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    125677

sarı imparatör kusturma

selam arkadaşlar dün akşam akvaryumda balıklara bakarken sarı imparatörün ağzında yumurta olduğunu gördüm akvaryum kalabalık olduğu için dişi yi aldım ve ağzındaki yumurtaları yavrulugun içine kusturdum yumurtalar galba 1 haftalık falan şimdi bu yumurtaların cıkması için nasıl bı yol izlemem lazım

Düzenleyen iceredbull : 05-01-2007 at 14:25 Sebep: yanlış cins yazdım

Member
    Giriş Tarihi
    20-11-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    42725

Sıcaklık ve bol oksijen sağlamak gerekiyo.Yumurtaların çıkması için 26-28C yeterli sanırım ama oksijende çok önemli.Keşke anneden almasaydın yumurtaları.Onlara en iyi o bakardı çünkü.İşin zor;)

Junior Member
    Giriş Tarihi
    16-08-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    125677

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi dirtycenk Mesajı Göster
    Sıcaklık ve bol oksijen sağlamak gerekiyo.Yumurtaların çıkması için 26-28C yeterli sanırım ama oksijende çok önemli.Keşke anneden almasaydın yumurtaları.Onlara en iyi o bakardı çünkü.İşin zor;)

saol kardes aldık yumurtaları işte bi heyecanla bı denıyelım sıcaklık ve oksijeni

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    8000

Bildiğim kadarıyla yumurtlayanlardan yavru almak daha zor canlı doğuranlara göre. Ben de ber ara yetiştirdim fakat molly, kılıç, lepistes gibi canlı doğuranları tercih etmiştim. Yumurtlaması kolay olan cins var mı bilmiyorum.

Member
    Giriş Tarihi
    03-07-2005
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    114558

yanlış yapmışsın ama olan olmuş.20 günlük kuluçka döneminin son haftasında yapmalıydın kusturmayı.ş,mdi yapman gereken yumurtaların iyi havalanan bir ortamda oluşmalarını beklemek,birde dua etmek.kolay gelsin.

New Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2007
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    311631

insallah yumurtalar mantarlasmaz. bir daha ki sefere diger arkadaslarin da soyledigi gibi 15-18 gun say ve sag, yada disiyi baska bir akvaryuma ayir o kendisi kussun.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    05-09-2005
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    130412

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi iceredbull Mesajı Göster
    selam arkadaşlar dün akşam akvaryumda balıklara bakarken sarı imparatörün ağzında yumurta olduğunu gördüm akvaryum kalabalık olduğu için dişi yi aldım ve ağzındaki yumurtaları yavrulugun içine kusturdum yumurtalar galba 1 haftalık falan şimdi bu yumurtaların cıkması için nasıl bı yol izlemem lazım

Mekanin güzelmis hocam.
    ,,Masa,, dansin demek.
    Icinden mi bakim,kücük cekmeceyse bende ordanim.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    68 Aksaray
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    10

Sayın Iceredbull
    Balıklar eger yumurta şeklinde ise Maalesef artık yapacak birşeyiniz yok Yavruları kaybettiniz
    Ama Eger Kafa ve Kuyrukları oluşmuş karnında Yumurtamsı bir görüntü var ise Şanslısınız
    Sadece Oksijen ve sıcaklık saglayın ama Yem vermeyin Cunki karınlarındaki Yumurta gibi olan onları besler O yumurtadan kurtulduktan sonrada Yavru yemi ve Artemia ile besleyebilirsiniz.
    Saygılar

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı