Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: Teletex dışında altyazı seçimi

Member
    Giriş Tarihi
    17-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    34456

Teletex dışında altyazı seçimi

Selamlar,
    Digiturk bazı film kanallarında Ocak ayından itibaren orjinal dilde yayınını seçenek haline dönüştürdü, dili ve altyazıyı orjinal receiverlarında seçebiliyorsunuz. Ve bazı saatlerde direk orjinal altyazılı direk yayınını bıraktı. Buraya kadar herşey iyi , herkes tercih ettiği gibi seyreder. Ancak ben ve benim gibi modüllü üyeler bundan faydalanamıyor, çünkü Digiturk altyazıyı teletex üzerinden vermiyor. Next 2000 SP ise altyazı seçeneğini teletex tuşundan veriyor. Orjinal dil seçimini yapabiliyoruz ancak altyazıyı malesef seçemiyoruz. Bu konuyu birçok arkadaş ile beraber Digiturk'e bildirdik ancak bu durumu değiştirmelerini açıkçası kısa vadede beklemiyorum. Forumdan öğrendiğime göre bazı marka receiver'lar (Goldmaster gibi) altyazı seçimini teletex seçeneği dışında yapabiliyorlarmış, Next'inde Super Plus'lar için bu seçeneği koyabilmesinin bir yolu varmıdır acaba. Yeni yazılımlar ile gelebilirmi ?? Ustalardan cevap bekliyorum.
    Sevgilerimle

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    180083

kardeş bende aynı sorun bende de var, babamdaki goldmasterın en düşüklerden fta modelinde bile varsa next 2000 CIS SUPER PLUS USB dada vardır dedim ama yok,ne yapcaz bilmem.

Member
    Giriş Tarihi
    17-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    34456

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi avara Mesajı Göster
    kardeş bende aynı sorun bende de var, babamdaki goldmasterın en düşüklerden fta modelinde bile varsa next 2000 CIS SUPER PLUS USB dada vardır dedim ama yok,ne yapcaz bilmem.
    Peki Goldmaster'da altyazılar problemsiz seçilebiliyormu ? Yani teletex dışında başka bir opsiyon seçme şansı varmı, açıkçası merak ettim.

Sevgiler

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    180083

evet bizdekinde ve abimdede goldmaster var,tuşa basınca eğer yayında alt yazı seçeneği varsa o belirior ve seçiyorsun yoksa yok diye mesaj geliyor ekrana.Bu kadar biliyorum eksik biliyor olabilirim ama çünkü digiturk yada altyazı veren bir kanal izleyemediğim için kontrol edemedim tam anlamıyla.
    hoşçakal

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-12-2004
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    54855

Teletext dışında bir alt yazı seçeneği hiç bir makinada olamaz. Çünkü muhtelif dillerde olan alt yazıların sinyallerini Teletext kullanmadan nasıl alacaksınız hangi yayın sisteminde bu mevcut ki ? Goldmasterde olan, Yumatu'nun bazı modellerindede var ve aynı Next makinalar gibi altyazı sinyallerini Teletext ten alır ama siz Teletext'i değilde ayrı bir tuşla altyazı seçeneğini aktif ettiğinizi sanırsınız. Yani olay her makinada aynı olaydır. Dünyaya yeni bir yayın sistemi geldi de bizimmi haberimiz yok !!!! Selamlar...

Member
    Giriş Tarihi
    17-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    34456

Özetle bu probleme Next'in değil, Digiturk'un el atması lazım. Yazışmalardan bunu anladım.

Cevap veren arkadaşlara teşekkürler

Member
    Giriş Tarihi
    17-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    34456

Selamlar,
    Bu arada digiturk platformunda bu konuda bazı arkadaşların Next teknik i aradığını okudum ve yeni yazılım ile bunun çözülebileceği bilgisini almışlar sanırım. Umarım doğrudur.
    Sevgilerimle

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı