Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 19 mesajdan 1 ile 19 arası

Konu: k 750 i yi pc den yönetmek

Senior Member
    Giriş Tarihi
    08-10-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    33023

k 750 i yi pc den yönetmek

k 750 i kullanıyorum.tema mp3 video gbi dosyaları pc den telefona,telefondan pc ye atabiliyorum.yalnız telefondaki rehber bilgilerine ve mesaj alma gönderme gibi işlemleri data kablosu yardımıyla pc de yapamazmıyım.böyle bir imkan varmıdır?varsa nasıl?
    şimdiden teşekkürler

Member
    Giriş Tarihi
    02-05-2005
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    97596

Bİldİm Kadariyla Yok ArkadaŞim Telefondan Bazi Bİlgİsayar Özellİklerİnİ Kullanabİlİrsİn Ama...

New Member
    Giriş Tarihi
    06-01-2005
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    59915

Hiç olmaz mı :)
    Link veremediğin için google da "My Phone Explorer" programını aratın. Bedava olması lazım, sizin dediğiniz işlerden başka şeyler de yapabilir, programı kurcalayıp öğrenebilirisiniz. Başka alternatif programlarda var da ilk aklıma gelen bu oldu.
    Program bazen hata verebiliyor.
    Bu tip programlarda işin zoru bluetooth vasıtasıyla telefon ve bilgisayarı bağlayabilmek. "Bluetooth serial port" ayarlarını yapmak lazım.
    Düzenleyen hoab : 13-01-2007 at 18:47

Starting Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2007
    Üye No
    308470

Evet ben o programı kullanıyorum çok kaliteli bir program. Herkeze tavsiye ediyorum. Toplu mesaj bile atabiliyoruz...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    13726

Banned Member
    Giriş Tarihi
    22-12-2006
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    299692

Evet beyler aynısı bendede var.Bende kullanıyorum.Tavsiyede ederim.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    22-03-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    200360

Success Sm

Buyrun Arkadaşlar My Phone Explorer v.1.5.8 (Yeni Versiyon)

Çok İşlevli Bir Program (İhtiyacınız Olan Herşey War),

Türkçe Dil Seçeneği De Mevcuttur,

Kolay Gelsin...
    Düzenleyen omererkv : 23-01-2007 at 14:23

Senior Member
    Giriş Tarihi
    08-10-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    33023

paylaşımlar için teşekkürler.deneyelim bakalım.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    08-10-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    33023

tam aradığım program.tüm arkadaşlara paylaşımları için teşekkür ediyorum.

:banana: :jump: :wave: :smiles34:

Member
    Giriş Tarihi
    28-09-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    267383

K750i USB Kablosu Dosya Transferi.. Yazılım Yükleme..

K750i 'ye PC mizden USB kablosuyla dosya (Mp3-Müzik, Resim v.b) atabiliyoruz falan demişiniz. Peki o zaman ilk önce kendi CD sindeki yazılımı mı yüklüyoruz? (Phone Manager), yoksa önce USB kablosunu PC ye takınca o an istediği sürücülerimi önce yüklememiz lazım bir sıralamasımı var, siz nasıl yaptınız?...
    Bir de USB kablosunu takınca 'çıkarılabilir disk' diyerek tanıyor USB Flash Diskler gibi. Burası galiba telefonun MMC kart hafızası (64 MB). Buraya atılan (kes-kopyala/yapıştır yapılan) dosyaları telefonda göremiyoruz. Fakat kendi 'Phone Manager' yazılımından açılan yer ise telefonun kendi hafızası (32 MB) buradan klasörlere aynı şekilde dosya attığımızda telefonda anında görebiliyoruz bu nedendir acaba?. Yani O zaman önce kendi yazlımıyla açılan yere (telef.hafızası 32 MB) dosyamızı atıcaz, sonra telefondan onu istersek MMC kartına almamız lazım...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    22-03-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    200360

New Icon14

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Piranhas Mesajı Göster
    K750i 'ye PC mizden USB kablosuyla dosya (Mp3-Müzik, Resim v.b) atabiliyoruz falan demişiniz. Peki o zaman ilk önce kendi CD sindeki yazılımı mı yüklüyoruz? (Phone Manager), yoksa önce USB kablosunu PC ye takınca o an istediği sürücülerimi önce yüklememiz lazım bir sıralamasımı var, siz nasıl yaptınız?...
    Bir de USB kablosunu takınca 'çıkarılabilir disk' diyerek tanıyor USB Flash Diskler gibi. Burası galiba telefonun MMC kart hafızası (64 MB). Buraya atılan (kes-kopyala/yapıştır yapılan) dosyaları telefonda göremiyoruz. Fakat kendi 'Phone Manager' yazılımından açılan yer ise telefonun kendi hafızası (32 MB) buradan klasörlere aynı şekilde dosya attığımızda telefonda anında görebiliyoruz bu nedendir acaba?. Yani O zaman önce kendi yazlımıyla açılan yere (telef.hafızası 32 MB) dosyamızı atıcaz, sonra telefondan onu istersek MMC kartına almamız lazım...
    Size Tawsiyem CD İle Birlikte Gelen Yazılımları Yüklemeyin, Gerek Yok...

Peki CD Ne İşe Yarayacak???

Telefonu Bilgisayara Tanıtmak İçin Kullanacaksınız.

Önce Bilgisayara CD' Yi Takın. AutoRun' ın Açtığı CD Setup' ından Çıkın.

Sonra USB Kablosuyla Telefonu PC' Ye Bağlayın, Windows' dan Arka Arkaya Yeni Donanım Bulundu Uyarıları Alacaksınız, Her Uyarıda Yükeleme Kaynağı Olarak CD' Yi Gösterin, Yeni Donanım Bulundu Uyarıları Kesilene Kadar Aynı Yolu Takip Edin. Uyarılar Bittikten Sonra Windowstan Bu Yönde Bir Mesaj Alacaksınız. Bu Mesajdan Sonra Sağ Alt Köşeden Warsa Donanımı Güvenle Kaldır (Flash Bellek Kaldırır Gibi) Diyeceksiniz We USB Bağlantıyı Kesip Windowsu Yeniden Başlatacaksınız. CD Aynen Takılı Dursun, USB Bağlantısını Tekrar Kurun, Bu Sefer Telefondan Dosya Aktarma Modu 'nu Seçin We Bekleyin, Windowstan Yeni Donanım Bulundu Uyarıları Alacaksınız, Bu Donanımları Windows Otomatik Tanır, Eğer Tanımazsa Kaynak Olarak CD' Yi Gösterin. Uyarılar Kesilince İşlem Tamamlanmış Demektir, Bilgisayarıma Girdiğinizde Extradan İki Sürücü Görüyorsanız Tamamdır. Biri Telefon, Birisi De Hafıza Kartı (Eğer Hafıza Kartı War İse)

Bu Aşamadan Sonra Telefonunuza Herhangibir Dosya Atmak İçin Extradan Bir Yazılım Kullanmanıza Gerek Yok. USB Flash Belleğe Dosya Atarmış Gibi Telefona Weya Hafıza Kartına Dosya Atabilirsiniz. Burada Dikkat Edilecek Husus, Sistem Dosyalarıyla Oynamayın...

Eğer Telefonunuz İçin Çok İşlevli Bir Senkronizasyon Programı İstiyorsanız Ki Program Gerçekten Güzel, Aşağıdaki Linkte Mevcuttur, Bilgisayarınıza Kurun (Yukarıdaki Tanıtma İşlemlerini Yaptıktan Sonra)

(Programı Kullanabilmek İçin USB Bağlantısını Yaptıktan Sonra Telefondan Telefon Modunu Seçin)

My Phone Explorer v.1.5.8 (Yeni Versiyon)

Yukarıda Anlattıklarım, Sony Ericsson K790i Telefonumda Aynen Uyguladıklarımdır, Tahminen Sizinkinde De Bu Şekildedir, Belki Küçük Farklılıklar Olabilir...

Kolay Gelsin...
    Düzenleyen omererkv : 26-01-2007 at 16:52

New Member
    Giriş Tarihi
    06-01-2005
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    59915

K750 de USB kablosu takıldığında telefonun hafızası görünmüyor, sadece memory stick görülüyor, flash disk gibi. USB takılıyken telefondan bakıldığında memory stick yokmuş gibi görünüyor. Kabloyu cıkardığınız zaman aktif oluyor.

Programlar veya "bluetooth file transfer" vasıtasıyla her iki hafızayı da görebilirsiniz.

Diğer serilerde USB takıldığında hem telefonun hafızası, hem memory stick i görebiliyoruz. İki flash disk takılmış gibi görünüyor.

Üstteki arkadaşın anlatımına ek bilgi olarak ileteyim.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2007
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    323479

Bu Programı Kullanmak için pc de Bluetooth olması gerekiyormu?
    Teşekürler

Member
    Giriş Tarihi
    19-11-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    286432

harika

Member
    Giriş Tarihi
    28-09-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    267383

omererkv/ ve hoap/ arkadaşlar öncelikle bilginiz için teşekkürler.. Bu My Phone Explorer v.1.5.8 denen böyle Telefon - PC bağlantısıyla dosya transferine yarayan program umarım işe yarar (K750i açısından)...
    Valla şimdi bayağı anlatılmış ama benim söylemek istediğim bir de şuydu; USB Kablosunu PC ye bağlayınca 'Bilgisayarım' altında, aynı USB Flash bellek takıldığında açıldığı gibi yeni bir aygıt ekleniyor o da sedece K750i nin kendi MMC Hafıza Kartı oluyor. Buraya Mp3, Resim v.b kes-kopyala/yapıştır yaptığımızda hemen telefona bakıyoruz ama göremiyoruz. İşte bu neden anlayamadım... Öte yandan yine telefonun kendi hafızası (ayrı Bellek kartı değil) için ise gelen CD sinden prog. kuruyoruz. Girdiğimizde windows gezgini penceresi gibi yer açılıyor. Yine ilgili klasörlere Mp3, Resim v.b atıldığından telefonda görebiliyoruz. Mp3 atımı (Bellek kartına olandan) daha uzun sürüyor...

Starting Member
    Giriş Tarihi
    05-02-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    316658

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bolkarlı kurt Mesajı Göster
    k 750 i kullanıyorum.tema mp3 video gbi dosyaları pc den telefona,telefondan pc ye atabiliyorum.yalnız telefondaki rehber bilgilerine ve mesaj alma gönderme gibi işlemleri data kablosu yardımıyla pc de yapamazmıyım.böyle bir imkan varmıdır?varsa nasıl?
    şimdiden teşekkürler
    myphone explorer kullanırsan yapabilirsin.. ben şahsen rehberimi bilgisayardan düzenledim.ve telefona senkronize ettim..My phone explorer bu işe uygun.

my k750.lasyk.n et/sub/59/ALL/date/1/K750-Software-Windows-page1.html bu linkten indirebilirsin

Starting Member
    Giriş Tarihi
    02-10-2007
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    387175

arkadaşlar benin k750 i var yeni aldım.acemiyim.bu programları atmanın kısa kolay bir yolu nyokmu.ALLAH aşkına yardım edin

Average Member
    Giriş Tarihi
    01-03-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    326540

Arkadaşlar myphoneexplorer tüm sms yedeklerini alabiliyor mu ???

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-06-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    439781

Failed Sm

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bolkarlı kurt Mesajı Göster
    şimdiden teşekkürler
    ne işine yarayacak ki kardeşim saçma işler bunlar al telefonu paşa paşa kullan ya bilgisayardan kullanman neyi değiştirecek sanki:devilprv::smiles22::smiles35::crashs:

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı