Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: Ilginc bir sorun (GM 7400 cim)

Average Member
    Giriş Tarihi
    01-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    5089

Ilginc bir sorun (GM 7400 cim)

Selam Arkadaslar,

12.03.A5 Gm 7400 cihazim var, sadece turksattaki shopping Tv'de kesiklik yapiyor. Sanki sinyal gelip gidiyor gibi. (sagnak yagmurda yasadigimiz turden). LNB, canak, Disecq, aradaki kablolar, hepsini degistirdim, denedim olmadi. Sonra ayni alicidan yan taraftaki arkadasta var, onu aldim denedim sorunsuz calisti. benimkini taktik, yine ayni sorun.

Cihaza sunny, kaon, nv8050 (12.03.a5) gibi bir suru yazilim attim. sonuc ayni. (Bu arada diger kanallarda kesinlikle hicbir sorun yok.) frekansi sildim, yeniden yazdim, arattim ayni. Fabrika ayarina dondum, yine kesiklik devam. sonra hazir kanal listeleri attim, degisen bisiy yok.

Kuru kafa aklima geldi, 2-3 defa da kuru kafa (v4) attim, yazilimlari yeniden degistirdim.

Kisaca modul guncellemesi disinda herseyi denedim. Modulle alakasi oldugunu halen de dusunmuyorum. Ama bir yerlerde yazilimsal bir sorun var.

Acil yardimlariniz ...

Not: "Shopping'i de seyretme bosver demeyin", ben degil ama izmelek isteyenler var.

Member
    Giriş Tarihi
    22-04-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11500

hocam , senin cihaz arkadaşın yerinde ve çanağında sorunsuz çalıştımı ? onu da denemelisin . çalışmıyorsa shopping kanalı orda da kesin yazılımsal. ben derim ki onun kullandığı yazılımı at. Bir de LNB nin tam kıskaçla sabitlendiği yerin olduğu yere elektrikci bandı sar. Tabii ki sabitlenmesi için gevşet kıskacı tak , kıskaç tam bandın üzerine gelecek sonra vidayı sık.

Average Member
    Giriş Tarihi
    01-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    5089

Hocam, her ihtimali denedim, calismadi. Yani ayni marka cihazin calistigi yerde shopping benimkinde calismiyor. Kesinlikle donanimsal ya da yazilimsal. Bu arada arkadasin yazilimini da denedim benimkinde. Baska yazilimlar da denedim. Benimki calismiyor. Hatta benim LNBden gelen kabloya baska marka uydu alicisi da bulup taktim o da sorunsuz calisti. Sadece benimki kelek atiyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-10-2004
    Mekan
    78 Karabük
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    37242

arkadaşım modül güncellemesini yap olmazsa yetkili servise başvur.

Average Member
    Giriş Tarihi
    01-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    5089

yetkili servise gittim, yerlesik modul uzerindeki 2 kapasiteyi yuksek degerli olanlarla degistirdiler sorun duzeldi.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    14-07-2004
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    20003

İyi seyirler kolay gelsin....

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız