Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: internet baglantım cok yavasladı lutfen yardım

Average Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    1059

New Icon15 internet baglantım cok yavasladı lutfen yardım

bir adsl modem ile birbirine baglı ıkı bilgisayarım var genel olarak kullandıgım interneti cok yavasladı.görev yöneticisinde işlemlerde yabancı bir calısan yok tek tek denetledım.cpu 0- 3-5-7 gibi sayılarda olup calısması cok guzel bılgısayarın sadece internet hızı cok dusuk.sayfalar gec acılıyor ve download a 2 veya 3 kb yı gecmıyor diger bilgisayarda 25-27 arasında download yapıyorum aynı dosyayı .sistemde trend mikro pc-cilin internet securıty 2007 kuruluydu.sonra onu kaldırdım sıra ıle guvenlı modda
    1:ad-aware se kurup gulcelleyıp tarattım 5 zaralı buldu sıldı duzelmedı
    2:nod 32 kurup gulcelleyıp tarattım hıc bır sey bulmadı
    3.kaspersky kurup gulcelleyıp tarattım hıc bır sey bulmadı
    4:spysweeper kurup gulcelleyıp tarattım hıc bır sey bulmadı
    5:xoftspyse kurup gulcelleyıp tarattım 275 adet zararlı buldu sildi yine yavas internet( hidden camera iki pc dede kullandıgım programı zararlı gıbı algıladı )
    6:spywaredoctor kurup gulcelleyıp tarattım 4 adet zararlı buldu sıldı yine düzelmedi
    7:xpmanagerle guvenlı modda sıstem temızlıgı yaptım yıne sorunuma care bulamadım.arada kı kabloyuda degıstırdım yıne olmadı format atmakda ıstemıyorum sırf bunun ıcın. baska ne olabılırki acaba.??? şaşırdım kaldım..lütfen bir care !!!!:smiles7: :( :smiles22: :smiles20: :crashs:

Member
    Giriş Tarihi
    03-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    292544

arkadaşım birde bunu dene bakalım pc ve internetindeki hızı anlarsın.
    1.Regedit'e girip "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contr ol\PriorityControl" anahtarına git, burada sağ tıklayıp "new > DWORD value" yazısına tıkla isim olarak ta "IRQ8Priority" yaz ve değerini "1" yap ve çık.
    2.Regedit'e gir "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Dfrg\BootOp timizeFunction" anahtarına git, burada "Enable" adındaki string anahtarı bul ve değerini "Y" yap ve çık.
    3.Başlat/Çalıştır komutunu kullanarak "gpedit.msc" dosyasını açıp, Grup ilkesi penceresini görüntüle ve Bilgisayar Yapılandırması/Yönetim Şablonları/Ağ altında bulunan "QoS Paket Zamanlayıcısı" klasörünü aktif hale getir. Burada bulunan "Ayrılabilir bant genişliğini sınırla özellikleri" öğesine iki kere tıkla ve ekrana gelen penceredeki Etkin seçeneğini işaretle. Bunun sonucunda aktif hale geçen "Bant genişliği sınırı" kutusuna da "0" değerini girmelisin. Artık Internet bağlantın öncekine kıyasla daha hızlı olacaktır.
    saygılar...

Average Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    1059

cevap verdıgın cok sagol arkadasım sadece "IRQ8Priority" bunu yaptım dıgerlerı yapılıydı. ama bır degısıklık olmadı yıne baglantı cok hantal.galıba formattan atmadan duzeltemeyecem bunu.cok entarasan bır durum var bunda ya kendını cok ıyı gızlemıs virus var yada ayarını bozduk ben yapamıyorum.process explorer ve görev yöneticisinden tüm sistem haric olanları kapatıyorum.msn yı bıle kapatıyorum yıne duzelmıyor. ilk defa basıma bole bır sey gelıyor.xp cd si ile onarım ve dosya butunlugunu dogrulamasını yaptım yıne nafıle.yapamamakda hepden delı ettı benı o kadar ugrastım bosubosuna.son olarak norton antı vırusu cekıp kuracagım onunlada olmassa format atacagım mecburen.artık yapacak bır sey gelmıyor aklıma.saygılarımla

Member
    Giriş Tarihi
    27-10-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    277475

arkadaşlar bu kadar iş yapana kadar format atsaydın çoktan hızlı internetine ulaşmış olurdun bence
    yanlış yapıyorsun direk format at hem sistemin temizlensin hemde zamanını ve gücünüz boşyere harcama

Saygılar...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı